Брехт і людина в глобалізованому світі

У Львові обговорять творчість письменника у сучасному культурному просторі


Національний театр ім. Марії Заньковецької спільно з німецьким партнером ГО “Центр міжнародного театрального інституту в Федеративній республіці Німеччина” та українськими партнерами Житомирським державним університетом імені Івана Франка Брехт Центром, Львівським національним університетом ім. І. Франка запрошує взяти участь у спільному проєкті з актуалізації творчості німецького генія Бертольта Брехта для українського суспільства. 
У межах проєкту відбудеться освітня програма, що передбачає цикл лекцій онлайн та офлайн на суспільно актуальну проблематику, що слугувала джерелом натхнення творчості Брехта. Лекційна програма проєкту за підтримки посольства Німеччини в Україні «Творчість Брехта у сучасному культурному просторі» триває до 17 вересня і продовжиться 17-19 вересня в межах проєкту, який підтримується Українським культурним фондом – «Брехт: людина в глобалізованому світі». 
Події прийматиме Львівський національний університет імені Івана Франка, факультет культури і мистецтв (вул. Валова, 18, аудиторія ім. Анатолія Кос-Анатольського) та Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1).
Слухачами залучено студентську молодь України та Німеччини, але організатори також запрошують долучитися до програми всіх охочих – офлайн. 
Лекторами будуть провідні науковці у сфері театру, філології, германістики з обох країн. Професор Олександр Чирков з Житомира розкаже про «Особливості творчості Бертольта Брехта та її сприйняття в Україні». Андреа Загорські, представник Міжнародного театрального інституту Німеччини розповість про «Постановки Брехтівських творів у Німеччині після 2000 року». Микола Ліпісівіцький, керівник Брехт-центру ЖДУ ім. І. Франка відкриє нам «Історію та пригоди з перекладами творів Брехта українською мовою». Еліна Фінкель, режисерка, поспілкується з українськими театральними митцями та учасниками проєкту про свій досвід роботи з творами Брехта в театрах Німеччини. Профескорка Кароліна Гілесгайм із Аугсбурзького університету прочитає лекцію на тему «Особливості поетики зонгів у «Тригрошовій опері». Світлана Маценка із ЛНУ імені Івана Франка розповість про інтермедіальну поетику «Тригрошової опери», де текст Бертольта Брехта унікальним чином поєднується з геніальною музикою Курта Вайля, а її колега Майя Гарбузюк, представить особливості рецепції теорії «епічного театру» в українському театру ХХ-ХХІ ст. І доктор Ердмут Віцисла, директор Брехтівського архіву Академії мистецтв із Берліну познайомить з особливостями «епічного театру», які Вальтер Беньямін сформулював стосовно «Тригрошової опер» в кінці 1920-х років
18 та 25 вересня 18.00 за підтримки УКФ та Посольства Німеччини в Україні відбудеться показ вистави «Тригрошова опера» Б.Брехта, К. Вайля у режисурі Максима Голенка в Національному театрі ім. Марії Заньковецької. Квитки на подію можна придбати на zankovetska.com.ua і в касі театру. 
А 19 вересня з 11.30 приходьте на подіумну дискусію про львівську виставу «Тригрошова опера» Максима Голенка за участі українських театрознавців, керівництва театру, а також Андреа Загорські, Еліни Фінкель, Миколи Ліпісівіцького.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7820 / 1.55MB / SQL:{query_count}