Шоу тижня: «Пекельна кухня»

З 6 вересня о 19.00 на «Новому каналі» стартує кулінарне реаліті для професіоналів, створене за американським форматом Hell's Kitchen

«Пекельна кухня» – кулінарне реаліті на «Новому каналі» створене за американським форматом Hell's Kitchen. У США шоу виходить на телеканалі Fox з 2005 року, а його ведучий – шотландський ресторатор Гордон Рамзі – завдяки цьому проєкту і MasterChef став телезіркою.
На справжній кухні ресторану працює загін професіоналів. Керує ним шеф-кухар та його заступник, сушеф. За таким принципом діють і в кулінарному реаліті «Пекельна кухня». Пекельний шеф оцінює роботу двох команд професійних кухарів – чоловічої і жіночої. 20 кухарів зійдуться в кулінарній битві, щоб раз і назавжди з’ясувати, хто краще готує, і розвінчати всі міфи та стереотипи. Допомагають командам на кухні заступники шефа, су-шефи. 
У фіналі залишиться тільки один – найсильніший кухар чи кухарка, що зможе впоратися з усіма випробуваннями, продемонструє свій кулінарний талант і отримає головний приз – можливість працювати в ресторані Пекельного Шефа. 
«Пекельна кухня» – не новий формат для України: з 2011 по 2013 рік телеканал 1+1 транслював його власну версію. Тоді окрім Пекельного шефа, яким був російський ресторатор Арам Мнацаканов, роботу учасників оцінювали критики і судді – київський ресторатор Сергій Гусовський (усі три сезони), який також був метрдотелем, зірка російської кулінарної програми «Їмо вдома» Юлія Висоцька (1 і 2 сезони) і російська ресторанна критикиня Дарія Цивіна (3 сезон). Су-шефами Арама Мнацаканова були Володимир Ярославський, якого тепер телеглядачі знають як суддю українського «МастерШефа» і Жером Лорьє.
Тож орієнтовно ви вже розумієте, чого чекати від нового шоу. Та хто він – Пекельний Шеф – який цього разу керуватиме кухнею проєкту? Алекс Якутов свій кухарський шлях розпочав у шість років. Замість казок і захоплюючих оповідань зачитувався книгами рецептів, а в 12 років самостійно приготував шарлотку. Юнаком закінчив Якутське командне річкове училище. Хоч коком не служив, з камбуза його було вигнати. Згодом навчався в кулінарних школах Європи, стажувався у кухарів Італії, Іспанії, США. Доріс до посади бренд-шефа, отримав престижну в кухарських колах премію «Пальмова гілка», став шеф-кухарем і партнером у ресторані «Гра з Вогнем», а згодом відкрив свій ресторан «Публіцист».
Суворий і принциповий, шеф не пробачає недбалості й неповаги до кухні. «Пекельна кухня» – однозначно мій проєкт, – каже Алекс. – Тут є пристрасть, життя, висока швидкість. Для учасників він стане доброю практикою у сильній команді. Всі кухарі мріють потрапити на роботу до хорошого шефа й готові віддати за це багато що. Їм випаде такий шанс. До учасників буду суворий, адже нутром відчуваю, якщо на кухні щось іде не так. Не терплю, коли брешуть і не люблять те, що роблять». 
З його слів, у нашій країні немає хорошого навчання в кулінарній сфері. Все відбувається на практиці. Як шеф, Якутов бере на стажування і аматорів, бо йому важливо, щоб людина кохалась у своїй справі. А «Пекельна кухня» – це проєкт, у якому можна вирощувати хороші кадри. Твердить, що у реаліті буде самим собою, таким, яким є в життя, буде ділитись знаннями і ставити учасників на місце. Глядачам проєкту прагнуть показати роботу на справжній ресторанній кухні, тож тут готуватимуть складні страви і вимоги до кухарів будуть відповідні. 
«Шеф чарівний, харизматичний і приємний у житті. Але рівно до того моменту, доки не побачить погане ставлення до продукту. На кастингу ми могли спостерігати за цим – бувало, учасники вибігали в сльозах буквально через 10 секунд, – розповіла керівник проєкту Олена Синегіна. – Траплялося, що і шефи з досвідом виходили в сльозах».
Помічниками команд на «Пекельній кухні» стали су-шефи – Олена Жаботинська і Микита Єфанов. 
Олена Жаботинська розпочала свою кулінарну кар’єру з позиції су-шефа у престижних ресторанах Донецька. Згодом навчалася за кордоном у відомій школі піци в Неаполі та у школі IFSE в Турині. З 2012 року Олена живе та працює в Івано-Франківську. Була бренд-шефом мережі «23 ресторани», а з 2015 року стала партнеркою мережі. Цікаво, що Жаботинська й сама була учасницею другого сезону «Пекельної кухні» на 1+1.
«Ми з Алексом – з одного міста, Маріуполя. Згодом виявилося, що навчалися в одних кулінарних школах. А познайомилися на одному з форумів. Тоді представляли різні ресторани в одній престижній номінації. Відтоді й почали приятелювати, – розповідає Олена. – Я на «Пекельній кухні» з просвітницькою метою. Хочу популяризувати професію кухаря. Мрію, щоб ті, хто її обирають, йшли не по матеріальні блага, а думали, як застосувати свої вміння».
Микита Єфанов перше шефство пройшов у ресторані Centurio, потім працював у закладах Matisse, «Здоровий Глузд», «Пян-Се». Колись мріяв взяти участь у кулінарному проєкті. Микита прийшов на співбесіду в ресторан Алекса, а потрапив у кулінарне реаліті і став одразу су-шефом.
І хоча головним на кухні буде Пекельний шеф, у ресторані процесом керуватиме метрдотель – почесну роль виконає ведучий, гуморист та шоумен Сергій Середа, чоловік співачки MamaRika.
«Спілкуватимуся з гостями, жартуватиму та отримуватиму задоволення. А ще вчитиму їх критикувати кухарів. Адже у нас не компліментарне реаліті, а битва за кулінарний Олімп, – твердить він. – Нам важливо, щоб після «Пекельної кухні» вони стали справжніми професіоналами. Для цього їм треба чути правду та критику про страви».
Цікаво, що для усього, що готували учасники лише в одному епізоді шоу було використано приблизно 30 кг м’яса, 20 кг риби, 50 кг овочів і зелені, 40 л олії та масла, 40 кг молочних продуктів та 400 яєць. А для іншого епізоду творцям шоу довелось спеціально шукати нерозібрані туші кролів, курей та перепілок. Вони їздили селами і просили продукти в місцевих жителів.
З 6 вересня о 19.00 на «Новому каналі»
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6263 / 4.02MB / SQL:{query_count}