Театр майбутнього вже тут?

З З по 5 вересня наше місто прийматиме 6-ий Міжнародний театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича». «Львівська Пошта» розповідає, чому ви не можете його пропустити

Вже цієї п’ятниці, 3 вересня Львів помандрує у театральне майбутнє разом із 6-им Міжнародним театральним фестивалем «Кіт Ґаватовича» від незалежного театру «Склад 2’0». Фокусною темою події є «Нова гравітація»: роздуми про театр майбутнього та пошук актуальної театральної ідентичності незалежних українців. У Lem Station, який традиційно буде центральною локацією фестивалю, до 6 вересня чого тільки не робитиметься: бранчі із зірковими гостями, не/культурний стендап, концерт-відкриття, подкасти, онлайн-дискусії, аудіотури Львовом, а також вистави від українських і міжнародних театральних проєктів.
Хеднайлерном 6-ого «Кота Ґаватовича» стане французький художник, скульптор та перформер Олів'є де Сагазан. Митець знаний тим, що перетворюється у скульптуру, ховаючи власне тіло під кількома шарами глини. 5 вересня він продемонструє львів’янам свій перформанс «Трансфігурація» – «найоригінальніше і найнеймовірніше з того, що ви будь-коли бачили». Принаймні саме так вважають автори авторитетного британського видання The Guardian, а хто ми такі, щоб із ними сперечатись.

На честь 30-річчя Незалежності України театральний фестиваль запросив нових вітчизняних театральних зірок представити на власній сцені їх творчі пошуки і експерименти. 4 вересня ви зможете зануритись у світ театрального мистецтва через пластичну виставу «Анігіляція» київського Totem Dance Theatre і мультимедійну виставу-перформанс «Кострубізми. Кумановський» луцького театру «ГаРмИдЕр». 5 вересня у вечірній програмі «Кота Ґаватовича» вас здивують сучасний хореографічний одноактний спектакль «Альфа» від української танцювальної компанії n’Era Dance Group, а також конкурсна вистава, обрана командою «Кота Ґаватовича» під час спеціяльно оголошеного Open call.
Майбутнє не можливе без минулого і дотримання традицій. Тож 4 і 5 вересня ви зможете стати гостями зіркових бранчів, започаткованих на першому театральному фестивалі. Цього разу із глядачами власним досвідом поділиться українська акторка театру і кіно Анастасія Пустовіт, знана за роботою над фільмом «Коли падають дерева», серіалом «Перші ластівки. Zалежні», акторкою центру сучасного мистецтва «ДАХ» і Київського театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.
«Після викликів 2020го у нас виникла потреба перезапустити координати. Як і космос, ми змінилися: наші кордони, наші щоденні завдання. Неможливо, щоб театр за таких умов залишався незмінним. Тож цього року в межах 6го міжнародного театрального фестивалю «Кіт Ґаватовича» ми хочемо показати театр майбутнього з його новими галактиками, новими формами і змістами, новими зірками, новою гравітацією...» – підкреслює генеральна директорка фестивалю Єва Якубовська.

Театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича» покликаний стати містком між Західною і Східною європейськими театральними традиціями. З цією метою у 2019-ому була створена міжнародна театральна резиденція «Catch a Cat/Упіймати кота». Цього року вона відбудеться вдруге за перехресним типом: спочатку у Львові, а потім у Берліні. Учасників – трьох українців і трьох німців – було обрано у межах відкритого конкурсу (з умовою обов’язкової повної вакцинації). За 10 днів спільного проживання і навчання резиденти матимуть змогу обмінятися досвідом, а також підготують проєкт на тему «Ідентичності», натхненну змінами, спричиненими пандемією.
Фестиваль «Кіт Ґаватовича» пропонує і низку заходів, які зацікавлять не тільки поціновувачів театрального мистецтва. З 26 серпня і по 26 вересня у Львівському муніципальному мистецькому центрі експонуватимуть фотовиставку «Театр. Сила Тяжіння». 3 вересня фестиваль відкриватимуть не/культурний стендап Сергія Ліпка і Сергія Чиркова, а також концерт львівського музиканта «Паліндром». А 4 і 5 вересня всі охочі матимуть змогу дослідити Львів за допомогою аудіотурів, створених українською театральною трупою PIC PIC. 
Проєкт реалізують в межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму і за підтримки Львівської міської ради в рамках програми «Фокус на культуру».

Усі події фестивалю відбуватимуться із дотриманням необхідних норм безпеки. У межах програми передбачені безкоштовні події, а квитки на вечірні заходи ви можете придбати на сервісі Gastroli.ua.
Варто нагадати, що Якуб Ґаватович – це театральний діяч ХVII століття, який вперше поставив театральну виставу у публічному просторі на Західній Україні. «Продав кота у мішку» – це одна з його драматургічних робіт. Гра слів «Кіт Ґаватовича» кидає сенсовий виклик глядачеві та митцеві, адже повернення до вуличної форми театру, а саме сценічних форм із використанням громадських просторів, дозволяє говорити про нову форму театрального мистецтва, яке не замикається від глядача. Основна думка фестивалю «мистецтво не тільки для митців». Окрім того, назва «Кіт Ґаватовича» символізує повернення до своєї нерозкритої та не популяризованої історії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4370 / 4.01MB / SQL:{query_count}