«Золота Дзиґа»: хто став лауреатом

Найбільше нагород зібрали «Атлантида» і Васянович та «Погані дороги» і Ворожбит

Днями, а саме 12 червня відбулась урочиста церемонія вручення нагород П’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа». Національна кінопремія – щорічний захід Української кіноакадемії, під час якого обираються найкращі українські фільми та відзначаються досягнення українських кінематографістів за минулий рік. Наразі склад Української кіноакадемії налічує 449 українських кінопрофесіоналів. Голова Правління Української кіноакадемії – Пилип Іллєнко, виконавчий директор – Анна Мачух, арт-директор – Алік Шпилюк, голова Наглядової ради – Вікторія Тігіпко.
«Золота Дзиґа» – єдина в Україні премія в галузі кіно, створена з метою популяризації національного кінематографа та видатних досягнень українських кінопрофесіоналів. На участь у конкурсі було подано 86 робіт, з яких до довгого списку увійшла 81 кіноробота: 21 повнометражна ігрова, 21 короткометражна ігрова, 22 документальні, 1 повнометражна анімаційна, 6 короткометражних анімаційних та 10 серіалів.
“Найкращим фільмом” V Національної кінопремії стала кінострічка Валентина Васяновича “Атлантида”. Владлена Одуненка відзначили за “Найкращу роботу художника-постановника” у цьому фільмі. А Валентин Васянович отримав премію “Найкраща режисерська робота (ім. Ю. Г. Іллєнка)” і відзнаки за кращі операторську роботу і монтаж. “Найкращим документальним фільмом” стала “Земля блакитна, ніби апельсин” Ірини Цілик. Юрій Кулініч з “Поганих доріг” отримав премію за “Найкращу чоловічу роль”, а Марина Кошкіна з фільму “Забуті” – за “Найкращу жіночу роль”. Актори “Поганих доріг” Ігор Колтовський та Оксана Вороніна здобули статуетки за “Найкращу чоловічу роль другого плану” та “Найкращу жіночу роль другого плану” відповідно. “Найкращим короткометражним анімаційним фільмом” стала робота “Історія України за 5 хвилин” Сашка Даниленка, “Найкращим короткометражним ігровим фільмом (ім. Ю. А. Мінзянова)” – “Бульмастиф” Анастасії Буковської. Премію за “Найкращий грим” здобула Марія Петровська (“Безславні кріпаки”), за “Найкращий дизайн костюмів” – Галина Отенко та Марія Керо (“Толока”). Переможцями у номінації “Найкращий звук” назвали Ігора Барбу та Бориса Петера із фільмом “В. Сильвестров”. Нагороду за “Найкращу музику” отримав Антон Байбаков з фільмом “Черкаси”. Найкращою піснею” стала "Пола-ла-ла" гурту Dakh Daughters та Софії Байбакової, що звучала у фільмі “Віктор_Робот”. “Найкращі візуальні ефекти” кіноакадеміки побачили у фільмі “Атлантида”, які створював Олексій Москаленко.
У новій номінації “Найкращий ігровий серіал” нагороду отримали автори телепроєкту “Спіймати Кайдаша”. Вперше на “Золотій Дзизі” також відзначили фільм за доступність для людей з порушенням зору або слуху. Премією за “Найкращий доступний фільм” від організації людей з інвалідністю Fight for Right нагородили кінострічку “Забуті”.
Премію «За внесок у розвиток українського кіно» отримав режисер Роман Балаян, роботи якого показували на Берлінале, Венеційському кінофестивалі, кінофестивалях у Карлових Варах і Варшаві. У попередні роки почесною нагородою “Золота Дзиґа” за внесок у розвиток українського кінематографа були відзначені: українська акторка театру та кіно Лариса Кадочникова, режисер, сценарист, педагог Вячеслав Криштофович, кінооператор Юрій Гармаш та акторка Ада Роговцева.
Лауреаткою у номінації "Відкриття року" стала режисерка Наталка Ворожбит. Відома українська драматургиня, режисерка, сценаристка. Написала сценарії до таких фільмів, як “Кіборги” та “Дике поле”, а також виступила шоуранеркою та сценаристкою серіалу “Спіймати Кайдаша”. У 2020 році дебютувала як режисерка із фільмом “Погані дороги”, який отримав нагороду на "Тижні критики" Венеціанського кінофестивалю і три нагороди Національної премії кінокритиків “Кіноколо”.
“Будь-яка відзнака має для мене велике значення, це – великий кредит довіри на наступні роботи. Особливо важливо отримувати нагороди в своїй країні, коли нашу роботу оцінюють найкращі представники кіносплільноти. Я б хотіла цю нагороду присвятити продюсеру фільму Юрію Мінзянову, який вірив, що робить відкриття і який зробив усе, щоб воно здійснилося”, – зазначила Наталка Ворожбит. Також вона отримала приз за “Найкращий сценарій” до фільму “Погані дороги”.
Також у межах Національної кінопремії вже вчетверте вручали «Премію глядацьких симпатій». Цього року у номінації було представлено 26 фільмів. А її лауреатом стала “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке” режисера Міши Кострова і продюсера Євгенія Д’яченка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8058 / 1.57MB / SQL:{query_count}