Онлайн-прем’єра тижня: «Зірки на Землі»

29 квітня, у четвер о 16.00 на SWEET.TV представлять документальний фільм про дітей з інвалідністю і львівський реабілітаційний центр «Джерело»

«Зірки на Землі»

Жанр: документальний фільм. Країна-виробник: Україна. Кінокомпанія-виробник: «ДобранічФільм». Режисерка: Сніжана Гусаревич. Продюсерка: Світлана Рудюк. Операторка: Таня Дудінік. Композитор: Сергій Сидоренко. У ролях: діти, Христина Венгринюк, Уляна Данилюк, Олеся Возницька, Родіон Шуб.
«Зірки на Землі» – це документальний фільм, який є частиною однойменного проєкту. Творча група фактично розробила нову кіномистецьку методику для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та, власне, зафільмували увесь процес. Виробництво кінострічки та втілення проєкту, реалізованого за підтримки Українського культурного фонду, здійснила компанія «ДобранічФільм».
29 квітня о 16.00 відбудеться онлайн-прем’єра фільму в національному онлайн-кінотеатрі SWEET.TV. Перегляд фільму безкоштовний, необхідно лише зареєструватись на платформі.
Упродовж 15 днів група тьюторів на базі львівського реабілітаційного центру «Джерело» проводила заняття для групи дітей з акторської майстерності, музики, живопису, пластичного мистецтва, анімації, написання сценаріїв тощо. За цей час діти створили власну анімаційну роботу. Опікувався цим процесом відомий фахівець зі стоп-моушн анімації, власник студії Ridni Родіон Шуб (зокрема, його роботу ви могли побачити у фільмі «Казка про Коника», представленому на Національному конкурсі Docudays UA). Кожна дитина вигадувала та розробляла власного персонажа для анімаційної казки під керівництвом дитячої письменниці та сценаристки Христини Венгринюк, викладачки з акторської майстерності і художньої керівниці дитячого інклюзивного театру Perfeco in Kilaba Уляни Данилюк та майстрині з прикладного мистецтва Олесі Возницької.

За перебігом проєкту слідкувала кваліфікована психологиня, яка по завершенні занять оцінила стан дітей. У них покращилися комунікаційні навички, зросла впевненість у собі, підвищилась ініціативність, з’явилися успіхи в навчанні. У групі з 16 дітей половина – нормотипові, решта – діти з медичними діагнозами та особливими освітніми потребами (ООП, а саме аутизм, синдром Дауна, вади зору тощо).
«Там, де певна особливість дитини викликає додаткову увагу з боку оточуючих, є і інший бік – ця особливість наділяє особистість дитини унікальним баченням світу і це транслюється, добре розкривається саме у творчих процесах. На цьому слід наголошувати працюючи з такими дітьми та навчаючи суспільство розуміти та приймати їх безумовно» – говорить експертка Катерина Лещенко.
Понад 60% батьків помітили, що після цих занять діти стали більш впевненими у собі та вільніше почали висловлювати власну думку. Також батьки відзначили те, що спілкування та співпраця з дітьми з ООП змінила дітлахів на краще, вони почали отримувати задоволення від пізнання нового, спостереження за собою і життям навколо.
Зокрема діти навчилися командній роботі та допомозі дітям із особливими освітніми потребами, почали реалізовувати власні ідеї та задуми, цінувати свої результати та проявляти активність.
«Ми вдячні нашим партнерам за підтримку і можливість показати стрічку українцям. Фізична прем’єра планувалась одночасно в Києві та Львові, але карантинні обмеження стали на заваді, – пояснюють творці проєкту. – А о 15.00 на офіційній Facebook-сторінці проєкту «Зірки на Землі» можна буде долучитись до онлайн-пресконференції».
Мета проєкту «Зірки на Землі» – показати можливість спільного навчання та взаємодії нормотипових дітей і дітей з особливими освітніми потребами. Таким дітлахам потрібні не окремі школи чи класи, а якісна співпраця.
«Метафорична назва «Зірки на Землі» наголошує на унікальності кожної дитини та важливості роботи з дітьми з інвалідністю. Адже в українському суспільстві батьки таких дітей часто залишаються сам на сам, а загал сприймає цей діагноз як вирок і викреслює аутистів, людей із ДЦП та синдромом Дауна з широкого соціального життя», – наголошують у центрі «Джерело».
Автори проєкту окрім документального фільму створили методичні посібник і відео, які дозволять проводити подібні заняття в усіх українських реабілітаційних центрах.
Співавторкою проєкту та режисеркою документального фільму є Сніжана Гусаревич. Сама ідея з’явилася в неї під час торішнього локдауну, після перегляду фільму про американських ветеранів, яких лікували арттерапією. Сніжані стало цікаво, чи існує такий проєкт в Україні. Разом із продюсеркою проєкту Світланою Рудюк вони довершили ідею, сфокусувавшись на різних видах мистецтва для дітей з особливими освітніми потребами.
Сніжана Гусаревич уже кілька років успішно працює в українській документалістиці. Торік вона випустила документальний повнометражний фільм NotAlone про Спільноту взаємодопомоги «Емаус-Оселя», що опікується безхатченками. Фільм отримав спеціальну відзнаку на 4-му Міжнародному кінофестивалі KharkivMeetDocs.
Світлана Рудюк є засновницею компанії «ДобранічФільм», режисеркою, сценаристкою та продюсеркою. Зовсім нещодавно вона представила документальну картину «Ваш Василь» про видатного українського поета та дисидента Василя Стуса. Операторка кінострічки – Таня Дудінік, з якою Сніжана Гусаревич уже працювала над ігровим фільмом «Сіль для моря», що порушує тему булінгу у школі.
Музику до фільму написав музикант Сергій Сидоренко, який співпрацює з такими зірками українського шоу-бізнесу, як «Океан Ельзи», Монатік, «Альона Альона», Тіна Кароль, Іван Дорн. Також він разом з майстрами компанії Yamaha розробляє музичні інструменти для людей з інвалідністю.
29 квітня, у четвер о 16.00 на SWEET.TV
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8112 / 1.59MB / SQL:{query_count}