Уроки пам’яті Чорнобиля

26 квітня до 35-х роковин катастрофи відомі ведучі проведуть онлайн-заняття для учнів 1-11 класів

Володимир Остапчук, Олександр Преподобний та Артем Неба спробували себе в ролі викладачів. Саме вони на тематичних уроках пам’яті Чорнобиля розкажуть школярам 1-11 класів про трагедію у її 35-ті роковини.
За підтримки Українського культурного фонду група педагогів, у партнерстві з Національним музеєм «Чорнобиль» та Європейським інститутом Чорнобиля, провела роботу над оновленням дидактичного матеріалу уроків пам’яті Чорнобиля. Оновлення, яких зазнала програма, стосуються як змісту, – у зв’язку з появою нової інформації з розсекречених документів КДБ, – так і формату, – уроки будуть представлені у цікавому сучасному відеоформаті.
26 квітня на сайті СhornobylLessons.com вчитель будь-якої школи України зможе знайти “Урок пам’яті Чорнобиля”, розроблений для кожного, – з першого по одинадцятий, – класи, та організувати його перегляд для своїх учнів.
Благодійну участь у проєкті взяли відомі українські теле- та радіоведучі: Володимир Остапчук, Олександр Преподобний та Артем Неба, які спробували себе у ролі вчителів молодшої, середньої та старшої школи відповідно. Ділимося із вами враженнями кожного із них та особистими згадками про трагедію, що мотивували їх приєднатися:
Шоумен, ведучий програми «Маска» на телеканалі «Україна» Володимир Остапчук твердить: «Мене бере злість від цинічності тієї влади, від того, як вона брехала людям і не турбувалася про їхнє здоров'я. Головним для неї було зберегти своє «обличчя» на міжнародній арені. Мені було півтора роки, коли сталася аварія, і нас з сестрою-близнючкою, як зазвичай, вивозили гуляти в візочку. Батьки нічого не знали. У той час у ЗМІ нічого не просочувалося. Діти, яких – я дуже в це вірю – ця трагедія не торкнеться, повинні знати цю історію, щоб таке недбале ставлення до людей більше ніколи не повторилося».
Ведучого програми «Гроші» на 1+1 Олександра Преподобного до участі в проєкті спонукало ось що: «Під час зйомки я збагнув, як круто було б побачити подібний проєкт у мій шкільний час. Адже для мого покоління Чорнобиль був лише примарною асоціацією зі словом «трагедія», а от про причини і наслідки ми не розуміли нічого! Якщо після перегляду у школярів виникне бажання дізнатися про чорнобильську історію більше, вважатиму, що ми попрацювали недарма!».
«Чорнобиль – це том нашої історії, який можна перечитувати сотні разів і кожного разу дописувати чергову главу. Нові факти, доступ до інформації, інтернет, вільні ЗМІ й бажання змін допомагають чесно подивитися в очі трагедії, – додає ведучий, діджей радіо KissFM Артем Неба. – Драматизм цієї катастрофи не можна виміряти, вона сколихнула весь світ. Наша країна довгий час була заручницею обставин та несла тягар страшних помилок тодішньої влади. Але я оптиміст і вірю, що після чорної смуги прийде біла, а принесемо її ми з вами. Адже тепер це слід, за яким можна пройти у минуле, але який веде нас у майбутнє...».

Відповідно до віку учнів, в уроках буде розкрито не лише наслідки радіаційного забруднення, а й медичні та соціальні наслідки аварії на ЧАЕС, з якими ми живемо й сьогодні і які впливатимуть на наших нащадків. У старших класах розглянуть й політичні передумови та вплив трагедії на становлення незалежної держави Україна.
Особливу увагу буде приділено інформаційній складовій – пропаганді, фейкам та маніпуляціям з боку влади Радянського Союзу, які напряму вплинули на кількість жертв трагедії. Сьогодні інформаційна трагедія Чорнобиля повинна стати наочним прикладом в підручниках з інформаційної безпеки та кейсом для вивчення можливих наслідків гібридної війни в Україні.
Проєкт створюється за підтримки Українського культурного фонду, Національного музею «Чорнобиль», ГО «Європейський інститут Чорнобиля» та сприяння Міністерства освіти та науки України і Всеукраїнської школи онлайн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8994 / 1.56MB / SQL:{query_count}