«Що означає Чорнобиль особисто для мене?»

35-ті роковини Чорнобильської аварії вшанують у 15 країнах

Ліквідатори, експерти, культурні діячі та науковці спільними зусиллями презентували програму вшанування 35-х роковин аварії – CHORNOBYL35.com, разом з їх унікальною айдентикою. У проєктах «Дзвінок 86» та «Звуки Чорнобиля» взяли участь українські та іноземні артисти – Тіна Кароль, Потап, Сергій Міхалок, KAZKA, Вагоновожатые, TELEPOPMUSIK, GusGus та інші відомі музиканти.
В програмі вшанування 35-х роковин заплановані: освітні події і наукові лекції, експертні обговорення та дискусії, нічна акція вшанування пам’яті в Прип’яті, музичний концерт, за участю артистів Звуки Чорнобиля, особливі проєкти Національного Музею Чорнобиль, експонати віртуальної виставки ARTEFACT, онлайн зустріч чорнобильців з усього світу та навіть інтерактивна виставка з доданою реальністю мобільного додатку Chornobyl App, організувати яку зможе кожен, після заповнення спеціальної форми на сайті CHORNOBYL35.com youtu.be/KCfqO74HAGM
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції, яка відбулась в ніч на 26 квітня 1986 року вплинула на весь світ, а особливо на українців, які роками живуть із Чорнобилем у серці. Проте згідно з результатами останніх соціологічних досліджень 60% з нас все ще не є обізнаними у темі, не знають дату аварії й досі вірять радянським фейкам. 35-ті роковини трагедії – шанс змінити це та повернути Чорнобиль у поле свідомості суспільства. «Що означає Чорнобиль особисто для мене?» – саме на це питання дозволить відповісти кожному українцю запропонована серія заходів.
До 35-ї річниці Чорнобильської трагедії було розроблено унікальну айдентику у різних кольорових гамах. Понад 15 подій в програмі представлять Чорнобиль з різних кутів, інтерактивну виставку в додатку Chornobyl APP триватиме в 15 країнах світу, а ви можете долучитись до міжнародної ініціативи та прийняти виставку у себе, навіть в умовах COVID-19, без додаткових витрат.
Через COVID-19 програма заходів передбачає змішані формати долучення online та offline, тож взяти участь в освітній та культурній частині зможуть відвідувачі з усього світу. Разом з Україною участь підтвердили такі країни: Японія, США, Польща, Канада, Іспанія, Германія, Британія, Фінляндія, Білорусь, Казахстан, Греція, Литва, Латвія та Італія; організатори продовжують залучати нових партнерів.
«Хто, як не українці, мають більше за інших знати про Чорнобиль? Чорнобиль – це наш виклик з майбутнього, заклик до екологічної свідомості, урок, який ми маємо вивчити та передати наступним поколінням. Тому ми розпочинаємо глобальну інформаційну кампанію та серію заходів знайомства із багатовимірністю такого явища, як Чорнобиль сьогодні. В ньому є місце не тільки болю та жалю, а й подвигу героїв, любові та відновленню», – каже автор та розробник концепції Валерій Коршунов.
Айдентика до 35-х роковин Чорнобильської аварії містить оновлений логотип Чорнобиля та символ надії – Лелеку, що обіцяє колись повернутись додому. Різні кольорові схеми дозволяють розкривати та використовувати символіку в різних тематичних аспектах. Особливу увагу проєкт акцентує саме на багатовимірності поняття «Чорнобиль» та закликає до його дослідження.
Адже Чорнобиль на 35-ті роковини – це не лише катастрофа в минулому, але й подвиг українських ліквідаторів, що є символом героїчності української нації у світі, це заповідник та лабораторія просто неба, де природа дає надію на відродження, це пам’ятка історії Радянського Союзу та одна з причин його розпаду, це зона натхнення митців та найпопулярніший туристичний маршрут України, та безліч інших аспектів, що потребують нашої уваги та дослідження, адже є запорукою нашого майбутнього.
На сайті CHORNOBYL35.com можна ознайомитись з повною альтернативною програмою заходів та презентацією тематичної айдентики, поринути у власне дослідження цієї теми та навіть долучитись до проведення виставки у себе в місті або інституції, просто заповнивши форму.
Проєкт реалізується за спільної ініціативи У партнерстві з Національним Музеєм Чорнобиль, МГО «Центр Прип'ять.ком», МО «Союз Чорнобиль-Фукусима», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля», «Українська Спілка ветеранів Афганістану та Чорнобиля», проект «Звуки Чорнобиля», Офіційний мобільний додаток «Chornobyl APP», виставка ARTEFACT: CHORNOBYL, «Урок пам’яті Чорнобиля для 1-11 класів».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8859 / 1.56MB / SQL:{query_count}