Літературні мандри для юних читачів

«Львівська Пошта» розповідає про книжки, які днями побачать світ у дитячому артвидавництві «Чорні вівці»

У час жорсткого карантину не дуже-то й помандруєш. А от із добрими книжками та хорошою уявою ще й як! Тож «Львівська Пошта» запрошує наших юних читачів відкривати нові світи і зануритися в цікаві пригоди, які обіцяють найновіші видання, що днями побачать світ у дитячому артвидавництві «Чорні вівці».
Казка про сон «Диводрім і Піжамна Пані» української письменниці, авторки книжки «Хаппі та її суперсила» Іри Бови створена для діток від чотирьох років і має на меті зробити процес засинання дитини цікавішим.
Вона – про маленьку дівчинку Ясю, батьки якої поїхали у справах. Дитина не хоче лягати спати, бо дуже за ними сумує. І щоб онука заснула, дідусь пригадує легенду зі свого дитинства про чарівника Диводріма, який уміє літати, бути невидимим і навіть здійснювати потаємні бажання. Але познайомитися з ним можна тільки вві сні! Яке бажання загадає Яся? Куди помандрують вони з Диводрімом? І як дізнатися, чи все це насправді?
Ідея написати книжку виникла в авторки тоді, коли її старший син ніяк не хотів засинати. Іра Бова зауважує: «Коли я писала історію, іноді навіть озиралася, бо було відчуття присутності цього чаклуна поряд – до мурашок. Історія вийшла дуже затишною, сповненою цікавості й чарівності! Багато деталей у ній родом із мого дитинства – хата, верба, город... Мені вкрай важливо, що ті, давно вже не існуючі місця отримають нове життя в уяві мільйонів дітей і батьків, допомагаючи маленьким оченятам заснути».
Книжку для маленьких незасинайок проілюстрували Неллі Родіонова та Дмитро Воронов. Цікаво, що персонажі казки існують насправді у вигляді ляльок і створені Неллі вручну.
Аґнєшка Стельмашик представляє на розсуд читачів «Загадку Діамантової долини» – п’яту частину серії «Хроніки Архео». Разом із цією книгою ви поринете в захопливу мандрівку в пошуках Діамантової долини. Добре відомі читачам із попередніх частин «Хронік Архео» герої Аня та Бартек вирушають до тітки Барбари Лоусон у Австралію. Журналістка випадково знайшла двохсотлітню мапу, що веде до долини величезних діамантів. Її попередній власник, лорд Артур Кавендіш, збожеволів і припинив свої пошуки. Тепер юні мисливці за старожитностями мають шанс відшукати втрачені скарби. У цьому їм знову допомагатимуть Мері Джейн, Джим і Мартін Ґарднери з Лондона. Та не лише вони цікавляться загадковою долиною. На шляху в дітей з’являється трунар-підприємець Ларрі Фіш та впливовий пан Т., які мають свої плани на дорогоцінне каміння. І ці особи здатні на все, щоб отримати бажане. У «Хроніках Архео» юним героям доведеться поплавати з акулами, втратити керування літаком, пережити тропічний мусон, блукати джунглями, познайомитися з духами з аборигенних легенд та чимало іншого. Але попереду на них чекають справжні діаманти завбільшки з кулак, а головне – вірні друзі, що завжди розділять навіть найнебезпечнішу подорож.
«Загадку Діамантової долини» доповнюють короткі інформативні вставки, з яких ви почерпнете довідкову інформацію про історичних осіб та події минулого, а також флору і фауну Австралії.
Попередні частини серії, які побачили світ у дитячому артвидавництві «Чорні вівці»: «Таємниця коштовності Нефертіті», «Скарб атлантів», «Секрет великого магістра», «Прокляття золотого дракона». Особливість «Хронік Архео» полягає у тому, що ці книжки можна читати у будь-якій послідовності, адже всі вони розповідають про різні пригоди героїв.
У книзі «Горістечко» Бенаса Берантаса та Вілії Квескайте у перекладі Володислава Журби мама білка назбирала кошик горіхів на одну вельми особливу подію. Взяти не спитавши – негарно, але ж нічого не станеться, якщо трошки скуштуєш. Тільки горіхи так швидко закінчуються, а зізнатися в тому, що ти зробив, так страшно…
Це видання сподобається і маленьким читачам, і дорослим ласунам. Весела та повчальна історія стане приводом для розмови з дітьми про важливі речі: чесність, увічливу поведінку, а також про те, що обман завжди виходить на поверхню.
А от «Бабайка» від тих же авторів-дебютантів не лише розвеселить і надихне на створення нових слів і метафор, але й дасть усій сім’ї нагоду поговорити про страхи, бо навіть найхоробріші мешканці гаю чогось та й бояться. У цій гарно проілюстрованій книжечці найкращі приятелі – білченя і вороненя – потрапляють у нову пригоду. Після веселих ігор до пізньої ночі в них зникає м’яч. Може, його забрав бабай? І як тепер не вляпатись у бабайку – байку з бабаєм?
Книжка-комікс «Робот Чапек на планеті з трьома сонцями» Маріна Трошанова і Петира Станімірова у перекладі Олени Райкової забере вас разом із героєм – роботом Чапеком – на дивну планету з трьома сонцями. Там ви будете ловити триногих ворон і трубодзьобого хвостатого індикодактиля. Тарабанити на барабані, виготовленому зі шкіри тупоголового броненосця з ряботинням. Відкриєте позаземну бібліотеку і навіть боротиметесь із триголовою Химерою та шукатимете джина в пустелі.

І на завершення цієї фантастичної літературної мандрівки ми і «Чорні вівці» розкриємо вам таємницю «Круторіжки у Страшному Лісі» (текст Яни Бауер у перекладі Мар’яни Климець). Однієї нічим не примітної суботи її герої – мешканці Страшного Лісу – займалися своїми звичними справами: хтось перелічував горішки, хтось дрімав, а хтось нарікав на життя. Ані Їжак, ані Лісовий Сонь і навіть мудра Сова не підозрювали, що до них незабаром прибуде несподівана гостя, а разом із нею – великі й маленькі пригоди, з яких народиться справжня дружба.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8521 / 1.58MB / SQL:{query_count}