У Музеї Шептицького «Росте древо»

Днями у Львові відкрили виставку народного та декоративного мистецтва Наддніпрянщини XVII – середини XX століття

Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42) запрошує на виставку «Росте древо», що має на меті цілісно представити народне та декоративне мистецтво Наддніпрянщини XVII – середини XX століття.
Виставка об’єднала цінні та рідкісні експонати: давні гапти (окрайки), вибійку, кахлі, килими, вишиті й ткані рушники, плахти, сорочки, прикраси, мальоване дерево, керамічний посуд, іграшки, народні ікони та розписи. Мотив-символ «Дерево життя» є головним формотворчим стрижнем експозиції. Його наддніпрянці зображали на різноманітних ужиткових предметах, надаючи їм особливого значення.

Виставка є важливою і довгоочікуваною, оскільки в такому обсязі і з таким наповненням рідкісними експонатами (понад 200) народне мистецтво Київщини, Полтавщини, Черкащини та інших регіонів України давно не репрезентували у Львові, а деякі речі взагалі представлені уперше! Після тривалої перерви, належної підготовки творів реставраторами та напрацювання ідей таке особливе і близьке нам мистецтво Великої України можна заново відкрити для себе або ж ознайомитися з ним.

Основу експозиції становлять твори з музейної колекції, до формування якої свого часу долучилися відомі вихідці з Наддніпрянщини та Галичини: Микола Біляшівський, Вадим Щербаківський, Володимир Пещанський та Михайло Бойчук. Завдяки їхньому вкладу ми маємо змогу ознайомитись із низкою артефактів XVII – XIX століть. Крім того, ця виставка залучає і удоступнює значну кількість виняткових експонатів з приватних збірок Львова, які є вагомою часткою культурної спадщини.
Виставка «Росте древо» триватиме до 29 серпня з 10.00 до 18.00 (окрім понеділка та вівторка).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8298 / 1.54MB / SQL:{query_count}