«Антон і червона химера» виходить у прокат

Останній фільм Зази Урушадзе з 18 березня покажуть на великих екранах України і 10 інших країн світу

З 18 березня у прокат виходить історичний екшн «Антон і червона химера» від режисера-номінанта на премії «Оскар» і «Золотий глобус» Зази Урушадзе. Фільм створений за підтримки Держкіно. Разом із Україною кінострічку планують випустити в міжнародний прокат у десяти країнах світу.
«Антон і червона химера» – останній фільм режисера та сценариста Зази Урушадзе, номінанта на премії «Оскар» та «Золотий глобус» за драму «Мандарини», який помер 7 грудня 2019 року. Сценарій цієї кінострічки був створений за мотивами книги канадського письменника Дейла Ейслера, нащадка німецьких колоністів із України. В основі сюжету закладена родинна історія матер письменника. Зйомки фільму проходили в Одесі, Одеській області та Грузії.
«Антон і червона химера» розповідає про події, які відбувались на півдні України у 20-х роках минулого століття та були надовго викреслені з радянської історії. Початок експропріації та великого терору України більшовиками перед першою хвилею Голодомору. Десятирічний Антон та його друг Яша, християнин та іудей, мимоволі стають свідками великих історичних подій. На їхніх очах розгоряється збройне повстання селян проти більшовиків, які на чолі з Левом Троцьким несуть голод і смерть у мирні села, руйнуючи все на своєму шляху. Проте діти сприймають події навколо себе як цікаву гру, й їхню дружбу не можуть зруйнувати ані червона химера російської революції, ані все криваве ХХ століття…
«Фільм піднімає загальнолюдські теми, які зрозумілі кожному. Ця кінострічка – про цінність дитячої дружби, про класову нерівність і ненависть, які стали причиною революції, та про еміграцію, як спробу втілити мрію про краще життя», – каже письменник та сценарист Дейл Ейслер.
Саундтрек до кінокартини створили композитори Мирослав Скорик (Україна) та Патрік Каннелл (США).
«У фільмі ми спостерігаємо зіткнення ідеалістичного, чарівного світу дитинства з жорстоким дорослим світом. Фільм дає осмислення, що в житті є найголовнішим та якою є ціна людського життя. Я сподіваюсь, що саме такі почуття виникнуть у всіх, хто подивиться цю кіноісторію», – твердить продюсер фільму Мірза Давітайя.
У 2020 році «Антон і червона химера» увійшов до спеціальної програми «Пам’яті Зази Урушадзе» на 24-му фестивалі Black Nights Film Festival у Таллінні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8004 / 1.54MB / SQL:{query_count}