«СценоГРАФ» для Мирона Кипріяна

До 90-річчя від дня народження художника представили особливий проєкт

З 18 по 30 грудня у Галереї Сценографії (Городоцька, 36), триватиме проєкт «СценоГРАФ» - заключна подія з серії #Кипріяну90. Це кураторський проєкт Оксани Шпакович у партнерстві з Національним театром ім. Марії Заньковецької та Галереєю Сценографії. Він покликаний вшанувати пам’ять львівського художника, культурного діяча, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка та премії ім. В. Клеха (США) – Мирона Кипріяна.
Впродовж 70 років він працював театральним художником та оформив понад 300 вистав для шістнадцятьох різних театрів України, а також Грузії, Польщі та Чехословаччини. Його аристократичне походження, професія та місце, якому він присвятив усе життя, закладені у самій назві «СценоГРАФ».
З середини жовтня у Львові уже пройшли декілька тематичних виставок. Перша – ретроспектива театральної творчості «Мирон Кипріян: життя проведене в театрі» в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького, друга – виставка театральних ескізів художника в історико-краєзнавчому музеї у Винниках. Колектив театру імені Марії Заньковецької представив глядачам п’ять різних вистав, оформлення та костюми для яких зробив Кипріян. Також, на будинку 29 по вул. Вітовського, де мешкав митець, відтепер гості та мешканці Львова зможуть побачити інформаційну таблицю на честь художника.
Фінальний проєкт особливий тим, що через фотооб’єктив відтворить простір у якому працював митець. У центрі експозиції – він, як працівник великого державного підприємства, у якому пропрацював 62 роки. Важливо, що з 1963-го по 2019-й Кипріян був головним художником театру імені Марії Заньковецької, організовував та курував роботу виробничих цехів, в яких працювало близько сотні працівників. Він провів масштабну реконструкцію сцени та усього приміщення театру, створив Музей Театру, Камерну сцену та кафе «Комарик».
Отож, в останні тижні буремного 2020 року відвідувачі Галереї Сценографії мають змогу побачити фотографії Тараса Бичка, які відтепер є історичними документами завершення Епохи Мирона Кипріяна для театру імені Марії Заньковецької. А також показ документального фільму Дарки Гірної та Оксани Шпакович «СценоГРАФ», презентація якого відбудеться у день відкриття.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8383 / 1.54MB / SQL:{query_count}