Відійшов у вічність Роман Віктюк

17 листопада не стало режисера і народного артиста України. Його поховають на Личаківському цвинтарі

фото: Олег Огородник
Український театральний світ втратив одну з провідних зірок – 17 листопада відійшов у вічність актор і режисер, народний артист України Роман Віктюк.
Роман Віктюк – постановник і виконавець ролей у величезній кількості вистав, переважно в театрах Москви, зокрема, в театрі свого імені, був популярним і шанованим у Росії та в Україні. Відомий незмінною і непідробною епатажністю й оригінальністю, незаангажованістю в судженнях, у тому числі з питань історії та сучасності, персоналій тощо.
Народився 28 жовтня 1936 року у Львові, який тоді перебував у складі Польської Республіки. Навчався у Державному інституті театрального мистецтва (ГИТИС (рос.), Москва). Після його закінчення повернувся до Львова, де працював актором у місцевому Театрі юного глядача (тепер – Перший театр), а згодом – режисером. Створив театральну студію при Львівському палаці піонерів. Далі творчий шлях Романа Віктюка проліг через різні театри колишнього Радянського Союзу: працював у Твері, Вільнюсі (Російський драматичний театр Литви, 1970 – 1974 рр.), Одесі, Таллінні, Києві (Київський театр юного глядача), Саратові, Казані, Ризі, Ленінграді, Москві.
У 1991 році Роман Віктюк створив театр свого імені в Москві, в якому був головним режисером і художнім керівником.
Був постановником близько 200 вистав. Із найвідоміших – «Служниці», «Федра», «Мадам Баттерфляй», «Лоліта», «Дама без камелій». Створив танцювальну школу в Італії, філіал театру в Ізраїлі тощо.
Із рідною Україною пов’язаний не лише походженням (на своїй українськості режисер не втомлювався наголошувати), а й активною участю в культурному і громадському житті країни. Причому постійними публікаціями, безпосередньою участю в різних проєктах не свого авторства, привезенням прем’єрних вистав і гастролей до України свого театру така його участь не обмежувалася. Так, Віктюк є засновником (разом із Ігорем Подольчаком та Ігорем Дюричем) Фонду Мазоха (1991 р., Львів), він постійно брав участь в українських театральних, телевізійних проєктах тощо. Зокрема, декілька разів виступив як член журі популярної програми телеканалу «1+1» «Танцюю для тебе» (у Росії так само був частим гостем теле- і радіоетеру).
Народний артист України та Росії, член Інституту драматичного театру в Італії, лауреат театральної премії Maratea Центру європейської драматургії (1991 р.), премії «Київська пектораль», премії спілки театральних діячів України «Тріумф», Міжнародної премії Інституту італійської драми за найкраще втілення сучасної драматургії (1997 р.).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8116 / 1.55MB / SQL:{query_count}