Театральний Львів: приходьте, у нас безпечно!

«Львівська Пошта» запитала представників львівських театрів, чи ходять до них глядачі та як вони убезпечують своїх гостей від Covid-19


Стефанія Олійник, керівниця літературно-драматургічної та інформаційної частини у львівській Опері:

– Львівський національний оперний театр відкрив новий 121-ий театральний сезон 15 серпня 2020 року. Спочатку загальна кількість глядачів сягала 100, згодом дозволили її збільшити до 207, на теперішній час передбачено 362 при загальній кількості місць 1002. Місця, які не використовують, зафіксовані обмежувальною стрічкою. Звісно, дотримуємося заходів безпеки: температурного скринінгу для всіх відвідувачів та працівників театру, поставили антисептики в коридорах, у вбиральнях, а також вказівники щодо дотримання дистанції.
Заповненість залу – 60-70%, але впевнено можемо сказати, що останнім часом динаміка відвідуваності збільшується, особливо завдяки останній прем’єрі – балету «Створення світу» Петрова з декораціями Євгена Лисика. Але те, що події відбуваються, це велика радість для артистів, які фактично кілька місяців не мали змоги працювати.
Репертуар театру повністю змінений, замість вистав – гала-концерти з відомими аріями та дуетами із опер Моцарта, Верді, Пуччіні, української музики, а також фрагменти з відомих балетів. Генеральний директор – художній керівник театру Василь Вовкун наголошує, що попри карантинні обмеження львівська Опера перша з інших музичних театрів України розпочала роботу і далі функціонує, дбаючи про здоров’я артистів та відвідувачів: «Як це вдалося зробити? Великою любов’ю до професії і до нашого глядача, який з кожною виставою щораз більше заповнює зал». І додає, що карантинні збитки театру станом на серпень становили 24 мільйони гривень (і ця цифра збільшується).

Ксенія Федоришин, піар-менеджерка Львівського академічного духовного театру «Воскресіння»:

– Львівський академічний театр «Воскресіння» вже цілий місяць приймає в себе глядачів. Упродовж вересня в нас було 11 вистав. Наразі наповненість залу 40 місць – так, щоби повністю зберігалася дистанція 1,5 метра. Глядачі повинні дотримуватися маскового режиму, перед виставою обов’язково всім глядачам вимірюють температуру, в театрі розміщені дезінфікатори для рук. Наразі в суботу та в неділю люди ходять на вистави дуже добре, в п’ятницю трошки менше глядачів. З огляду на те, як розвивається ситуація із захворюваністю у Львові, в жовтні місяці театр «Воскресіння» працюватиме в такому ж режимі. 2, 3, 4 жовтня ми проводимо театральний фестиваль «Золотий Лев на вулиці – 2020» також із дотриманням усіх карантинних вимог. 10, 11 жовтня відбудеться довгоочікувана прем’єра «Балаган чесності» Піранделло у постановці Задніпряного. Всі квитки продаються в електронному вигляді на www.ticketclub.com.ua

Юрій Мисак, директор – художній керівник Першого театру:

– Перший театр відкрив сезон із урахуванням усіх карантинних обмежень. Крім того, ми обробили фоє та вбиральні спеціальним дезінфікувальним і антиковзаючим розчином. Закуплені санітайзери, маски, рукавички тощо. Цього сезону в нас відбулася «прем’єра» нової локації – дворик театру – і ми почали проєкт «Перший просто неба». Дві прем’єри готують так, що за сприятливих умов будуть гратися у дворику, а в непогоду – в приміщенні театру. В жовтні заплановані дві прем’єри 3, 4 і 10 жовтня – «Два джентльмени з Верони (За «Двома веронцями» Шекспіра), режисер Ігор Задніпряний, а 17, 18 і 24 – «Король-Олень» за Карло Гоцці, режисерка Лариса Діденко.

Тетяна Батицька, редакторка літературної частини Національного театру ім. М. Заньковецької:

 – Для глядача у нас безпечно, зал поділений, перевіряємо температуру, наявність масок, використовуємо дезінфектори. Маємо просторе приміщення – більш ніж 220 із 785 місць продавали. Вартість квитка не збільшена. Люди ходили «стримано». Вже у «жовтій» зоні дозволили 400 продавати, але ми не встигли надто скористатися з цієї можливості, бо закрилися на карантин.

Ірина Чаниж, головна адміністраторка Театру Лесі:

– Ціни на квитки в нас демократичні – мабуть, найнижчі у Львові. Тому ми дозволили собі мінімально підняти цінову політику. Маємо кілька розкладок: на From Germany With Love – 15 місць, на «Люди» – 27 місць, на «Бабу Прісю» і «Мої родичі та інші покидьки» – 58 місць. Найближчим часом глядачів чекаємо на імерсивну виставу From Germany With Love. 9 жовтня в репертуарі – «Баба Пріся», 10 жовтня – Timetravellers, 11 жовтня – «Люди». Початок всіх подій о 19.00. Зацікавлення глядачів є, попри карантин спостерігаємо достатню наповненість залів і нагадуємо: у нас безпечно!

Марічка Чічкова, керівниця пресслужби львівського Театру ляльок:

– Львівський академічний обласний театр ляльок радий своїм відвідувачам! Ми обмежили кількість глядачів наполовину. Крім того, розробили фірмовий дизайн масок, аби дітям було весело і безпечно перебувати в театрі. Всі приміщення оснащені дезінфекторами, на вході перевіряють температуру.
Відбуваються вистави бебі-театру, де діти безпосередньо беруть участь у виставі. Найближча прем’єра – 22 жовтня: інклюзивна імерсивна вистава для дітей із синдромом Дауна «Як нотки пісеньку складали». А ще ми й надалі розвиваємо вечірню сцену: із 17 жовтня – вистава режисера Сергія Брижаня «Тарас». Також у нас постійно діє виставковий простір. Зараз там представлена виставка Тараса Кеба «Чудовище», а з 19 жовтня – виставка Катерини Котлярової.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7856 / 1.59MB / SQL:{query_count}