Галерея ЛНАМ: п’ять років і локацій і море планів

Галерея Львівської національної академії мистецтв – це спецпроєкт, який стартував за підтримки Українського культурного фонду і став першим майданчиком для юних митців. Про новий простір молодого мистецтва у місті Лева розповідають куратори галереї: кандидат мистецтвознавства Анна Єфімова, аспірант Юрій Новачинський та випускниця кафедри менеджменту мистецтва Марія Глушко.
«Сьогодні галерея ЛНАМ як мистецький простір виходить за межі міста ізнаходить нові шляхи, щоб дати молодим художникам, які вже представили тут свої проєкти або тільки планують це зробити, можливість взаємодіяти з якнайширшою аудиторією, підкоряти глядача своєю амбітністю й безпосередністю водночас і, звичайно ж, талантом», – каже керівник відділу видавництва інформації ЛНАМ Юрій Новачинський.
Молоді художники експериментують і поєднують різні форми мистецького самовираження, такі як відеоарт, інсталяції, перформанси. Студентська галерея ЛНАМ стала першою сходинкою до успіху, а для когось –справжнім трампліном. Популярними у медіа стали персональні виставки Яни Масалович «Жінка», Петра Грицюка «Написане», Назара Симотюка та Андрія Савчука «Де:форма», Миколи Курилюка «Зміст», Анни Варшавської «Mitosis», Марини Наумчук «Особиста історія», Руслана Лучка «Створення вільної людини» та іншої творчої молоді.
«У своїх проєктах молоді художники експериментують і поєднують різні форми мистецького самовираження, такі як відеоарт, інсталяції, перформанси. Це, наприклад, проєкт Артура Солєцького «Можливість/Дійсність», Марини Наумчук «Особиста історія» та Яна Левші «ПростаеСКЛАДАНОЕ». Іноді для митців виставка – це можливість розповісти про щось дуже своє і важливе, як це зробили у спільному проєкті «Крим/Оглядовий ефект» Наталія Пігула та Марія Уторова.Також розмірковувала про формування себе як особистості Надя Собко у проєкті «Ню», – розповідає Анна Єфімова, кандидат мистецтвознавства.
Окремо варто відзначити спеціальний кураторський проєкт самої галереї ЛНАМ під назвою «НАШІ», який щороку презентує вибрані дипломні роботи студентів. Концепція виставки змінює акценти на щоразу інші тенденції розвитку молодого мистецтва. 
«А співпраця галереї ЛНАМ з міськими виставковими просторами стала ще однією можливістю презентувати молоде мистецтво на мапі Львова», – зазначає Юрій Новачинський. У 2018 році вперше відбулася презентація галереї і робіт десяти молодих митців у межах проєкту LvivArtDays у Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького. митців. 
Другий етап цього проєкту відбувся навесні 2019 року на іншій локації – у Музейно-культурному комплексі пивної історії «Львіварня», де галерея ЛНАМ також представила молодих митців Львова широкому загалу». 
У межах Lviv Fasion Week відбулася низка показів колекцій відомих дизайнерів та випускників ЛНАМ. 
Для виставок галерея залучає не тільки власний простір, але багато інших локацій середовища Львівської академії мистецтв, зокрема у межах Lviv Fasion Week відбулася низка показів колекцій відомих дизайнерів та випускників ЛНАМ. Цього року було залучено і подвір’я академії, де на підпірній стіні у межах проєкту та за підтримки УКФ з’явився мурал Сергія Радкевича «ПроЦеСтворення». Найсміливішим прикладом колаборації стала співпраця з молодою галереєю PM Gallery у підготовці виставки«[1;12]». 
«Цифра 5 для простору молодих митців галереї ЛНАМ – визначальна. П’ять років, п’ять локацій, безліч виставок та проєктів і ще більше – попереду. Нові ідеї, свіжі рішення, неординарний та насамперед дружній підхід. Саме це робить середовище галереї ЛНАМ сповненим несподіванок і творчої атмосфери як для відвідувачів, так і для митців, які стають справжніми друзями галереї», – підкреслює Юрій Новачинський. 
Матеріал підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатися з думкою авторів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8746 / 1.56MB / SQL:{query_count}