Фільм тижня від "Львівської Пошти"

«Справа Колліні». Der Fall Collini.

Жанр: драма, кримінал, трилер. 2019 рік. Країна-виробник: Німеччина.
Режисер: Марко Кройцпайнтнер. Продюсер: Лідія Елмер, Сьюзен Фенке, Стефан Гертнер, Марсель Гартжес, Мартін Мошкович, Крістоф Мюллер, Крістін Рот, Керстін Шмідбауер. Сценарій: Крістіан Цюбер, Роберт Голд, Єнс-Фредерік Отто за романом Фердинанда фон Шираха. Композитор: Бен Лукас Бойсен. У ролях: Еліас Ем Барек, Франко Неро, Александра Марія Лара, Гайнер Лаутербах, Янніс Нівьонер, Стефано Кассетті.
Детективний трилер «Справа Колліні» Марко Кройцпайнтнера знятий за бестселером Фердинанда фон Шираха. Ця книга перекладена багатьма мовами і видана в 30 країнах світу. Роман заснований на реальній юридичній практиці і свого часу наробив галасу в Німеччині: після його виходу в країні заснували спеціальну комісію з оцінки впливу нацистської спадщини на сучасне право. Із самого початку проєкт «Справа Колліні» претендував на такий же успіх, як і «Сім» Девіда Фінчера та «Код Да Вінчі» Рона Ховарда. Чудовий акторський склад, до якого увійшов Франко Неро і підкорювачі жіночих сердець Еліас Ем Барек і Янніс Нівьонер роблять цей філь ще більш цікавим і динамічним. Непередбачуваний сюжет, що тримає в напрузі і грандіозний фінал, який крім усього іншого надає поживу для роздумів - це те, що не залишить жодного глядача байдужим.
Фабріціо Колліні недавно вийшов на пенсію. Він – тихий, непримітний чоловік, який здавалося б, не здатний задати болю нікому. І все ж він жорстоко вбиває видатного промисловця Ханса Маєра в одному з найбільш ексклюзивних готелів Берліна. За «Справу Колліні» береться молодий адвокат Каспар Лейнен, який хоче почати свою кар'єру з виправдувального вердикту. Та вона починає валитися, як тільки підсудний визнає сам факт вчинення ним вбивства, але відмовляється розповісти свій мотив і тим більше говорити з будь-ким. Здається, що вже ніщо не врятує цю справу. Проте випадково знайдена Лайненсом зачіпка дає йому зрозуміти, що він зіткнувся з найбільшим судовим скандалом Німеччини...
«У 1968 році Фабріціо Колліна намагався домогтися справедливості через суд, закликавши державу покарати Майера за вбивство його батька. Проте у нього нічого не вийшло. Як виявилося, в цьому ж році в Німеччині вийшла маленька поправка до закону про відповідальність пособників злочину, завдяки якій чимало колишніх нацистів змогли залишитися на свободі. Саме тому Колліні був змушений власноруч покарати злочинця, – пояснив у одному з інтерв’ю Франко Неро. – Цю історію не можна назвати щасливою. Колліні був нескінченно самотній. У нього не було своєї сім'ї: ані дітей, ані дружини. Він був абсолютно зломленою людиною. Проте Колліні таки домігся справедливості і помстився за свого батька. Та й фінал фільму дуже милий: в ньому багато любові і душевної теплоти».
«Справа Колліні» отримала відзнаку Cinema for Peace за справедливість. Її, як і десяток інших, оголошують з 2002 року під час гала вечора, який традиційно проводять столиці Німеччини в час Берлінале, хоча ці події не повязані між собою. Ця ініціатива спрямована на підвищення обізнаності щодо соціальної актуальності фільмів. Щорічних переможців визначають кінематографісти, правозахисники і громадські діячі.
21 червня, неділя, о 17.50 на телеканалі «Інтер»
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8397 / 1.55MB / SQL:{query_count}