Ретроспектива Адальберта Ерделі

У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відкрили виставку творів митця

Учора в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відкрили виставку Адальберта Ерделі. Ретроспектива творів з приватних колекцій представляє творчу спадщину одного з основоположників закарпатської школи живопису, художника високої професійної культури, неперевершеного майстра пейзажного та портретного живопису, натюрмортів, сюжетних композицій, сатиричної графіки, який своєю багатогранною діяльністю вписав у історію українського мистецтва першої половини ХХ століття одну з найяскравіших сторінок.
Проєкт покликаний уперше в такому широкому обсязі ознайомити мистецьке середовище Львова з жанрово-тематичною палітрою Адальберта Ерделі (1891 –1955 рр.), яку представляють роботи 1912 – 1954 років, а також розкрити еволюцію образно-пластичної мови митця та його пошуків художнього формовислову.
Виставка, організована столичною галереєю НЮ АРТ, об’єднує понад 80 творів художника в жанрах портрету, пейзажу і натюрморту.
«Вона продемонструє ті риси закарпатської мистецької школи, які ввібрали кращі здобутки європейської та місцевої народної культури, – кажуть організатори проєкту. – Адальберт Ерделі своєю багатогранною діяльністю як митець, філософ, педагог, поет і письменник, культурно-громадський діяч сприяв розвитку національного мистецтва європейського рівня, творив мистецтво, яке могло вповні виразити багатюще життя жителів Карпат, незрівнянний ландшафт та його барви, і будував систему художньої освіти для місцевої обдарованої молоді».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8248 / 1.53MB / SQL:{query_count}