«Таємне товариство книгоманів» захопило Україну!

Його юні учасники, які випробовують свої сили в конкурсі «Книгоманія», розповідають про кращі прочитані книжки і популяризують читання серед однолітків усіма можливими способами

В Україні триває 16 Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія», покликаного популяризувати читання і розвивати любов до нього серед школярів. Його проводять із 2005 року. За цей час у конкурсі взяли участь понад мільйон школярів з усіх областей України. Конкурс відбувся у 376 районах, 141 місті, у понад 8600 школах та у 880 дитячих і сільських бібліотеках. Загалом на фестивалі «Книгоманія» у Львові побував 791 переможець з усіх областей України.
Учасники «Книгоманії» читають книжки, розповідають про них, змагаючись із іншими книгоманами і, врешті, здобувають титул «Суперчитач України». Винагородою за перемогу стає поїздка до Львова на Дитячий форум – фестиваль «Книгоманія», що цього року триватиме з 24 по 26 квітня.
Учасниками конкурсу можуть стати всі охочі учні 6 – 7-их класів загальноосвітніх навчальних закладів, читачі сільських, сімейних, дитячих і юнацьких бібліотек в областях, зокрема читачі бібліотек ОТГ, міських бібліотек для дітей та юнацтва. 
«Цей конкурс дає можливість його учасникам здобути перемогу не внаслідок особливих талантів і здібностей, а лише завдяки систематичному читанню. Нам важливо показати, що читання – це насамперед задоволення, а не лише здобування знань чи пошук інформації, – розповідає координаторка конкурсу Анна Батищева. – Учасники і переможці мають нагоду переконатися, що вони не самотні в своїх літературних уподобаннях, знайти однодумців-книгоманів, подискутувати про улюблені книжки і більше дізнатися про сучасну українську та світову літературу. Окрім цього, в школи та бібліотеки до переможців приїдуть українські дитячі письменники, тож у дітей буде нагода поспілкуватися з улюбленими авторами».
Організатором конкурсу є громадська організація «Форум видавців», а відбувається він за підтримки Міністерства культури, молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України та Українського інституту книги.
Для учасників конкурсу вже другий рік існує спеціальна група у фейсбуці – «Таємне товариство книгоманів». У спільноті діти можуть обмінюватися відгуками про прочитані книги, світлинами та публікаціями про перебіг «Книгоманії». Долучитися до групи можна за посиланням.
Одна з учасників «Таємного товариства книгоманів» – 13-річна читачка з Ужгорода Карина Корнута, яка вже стала переможницею першого етапу «Книгоманії-2020», ділиться своїм досвідом читання. «Інколи мене запитують, коли я встигаю читати книги, адже у мене багато позашкільних занять. Не повірите, але я примудряюся читати навіть тоді, коли виконую домашнє завдання. Моя мама теж дивується, кажучи, що вперше таке бачить – щоб хтось робив приклади з математики і водночас читав книжку. Невже таке можливе? Звичайно, – вважає учасниця конкурсу. – Зараз для прочитання я знову пропоную пригодницьку повість. Цього разу це «Конрад, або Дитина з бляшанки» Кристини Нестлінгер. Я сказала б, що ця книга про те, звідки беруться виховані діти. Вона легка за змістом і досить повчальна. Особливо захопила частина, в якій Конрада рятують від його законних власників-фабрикантів. Авторку цієї книжки вважають однією з найпопулярніших у Європі. Вона отримала понад 30 літературних премій. Письменниця розкриває теми дитячої самотності. Про це розповідається в книзі «Дитина за обміном».
Окрім цього, Форум видавців спільно з книжковими блогерками Іриною Юрченко, Тетяною Морарь та Лілією Гордієнко запрошує юних книгоманів долучитися до конкурсу відеопоезій #Вірш_у_кадрі, який триває в соціальній мережі Tik Tok із 1 по 21 березня. Чого тільки не зробиш задля популяризації дитячого читання, зокрема поезії українських авторів і збільшення україномовного контенту в соціальних мережах! Учасники (особи віком до 16 років) можуть обрати вірш або уривок з вірша будь-якого українського автора українською мовою, який відповідає темі конкурсу – «Час». 
Переможців оголосять у Всесвітній день поезії – 21 березня – на офіційному сайті Форуму видавців та на сторінках громадської організації у соціальних мережах Facebook та Instagram.
Переможець або переможниця конкурсу отримає брендовану футболку і торбу книжок від Форуму видавців. Вибір переможців-читців відбудеться за найбільшою кількістю вподобайок під відеороликом у соціальній мережі Tik Tok за умови виконання всіх умов конкурсу за рішенням експертного журі. Журі буде враховувати відповідність темі, креативний підхід,  формат подачі та загальне враження від відеоролика.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7815 / 1.57MB / SQL:{query_count}