Повір у довіру!

У Львові презентували програму першого Бієнале довіри

фото: zaxid.net
Львів – перше місто в світі, у якому проведуть Бієнале довіри! Триденна подія, яка відбуватиметься з 19 по 21 жовтня, є спільною ініціативою підприємців, митців, науковців та активістів задля відновлення довіри як соціальної звички.
Головними локаціями Бієнале довіри стануть Центр Шептицького та LEM Station, де одночасно відбуватимуться події академічної (дискусійної) частини, а також практичної та мистецької програм.
Ключовими зірками дискусійної частини стануть голландський дослідник довіри в бізнесі та інституціях Барт Нотебом із Амстердамського університету та Том Бьорк із Лондона – людина, яка тривалий час займається проблемами довіри та недовіри в світових екологічних фундаціях. Як інспіратор цієї події, безпосередньо причетний до її появи, на Бієнале приїде британський фахівець із розвитку міст, урбаніст Чарльз Лендрі.
А ще до Львова завітає дослідник і практик мирних переговорів та вирішення конфліктів Стейнар Брін, який працював на руїнах Югославського конфлікту і мав досить важливі напрацювання там – за свою роботу був номінований на Нобелівську премію миру. Олеся Шамбур і Світлана Петрова висвітлюватимуть цю складову крізь призму ситуації в Україні: як нам долати прірви між людьми і спільнотами, які зараз не можуть знайти між собою ні порозуміння, ні спільності?
Окрім того, у рамках Бієнале проведуть лекції професор Олег Кришталь – один із найкращих дослідників у галузі нейробіології та Олександр Фільц – відомий львівський психотерапевт. Володимир Немерцалов із Одеси говоритиме про освітні проекти в довірі. А дослідниця Світлана Одинець – українка з походження, яка зараз живе і працює у Швеції, розповість про роль довіри в міграційних процесах сучасної Європи. Також до дискусійної програми Бієнале долучиться Тімо Кантель – керівник бюро урбаністичних досліджень у Гельсінкі.
Яким чином можна підсилити довіру? Яким чином можна відбудувати довіру там, де її мало? Саме про це ми говоритимемо з нашими запрошеними гостями”.
“Гельсінкі – це наш взірець, місто номер один у рейтингу довіри в світі вже багато років поспіль, – розповідає куратор академічної частини Бієнале довіри Ірина Старовойт. – Але проблема занепаду довіри все одно спільна для всіх. За даними Барометра Едельмана, у світі стабільно падає довіра до інституцій, однак на тлі цього росте інша довіра – завдяки новим технологіям люди можуть їхати певний відрізок дороги із незнайомцями, ночувати в незнайомців, харчуватися в незнайомців і так далі. Всі ці нові м’які форми взаємодії у світі кинули людей, які до цього часу не довіряли незнайомцям, в обійми тих, кого вони не знають особисто, але котрим почали дуже сильно довіряти. Оця п’ятизіркова цифрова репутація раптом стає новою валютою. Довіра стає валютою нової економіки, до якої прямує світ. Яким чином можна підсилити довіру? Яким чином можна відбудувати довіру там, де її мало? Саме про це ми говоритимемо з нашими запрошеними гостями”.
Варто зазначити, що вже протягом декількох місяців триває мистецька частина Бієнале довіри. Розпочав її влітку міжнародний конкурс плакатів, а днями відкрили проект Влодка Кауфмана “Nimb біометрія” у львівському Музеї Пінзеля.
“Нас дуже приємно здивував запит на конкурс плакатів та відгук на нього. Ми отримали понад 500 робіт учасників із 30 країн світу – від Франції до Туреччини, Сербії, навіть Малайзії. Завдяки цьому переконуємось, що тема багатьох цікавить”, – каже співкуратор мистецької програми Маркіян Іващишин.
Троє переможців конкурсу будуть оголошені на відкритті Бієнале 19 жовтня, а 30 найкращих робіт, які вже визначені, експонуватимуть у міському просторі та в Центрі Шептицького. Після самого Бієнале виставку плакатів повезуть до Києва, Харкова та Сум. Крім того, упродовж трьох днів Бієнале в нашому місті з’являться три інсталяційні об’єкти – на Валовій (біля Музею ідей), на території кампусу Українського католицького університету та в Стрийському парку. Там проводитимуть авторські екскурсії.
Також у рамках практичної частини 20 жовтня у LEM Station триватиме Win-Win Forum – глибока й різнопланова розмова про важливість та відповідальність співпраці приватного і громадського секторів.
Зі слів одного з ініціаторів Бієнале довіри Марка Зархіна, тепер пропонують дуже мало можливостей для бізнесу щодо фінансування важливих проектів у галузях культури, освіти, дозвілля, соціальних та незалежних медіа тощо. “Ми будемо обговорювати більш широке поле можливостей та форми такого фінансування. Думаю, це буде дуже корисна конференція, внаслідок якої кількість бізнесменів, які беруть участь в громадському житті, почне збільшуватися”, – каже він.
Також у просторі LEM Station мандрівний Docudays на Львівщині показуватиме вибрані кінострічки, а в неділю тут запланований другий Сніданок довіри.
“Ми хочемо повторити спільну трапезу в місті – не за власними чотирма стінами. Влітку ця подія мала неймовірний резонанс і, сподіваємось, надалі стане традицією”, – вважає один із ініціаторів Бієнале Олег Мацех.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7870 / 1.57MB / SQL:{query_count}