Убити Шона

Життя голлiвудського продюсера не завжди схоже на знамениті кадри з фільму "Хвіст махає псом", у якому Дастін Гофманн розмовляє з представниками майбутнього президента, не виходячи з домашнього солярію.

Життя голлiвудського продюсера не завжди схоже на знамениті кадри з фільму "Хвіст махає псом", у якому Дастін Гофманн розмовляє з представниками майбутнього президента, не виходячи з домашнього солярію.

Героєві Роберта Де Нiро, теж продюсерові, але вже з іншого фільму, не до релаксу - він ніяк не може налагодити стосунки з колишньою дружиною, примусити режисера помiняти фiнал фільму, а Брюса Вiллiса - зголити бороду. І всі ці старання потрiбні для того, щоб майбутній фiльм потрапив у Канни. Саме таким є сюжет позаконкурсної стрічки Баррi Левiнсона "Що трапилося?", якою закрився цьогорічний,  61-йКаннський кiнофестиваль. Конкурс цього року був не надто потужним, хоч i перевантаженим знаменитими режисерськими iменами.

k1.jpg
Голова журі не дав себе вбити

А ще у фільмі зi смаком та задоволенням багато разiв убивають Шона Пенна у ролi... Шона Пенна. Можливо, далекоглядний голова цьогорічного журі Пенн, сприйняв це, як попередження i взяв до уваги під час роздавання нагород.

А розпочався фестивальний конкурс зi "Слiпоти". Стрiчка бразильця Фернандо Мейрлеса потiшила акторськими роботами та вiзуальним рядом, проте не справила сильного враження нi на публiку, нi на журi.

Крiм того, поза конкурсом вiдбулося ще двi вагомі подiї: показ нового фiльму Вудi Аллена "Вiкi Крiстiна Барселона" та "Марадонни" Емiра Кустурiци. Обидвi стрічки вийшли дуже особистiсними та дотепними. Проте якщо Аллен потiшив справді хорошим кiно, то Кустурiца спромігся максимум на фiльм для сiмейного архiву. Хоча і знятий хорошим режисером.

k3.jpg
"Даха Браха" в Каннах

Хто перемiг?

Шон Пенн виявився неабияким дипломатом i зумiв розподілити усi фестивальнi нагороди так, що майже не залишилося незадоволених. Отже, приз за сценарiй отримали брати Дардени за "Мовчання Лорни". Вони вже мають в активi двi "Золотi пальмовi гiлки", тож сподівалися цього року на третю, або принаймнi на приз за найкращу жiночу роль. Проте приз за жiночу роль поїхав до Бразилiї, його здобула Сандра Корвелонi за роль вагiтної матерi-одиначки чотирьох синiв у картинi Валтера Саллеса та Данiели Томас "Перехрестя". Чудовий фiльм i чудове рiшення! Приз за чоловiчу роль також поїхав за океан: його отримав Бенiсiо Дель Торо за роль Че Гевари у фільмі Стiвена Содерберга "Че". Приз за режисуру натомiсть залишиться у старому свiтi. Його отримав турок Нурi Бiльдже Джелан за "Три мавпи". Стрічку про родиннi стосунки знято так вiртуозно, що вiд першого ж дня вона стала лiдером у всiх можливих рейтингах. Нагорода журi та Гран-прi поїдуть до Iталiї. Перша - разом iз Паоло Сорентiно за "Зiрку", дуже винахiдливо зафiльмовану сатирично-полiтичну стрічку. Друга - з Маттео Гарроне за неореалiстичне, дистанційоване та позбавлене зайвих емоцій кіно про мафiю "Гоморра". Легко розiбрався Шон Пенн i з іконами свiтового кінематографа, яких важко було обiйти увагою. Спецiальний приз 61-го фестивалю отримали Катрiн Деньов ("Рiздвяна казка") та Клiнт Iствуд ("Пiдмiна"). Якщо Деньов зворушено дякувала журi, то Iствуд, який сподівався на головну нагороду, демонстративно не з'явився на вручення.

А "Золоту пальмову гiлку" отримала камерна французька стрічка про шкiльнi взаємини "Клас" (режисер - Лоран Канте).

На кого дивилися?

На Круазетт протягом фестивалю панували двi королеви. Як у шахах - чорна та бiла.  "Деньов vs. Джолi" - з такими заголовками виходили перші шпальти каннських газет. I незважаючи на те, що Анджелiна Джолi буквально днями має народити близ­нюкiв (i робити це вона збирається на Лазурному березi) мабуть, перемогла таки Кат­рiн Деньов.

Але i крiм них обох, зiрок на Круазетт не бракувало: Венсан Кассель, Монiка Белуччi, Наталi Портман, Пенелопа Крус, Джуд Лоу, Мадонна, Шерон Стоун, Мiла Йовович, Жан Рено, Фей Дановей... Список цей нагадує розкидані по підлозі титульні сторінки гламурних часописів.

k2.jpg
Український павільйон у Каннах

Шалений вiтер i дощ, які незвично супроводжували цього­рiчний фестиваль, сильно потрiпали сукнi от кутюр та модельнi зачiски численних зiрок, зiрочок та порошинок на об'єктиві телескопа. Можливо, наступного року свiтитиме сонце, адже наступний фестиваль вiдбу­деться, як завжди, на Круазетт i, як завжди, у травнi.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8464 / 1.57MB / SQL:{query_count}