Святий Угодник і Чудотворець

Львівський музей історії релігії запрошує на виставку ікон святителя Миколая

У п’ятницю, 16 грудня, о 16.00 у виставковій залі Львівського музею історії релігії (пл. Музейна, 1) у рамках циклу “Різдвяні зустрічі” відбудеться урочисте відкриття виставки “Святий Угодник і Чудотворець”, яка триватиме до 29 січня 2017 року. Це спільна праця Музею історії релігії і його Червоноградської філії, а також Музею сакрального мистецтва Львівської архиєпархії УГКЦ імені отця Антона Петрушевича.
Культ Святого Миколая втілився у посвяті церков і численних зображеннях: пластиці, іконописі, літургійному шитті. За кількістю збережених пам’яток ікони Чудотворця займають чи не перше місце поряд із зображеннями Ісуса Христа і Богородиці. Перед відвідувачами постануть ікони XVI – XX століть, намальовані на дереві, полотні, металі, а також різьблені дерев’яні скульптури, що зображають Святого Миколая. Привертають увагу живописні полотна “Святий Миколай”, віднайдені в Жовкві та Нагуєвичах. Досить цікавою і незвичною, нетрадиційною є велика ікона Чудотворця, поділена на дві частини: у верхній – зображення самого Угодника, у нижній – види міста Дрогобича. Серед представленої колекції ікон – металева, датована XIX століттям. На ній Святий Миколай у червоному фелоні з білою єпитрахиллю і в митрі. Угорі – зображення “Нікейського чуда”.
Яскравим явищем української мистецької спадщини є культові дерев’яні скульптури Святого Миколая. Відвідувачі виставки зможуть побачити одну з таких робіт початку ХІХ століття майстра Т. Якиміва із фондової колекції музею. Такі скульптури здебільшого виготовляли для придорожніх каплиць.   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7477 / 1.53MB / SQL:{query_count}