Зимовий джаз у місті Лева

До 12 грудня у Львові триватиме XVІ Міжнародний фестиваль Jazz Bez. Хто виступатиме на цьому святі музики і де відбуватимуться найцікавіші події, знає “Пошта”

Відучора Львів став центром XVІ Міжнародного джазового фестивалю Jazz Bez. Розпочавшись у 2001 році концертами у Львові та Перемишлі, згодом Jazz Bez поширився на основні культурні центри України та Польщі. Прецедентів такої джазової події досі немає ні в українській, ні в польській музиці! За 15 років на фестивалі відбулися сотні концертів, утворилися десятки міжнародних проектів, а кількість музикантів, що грали на цьому фестивалі, перевищила тисячу! 
XVІ Jazz Bez об’єднав 16 міст України та Польщі, а саме: Львів, Київ, Харків, Тернопіль, Ужгород, Луцьк, Рівне, Івано-Франківськ, Дрогобич, Краматорськ, Варшаву, Перемишль, Люблін, Білосток, Познань, Вроцлав та лемківське село Новицю, де народився Богдан-Ігор Антонич. Завдяки цьому фестивалю, разом із яким у нашому місті починається зима, до Львова цього року завітають талановиті й відомі музиканти зі США, Куби, Канади, Японії, Італії, Іспанії, Люксембургу, Бельгії, Німеччини, Швеції, Польщі та, звичайно ж, України. Хто саме виступатиме на Святі джазу і де відбуватимуться найцікавіші події, знає “Пошта”. 
Основними цьогорічними локаціями фестивалю є Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського,7), де щодня з 19.00 відбуватимуться концерти за участі двох гуртів, та арт-кав’ярня “Квартира 35” (вул. Вірменська, 35, 2 поверх), у якій після основних виступів традиційно джемуватимуть запрошені та місцеві музиканти. 
Сьогодні для львів’ян і гостей міста виступить джазовий проект молодих віртуозів з Польщі, Молдови та України Budniak/Bakovsky іntermedium quintet та Sisters in Jazz, створений відомими музикантами з Японії, США, Італії, Німеччини та Польщі. Завтра свою майстерність представить дует кращих басистів Америки та України – Девід Фрізен і Андрій Арнаутов. Разом із ними цього вечора для шанувальників джазу гратимуть переможці цьогорічного культового фестивалю Jazz nad Odrа польський гурт Skicki-Skiuk. 
У п’ятницю, 9 грудня, на сцені Львівської філармонії Pol Belardi Quartet з Люксембургу запропонує гостям модерний джаз, а от українським future jazz дивуватимуть New Brain Trio (клавішник Олег Пашковський, басист Ігор Гавриленко та барабанщик Сергій Балалаєв) і саксофоніст Михайло Балог. До слова, це не єдиний виступ New Brain Trio & Michael Balog на Jazz Bez у Львові. Адже 8 грудня о 19.00 вони даватимуть безкоштовний концерт на Левандівці в кінотеатрі “Супутник” (вул. Повітряна, 20) завдяки підтримці координатора проектів – мистецького об’єднання “Дзиґа” Юлії Хомчин.
У суботу, 10 грудня, відомий вроцлавський піаніст Рафал Карашевич здивує слухачів експериментами з поєднанням джазу та електронної музики, а міжнародний проект “музикантів світу” REDNAXELA покаже нам, який він – джаз майбутнього. Закриватимуть XVІ Jazz Bez у неділю, 11 грудня, патріархи українського джазу Dzyga Jazz Quintet та зірки світового фри-джазу – американський саксофоніст Кен Вандермарк і німецький перкусист Klaus Kugel. Вони спеціально приїдуть в Україну для того, аби зіграти разом із контрабасистом Марком Токарем завершальний концерт фестивалю.
Постійні гості Jazz Bez знають, що цей фестиваль неможливий без експериментів. Та цього року організаторам вдалося здивувати навіть їх. Адже вчора у рамках свята джазу Dzyga Jazz Quintet дали концерт і презентували свій довгоочікуваний альбом у ТРЦ Victoria Gardens (вул. Кульпарківська, 226-а). Гурт є однолітком фестивалю, його музика інтелектуально насичена, з безмежним полем для інтерпретацій та дисонансів, із домішками етнічного мелосу. 
А ще вперше на фестивалі Jazz Bez відбувається міжнародна науково-практична конференція “Український джаз на перехресті культур: сучасний стан, тенденції та перспективи”. Конференція триватиме до 5 грудня на базі кафедри музичного мистецтва естради та джазу Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Основні напрямки роботи: “Джаз в системі сучасної музичної культури та освіти”, “Український джаз: проблеми стилю”, “Інфраструктура джазового мистецтва в Україні” і круглий стіл з питань промоції джазової культури в Україні, зокрема на Львівщині.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7824 / 1.58MB / SQL:{query_count}