… а в Києві – Лобода

Україна вибрала свого представника на Євробачення

Україна вибрала свого представника на Євробачення

loboda.jpg

На цьогорічному міжнародному конкурсі Євробачення у Москві за Україну співатиме Світлана Лобода (на фото). Таким є рішення журі і думка народу: голосування недільного вечора відбувалося за системою 50 на 50.

Кожен, хто дивився концерт, міг проголосувати за свого улюбленця в інтерактивному режимі. У залі Палацу мистецтв "Україна" фіналістів оці­нювали президент НТКУ Василь Ілащук, його заступник Роман Недзельський, співаки Олександр Пономарьов і Тарас Петриненко, продюсер Володимир Бебешко, генеральний директор "Русское радио. Украина" Сергій Кузін та хореограф Андрій Єрьомін. Відбувався відбір у присутності нотаріуса, що після гучного скандалу, який виник у фінальному відборі, виглядало особливо виправданим.

Попри те, що Шевченківський районний суд Києва 6 березня заборонив проводити фінал національного відбору на участь у пісенному конкурсі Євробачення-2009 у відповідь на позов конкурсантки Анастасії Приходько, котру через порушення певних правил участі, журі до фіналу не допустило, концерт фіналістів усе ж відбувся. На той час Приходько, для якої ця історія стала блискучою рекламою і прикладом вдалого піару (із участю в програмі "Шустер. Live" включно) вже перемогла в іншому пісенному відборі: саме вона представлятиме цього року ...Росію, але співати обіцяє українською. Тож епіцентр скандалу, пов'язаного із направду талановитою та, очевидно, обдарованою не тільки голосом співачкою, наразі перемістився до Москви. Поки продюсер і чоловік російської співачки Валєрії (яку українка обійшла в остаточному відборі) Іосіф Прігожин обі­цяє нові суди, Україна вже готується відряджати на МПК краще відому із російськомовного репертуару Світлану Лободу.

Тих, хто знайшов у собі сили додивитися концерт цьогорічних фіналістів національного відбору Євробачення до кінця, рішення навряд чи здивувало. Шоу "Be My Valen­ti­ne", яке представила співачка, об'єктивно виявилося чи не найвдалішим, хоча й схожим водночас на пісню-переможницю 2005 року "Number оne", виступ представників Румунії того ж таки року в Києві та номер, з яким Тіна Кароль наступного року посіла сьоме місце на Євробаченні в Греції. Зрештою, вже давно подейкують, що існує спеціальна ком­п'ютерна програма, здатна аналізувати всі успішні пісні МПК і генерувати щось подібне. Проте на загальному тлі цьогорічного всеукраїнського відбору, де більшість із чотирнадцяти фіналістів зуміли продемонструвати брак слуху, суттєва частина - голосу і майже всі - доброго смаку, і де за гімнастичними етюдами, акробатичними трюками і дешевими ефектами (де в хід пішло все: від власного паспорта до повної по вінця ванни) не вдалося приховати відсутність найголовнішого - самої музики, динамічна Світлана Лобода виглядала принаймні професійно. Щоправда, прогнозувати долю її виступу в травні, коли відбудеться конкурс Євробачення, наразі складно: смаки європейської публіки є дуже мінливими.

Суб'єктивний погляд

Андрій Кузьменко,
фронтмен групи "Скрябін":

Я ставлюся до Євробачення з великим "пшимруженєм ока", тому що свій пік воно мало ще років двадцять тому. Ні один фестиваль не може прожити стільки, всі вони мають пік, а потім починається спад. І от коли спад почався на Євробаченні, туди вирішили запросити "нові" східно- і південноєвропейські країни. Ті присилали перших осіб свого шоу-бізнесу, а Західна Європа виставляла повних "бадилів", які нічого не можуть, котрих ніхто не знає. В результаті, наш кращий потенціал змагається з колгоспом, який навіть стояти з ними на одній сцені не може. Євробачення - це вже давно не фестиваль, це псевдофестиваль. Примітивна спроба привернути увагу до своєї країни. Скажу вам по секрету, що в Європі про Євробачення вже давно ніхто не пам'ятає, його навіть у телевізійних програмах немає. Це у нас дуже популярно піарити речі, які відвертають увагу народу від серйозних проблем.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8454 / 1.57MB / SQL:{query_count}