Ми – єдиний народ

Впродовж двох днів в Україні та Європі пройшли акції до 71-их роковин депортації кримськотатарського народу з рідної землі

фото: Алі Меметов
Не лише у Львові, а й майже у кожному місті нашої країни і в столицях європейських держав на центральних площах і вулицях збирались люди та запалювали свічки в пам’ять про цей трагічний день… А кримчанка Джамала представила нову пісню “Шлях додому”, в якій співає про свій дім та батька, який навчив любити Батьківщину.
18 травня 1944 року  НКВС здійснив примусове виселення кримськотатарського населення Кримської АРСР через “співпрацю деяких кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни”. За різними даними тоді було депортовано до 183 тисяч осіб.

фото: Алі Меметов

До слова, вчора Служба безпеки України поновила роботу спеціальної слідчої групи з розслідування злочинів проти людяності за фактом депортації кримських татар із Криму. Голова СБУ Валентин Наливайченко заявив: “Найближчим часом, відповідно до законодавства України, будуть ухвалені слідчі рішення разом із кримінальними провадженнями та іншими документами, які нам вдалося напрацювати протягом останнього року”.  
З його слів, ще в період роботи в Криму слідча група СБУ відкрила доступ до документів понад 1000 депортованих кримських татар.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7723 / 1.53MB / SQL:{query_count}