Музеї відчиняють двері

У понеділок відзначатимемо Міжнародний день музеїв. “Пошта” довідалася, що цікавого підготували львівські музейники з нагоди свята

фото: haidamac.org.ua
18 травня увесь світ відзначатиме Міжнародний день музеїв. Його започаткувала Міжнародна рада музеїв (ICOM) у 1977 році з метою підвищення рівня інформованості людей про роль музеїв у розвитку суспільства. 
Щороку в цей день більшість музеїв працюють безкоштовно і радо приймають відвідувачів у своїх виставкових залах. Однією зі складових свята є акція “Ніч музеїв”, яка дозволяє оглянути музейні експозиції та взяти участь у різноманітних заходах вночі. 
Щороку ICOM пропонує усім музеям світу спільну тему для акцій. У 2015-ому такою темою буде “Музеї заради сформованого суспільства”. Українські музейники активно долучились до проведення свята і підготували цікаві програми для гостей. А більшість львівських музеїв узагалі організували святкування вже у ці вихідні.

Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького

16 травня
(головна будівля, просп. Свободи, 20)

11.00 – 17.00 – Презентація та майстер-клас від “Майстерні вибійки”. Для створення вибійки будуть використані кліше, спеціально виготовлені для цього майстер-класу. Зі собою необхідно мати майки, футболки, торбинки і т.д. з натуральної тканини світлого кольору. 
12.00, 14.00, 16.00 – Тематичні екскурсії на тему “Святі воїни в українському іконописі” та “Національний музей у Львові – дарунок митрополита Андрея Шептицького українському народові”.
Вартість єдиного вхідного квитка на всі заходи та музейні експозиції для дорослих – 20 грн, для учнів, студентів та пенсіонерів – 10 грн.
17 травня
День авангардної культури
(музейний комплекс на вул. Драгоманова, 42)
14.00 – Майстер-клас для учнівської молоді “Супрематичний пейзаж” (за мотивами пейзажних образів-символів українського народного мистецтва). Майстер-клас проводить мистецтвознавець Богдан Мисюга. Зі собою необхідно мати альбом для малювання, пензлик та фарби (гуаш).
16.00 – Майстер-клас для шанувальників авангарду “Абстрактна композиція”. Проводить відомий львівський художник Петро Гулин. Зі собою потрібно мати пензлик та фарби (гуаш). Участь за попереднім записом (тел.: (032) 235 88 56).
20.00 – 00.00 – Музично-театралізована імпреза “Авангардна сценографія”. Музика львівських композиторів-модерністів та авангардистів у виконанні Ансамблю нової музики ConstantY (м. Львів). Йозеф Коффлер “Тріо” (для скрипки, альта і віолончелі). Роман Гаубеншток-Раматі Multiple (графічна партитура для ансамблю). 
Уривки з творів Василя Барвінського, Нестора Нижанківського, Миколи Рославця. Музична реконструкція графічної партитури (1930 р.) львівського авангардного композитора Йозефа Коффлера (синтез абстрактної графіки та музики). Сценічна реконструкція фрагмента поетичної драми Івана Крушельницького “Спір за мадонну Сільвію” (1930 р.). Актори – студенти Львівської національної академії мистецтв.
Оформлення сцени – за ескізом М. Андрієнка-Нечитайла (Париж, 1923 р.). Костюми – за проектом С. Гординського. Виконання костюмів – студенти Львівської національної академії мистецтв.
Під час події працюватиме літній майданчик від кав’ярні “Світ Кави”. Пропонований дрес-код: чоловіки – в сорочках з краватками-метеликами, жінки і дівчата – у вечірніх/коктейльних сукнях.
Вартість єдиного вхідного квитка на всі заходи та музейні експозиції для дорослих – 30 грн, для учнів та студентів – 15 грн, для пенсіонерів – 10 грн. 

Львівський музей історії релігії (пл. Музейна, 1)


17 травня
14.00 – 23.00 – День відкритих дверей. Огляд експозиції та діючих виставок: “Уганда. В пошуках слідів минулого…”, “День пам’яті про “День Перемоги”.
14.00 – Виступ вокально-інструмен­тального ансамблю Львівської духовної семінарії Святого Духа.
14.30 – Інтерактивна екскурсія “Листи в майбутнє”.
14.30 – 16.00 – Творча майстерня в музеї, майстер-класи “Глиняні легенди”, “Дорожче, ніж золото…”, оригамі.
15.00 – Концерт органної музики “Романтика і сучасність”.
16.00 – Презентація проекту “Re-візія 2: проекція міфів”.
17.00 – Пізнавальний музейний квест. 
17.00 – Лекція і музичний перформанс на теми кримськотатарської культури.
18.30 – “У прихистку Божої Ласки: Мати і Син” (художні читання за листами, творами та спогадами графині Софії з Фредрів Шептицької та її сина).
19.00 – 22.00 – Оглядові екскурсії експозиційними залами музею.
20.00 – Музейна вітальня “Історія однієї пам’ятки” (розмова для тих, хто цікавиться старожитностями).
22.00 – Концерт органної музики “Романтика і сучасність”.

Музей Леопольда Левицького 


В неділю, 17 травня, у рамках святкування Міжнародного дня музеїв Музей Леопольда Левицького (вул. Устияновича 10/1, біля Святоюрського собору) запрошує дітей на інтерактивний проект “У світі музею”.
13.00 – Тематичне заняття “У світі музею”, під час якого маленькі відвідувачі відкриють для себе специфіку музейної справи, дізнаються, які бувають музеї, яку роль ці інституції відіграють у житті суспільства, ознайомляться зі значенням слів “музейний експонат”, “експозиція”, “екскурсія”. Заняття передбачає інтерактивні ігри, творчі завдання, кросворди, а також участь у пошуковій грі “Музейний дослідник”. Наприкінці заняття кожен учасник зможе виготовити свій музейний путівничок у техніці лінорит на ручному друкарському пресі Леопольда Левицького. Вартість – 15 грн.
14.00 – Майстер-клас із оздоблення музейних сувенірів – екосумки чи футболки – графічними принтами з друкарських кліше-копій художніх листівок Леопольда Левицького. Вартість екосумки – 80 грн, футболки – 120 грн (110 грн – для дітей). Друк на власному виробі – 30 грн.

“Таємна аптека”


Уже традиційно з нагоди свята “Таємна аптека” (пл. Соборна, 1) гостинно відчиняє двері всім охочим. 
17 та 18 травня перші дві екскурсії будуть безкоштовними! Проте кількість місць обмежена. Тож поспішіть записатись на них. Це можна зробити в приміщенні аптеки (діюча аптека мережі “D.S.”) або на сайті музею secret.lviv.ua.

Читайте також опитування "Пошти" про 
найцікавіші музеї Львова.
Вам сподобається загадкова атмосфера львівського аптечного підземелля, історія про останнього алхіміка світу та несподівані факти про грандіозні винаходи фармацевтів. Крім цього, ви дізнаєтесь, де у Львові продаються гуртом та вроздріб пігулки для щастя та від інших поширених проблем!

Державний природознавчий музей 


Державний природознавчий музей (вул. Театральна, 18) запрошує львів’ян та гостей міста відсвяткувати Міжнародний день музеїв і Європейську ніч музеїв. Цього року він долучається до Днів науки та Міжнародного дня рослин. Тож у ці вихідні тут вам запропонують насичену й різноманітну програму для дітей і дорослих.    
16 травня
11.00 – 17.00 – На науковому горищі музею відбудуться цікаві лекції на різноманітну природничу тематику. Науковці ДПМ НАНУ розкажуть про свої мандри і дослідження, про глобальні наукові питання та прикладні завдання, які постають перед ними сьогодні: 
11.00 – 11.45 – “Мурашині леви і золотоочки: хто вони?”, лектор – Ганна Середюк (аспірант ДПМ НАНУ); 
12.30 – 13.15 – “Подорож на вулкан: геологія, рослинний і тваринний світ острова Тенеріфе (Канари)”, лектор – Катерина Данилюк (к.б.н., науковий співробітник ДПМ НАНУ); 
14.00 – 14.45 –  “Чому птахи оселяються в містах?”, лектор – Андрій Бокотей (к.б.н., завідувач відділу ДПМ НАНУ); 
15.00 – 15.45 – “Дивовижний світ джмелів”, лектор – Ірина Коновалова (м.н.с. ДПМ НАНУ); 
16.15 – 17.00 – “Відкриті кордони для міграції ведмедів між Українськими та Румунськими Карпатами”, лектор – Богдан Проць (к.б.н., с.н.с. ДПМ НАНУ, лауреат міжнародної премії в галузі охорони природи Whitley Award).
11.00 – 17.00 – У внутрішньому дворику музею триватиме демонстраційна програма “Наукові майстерні”. Науковці музею презентують основні напрямки наукових досліджень в музеї: що вони досліджують, якими методами і чому це важливо для світової науки та суспільства. У дворику музею діятимуть наукові майстерні (ботаніки, зоології, палеонтології, екології ґрунтів, ентомології і таксидермії), в яких кожен матиме змогу на кілька хвилин відчути себе науковцем. 
17 травня
11.00 – 19.00 – Вас чекають на виставці “Мистецтво виживання” (місце проведення: виставкові зали музею).
11.00 – У внутрішньому дворику музею відбудеться відкриття виставки авторських фотографій рослин переможців конкурсу “Рослини в об’єктиві”, проведеного впродовж квітня на інтернет-сторінках музею.
11.20 – 15.00 – Там же триватиме розвивальна акція “Квітуче дерево” для дітей від 2 до 12 років. 
11.00 – 15.00 – На науковому горищі музею відбудеться сеанс мультфільмів про рослини нашої місцевості.
16.00 – В дворику музею відкриють пересувну виставку “Праліси Карпат: жива історія європейських лісів”. Організатори: ДПМ НАН України, WWF в Україні. Виставка  розповідає про рослинний і тваринний світ пралісів та старовікових лісів Карпат, їх роль у житті людини та значення для збереження унікального біогенофонду нашої планети.
20.00 – 21.00 – Там же триватиме музична програма від львівських етно-гуртів.
Вхід на всі заходи вільний.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7851 / 1.64MB / SQL:{query_count}