Народне багатство у картинах Олесі Казнох

У галереї “Зелена канапа” відкриють виставку “Моє ремесло”

Сьогодні о 17.00 у галереї “Зелена канапа” відбудеться відкриття виставки робіт Олесі Казнох “Моє ремесло”.
Більшість із нас знають її як Олесю Домарадзьку – власницю однієї з найуспішніших львівських галерей і людину, яка знайомить львів’ян і гостей міста з прекрасним світом сучасного мистецтва. Та вона й сама мисткиня і художниця, тож дуже тішить, що від сьогодні і до 17 травня представить на розсуд публіки експозицію, яка складається з 18 полотен, написаних нею впродовж 2013 – 2015 років.
“Я вчилась ремеслу живопису 15 років… і чим глибше я пізнавала світ мистецтва, тим більше приходило розуміння, що за його кількатисячолітню історію було “перемальоване” все. З’явилась відповідальність за свою творчість, вимогливість до себе – нового художника. І я замислилась на… 10 років, – розповідає художниця. – В цей період життя у мене з’явилась сім’я, діти. Я усвідомила, що не існує нічого абсолютно нового в життєдіяльності людини.
Відчула свою схожість з усіма на землі, рівно ж як і зі своїми бабусями-селянками. Адже вони так само любили, народжували, плекали, дбали про духовність, вчилися мудрості, шукали своє місце під сонцем, відстоювали його, а щоб позбутися, бодай на час, тягаря кругообігу буденних справ, результати котрих не видно вже за день, брались за художнє ремесло: розписували стіни, меблі, ткали і вишивали, бо розуміли, що лиш мистецтво – вічне”.
Саме в народному мистецтві Олеся Казнох  знайшла абстрактність, експресію, символізм, сміливу стилізацію живої натури, … загалом всю історію мистецтва ХХ ст. А ще зрозуміла, чому художники модерну так захоплювались народними майстрами. Ці художники – втілення чистоти творчості. Вони займались нею не з практичних міркувань, а лишень тому, що так потребувала їх душа – душа творця.
“Я вирішила увічнити українське мистецтво по-своєму і водночас наслідуючи. Використала в сюжетах полотен мотиви української вишивки, килимів, розписів, – пояснює Олеся Казнох. – В процесі зрозуміла: малювати – для мене найкраща в світі робота . І це – Моє ремесло”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7757 / 1.54MB / SQL:{query_count}