Шість вистав у подарунок

Із 23 по 27 квітня в нашому місті триватиме п’ятий фестиваль “Польська театральна весна у Львові”

Ювілейна п’ята “По­ль­ська театра­льна весна у Львові” цьо­го року прохо­дить у рамках святкування Року Польсь­кого театру в Польщі та за її межами.
У 2015-ому випадає чимало значущих ювілеїв, пов’язаних з історією польського театру: 250-та річниця заснування Національного театру та дві інші річниці видатних театральних митців – Станіслава-Іґнація Віт­кевича “Віткація” і Тадеуша Кантора (відповідно 130-та і 100-та річниці від дня народження). З цієї нагоди до Львова приїдуть артисти із Чехії, Польщі та різних міст України, які представлять шість виняткових спектак­лів (п’ять для дорослих і один для дітей). 
Їх показуватимуть у Націо­нальному академічному дра­матичному театрі ім. М. Заньковецької, Першому українському театрі для дітей та юнацтва, Теат­рі ляльок, Академічному театрі ім. Леся Курбаса і у львівському обласному Бу­динку вчителя. Спеціальними гостями п’ятого фестивалю стануть Польсь­кий народний театр зі Львова, театр-студія “ГаРмИдЕр” з Луцька, театральний колектив з Вендрині та Сцена ляльки “Байка” із Острави (Чехія), а також актор Цезари Моравський і артистка-лялькарка Анна Скубік (Польща).
“Польську театральну весну у Львові” відкриватиме уже відомий львівським глядачам театральний колектив з Вендрині (Чехія) бравурною комедією про мешканців збожеволілого дому “Листівки з Європи”. Актори намагатимуться подолати непрості проблеми смерті й старості, які спричинять цілу низку подій, підбитих абсурдним почуттям гумору.

збільшити
Другий день фестивалю буде присвячений Ста­ніславу-Іґнацію Віткевичу. Театр-студія “ГаРмИдЕр” представить на сцені експериментальний твір “Віт­кацій є/ Віткація немає” (українською мовою), в основу якого лягли життя та творчість польського митця і містифікатора. 
У суботу, 25 квітня, свято матимуть наймолодші глядачі – у Львівському обласному ляльковому театрі виступить Сцена ляльки “Байка” з чеської Острави із виставою “Кий-самобий”. Діти віком від 3 до 12 років зможуть подивитися веселу історію на основі казки братів Грімм і К.-Я. Ербена, а після цього візьмуть участь у міні-воркшопі, який для них влаштують актори театру. Цього ж дня дорослі зможуть побачити новаторську монодраму видатного польського актора Цезари Моравського, відомого завдяки численним ролям у кіно, театрі й телесеріалах.
Спектакль “Існую, отже думаю…” – це гротескна, “підшита” абсурдним гумором розповідь про мавпу, яка приймає рішення олюднитися. Базуючись на оповіданні Франца Кафки, ця історія в неочікуваний спосіб показує механізм адаптації за будь-яку ціну – аж до втрати власної особистості. Через призму численних комічних, неймовірних і водночас сповнених гіркоти ситуацій Цезари Моравський ставить собі питання про сенс людського буття.
“Польська театральна весна у Львові” немислима без виступу Польського народного театру у Львові. Цього разу львівські актори представлять спектакль “Гіпноз” Антоні Цвойдзінського. Автор у легкій, дещо глузливій формі торкається модного в передвоєнні часи мотиву наукових теорій, описуючи перипетії пари героїв, які зустрічаються в кабінеті відомого психотерапевта. Під час не завжди вдалих сеансів гіпнозу вони піддаються почуттю взаємної зачарованості, яке на початку досить успішно намагаються приховати за ширмою дотепних та уїдливих зауважень. Але все це завершується – так як ліричній комедії й пристало.
Свято Польського театру завершиться монодрамою польської артистки та лялькарки Анни Скубік “Зламані нігті. Марлен Дітріх”. Спектакль, упроваджуючи техніку рукавичної ляльки (постать Марлен Дітріх на сцені зобразить лялька – “Пошта”) вражає і водночас відкриває чимало шарів складних стосунків між Марлен та її доглядальницею. Неперевершена анімація, зміни голосу вражають навіть найвибагливіших глядачів, дозволяють повірити в ілюзію, що на сцені паралельно виступають дві акторки.
Тож “Пошта” разом із ор­­ганізатором фестивалю – Генеральним консульст­вом Республіки Польща у Львові – запрошує львів’ян і гостей міста відвідати п’яту “Польську театральну весну у Львові”! Вхід на всі вистави вільний.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8686 / 1.57MB / SQL:{query_count}