Наша історія і література в малюнках

У Львові відбудеться презентація графічного роману “Герой поневолі” за повістю Івана Франка

Мистецьке об’єднання “Дзиґа” та видавництво “Леополь” запрошують львів’ян і гостей міста на презентацію графічного роману “Герой поневолі” та виставку оригіналів рисунків із цього видання. Відкриття виставки відбудеться 1 листопада о 17.00. Триватиме вона до 15 листопада в галереї “Дзиґа” (вулиця Вірменська, 35).
Саме 1 листопада 1848 року у Львові спалахнула революція, що охопила низку країн Європи. Ці події увійшли в історію як “Весна народів” і стали темою маловідомої повісті Івана Франка “Герой поневолі”. 
Тож не дивно, що саме цього дня (щоправда, більш ніж за 150 років) відбудеться презентація мистецького та літературного проекту “Герой поневолі”. Ця подіє є унікальною, адже в Україні вперше видали класику української літератури у вигляді графічного роману. Співавторами концепції видання є Кирило Горішний, який адаптував тексти Франка, та автор рисунків, художник Міхай Тимошенко.
Ця подіє є унікальною, адже в Україні вперше видали класику української літератури у вигляді графічного роману
“Герой поневолі” – це двотомна графічна адаптація історичної повісті Івана Франка. У такому романі сценарій і малюнки співіснують для передання сюжету. Ще маловідомий в Україні жанр не обме­жується загальновідомим поняттям “комікс”. Американське слово “комікс” (у перекладі – “кумедний”) асоціюється в широкого загалу з жартівливою дитячою книжкою. У графічному романі література як для дітей, так і для дорослих.
Головний персонаж “Героя поневолі” – український працівник бухгалтерії, який не звик до самостійних дій. Його доля кардинально змінюється, коли він поневолі опиняється у вуличних боях між польськими революціонерами та австрійською владою. Зі Степаном Калиновичем трапляються неймовірні пригоди на львівських барикадах революції “Весна народів”. 
Іван Франко у своєму творі приділяє увагу боротьбі за свободи громадян, а також національно-культурній свідомості людини. Він підкреслює героїзм і солідарність у час революції. Такі риси людського характеру актуальні та цінні незалежно від епохи… Іван Франко написав цю історичну повість польською мовою у 1889 році, а українською її переклав у 1904-ому. 
За словами авторів видання, створення графічного роману “Герой поневолі” є результатом глибокої документальної роботи і дослідження за допомогою відомих львівських істориків. Саме завдяки цьому ви зможете побачити на малюнках знакові для міста місця та будівлі, які частково збереглися донині. 
Гортаючи видання, матимете унікальну можливість зануритися в атмосферу та життя іншої епохи, у багатокультурне минуле габсбурзького Львова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8678 / 1.54MB / SQL:{query_count}