З днем народження, Саксе!

На 200-річчя Адольфа Сакса зорганізувати виступ одразу 200 саксофоністів

Адольф Сакс все життя удосконалював музичні інструменти та винаходив нові. Винахід саксофона 1841 року приніс йому світову славу і… банкрутство. 
Інструмент цілих сто років до появи джазу не мав особливого поширення. Але цей винахід став символом вільного мислення, яке передалося всій джазовій музиці. Тепер у день народження Адольфа Сакса музиканти з усього світу влаштовують акції, присвячені інструменту, який має заслужений титул Короля джазу. От і в нашому місті вирішили долучитись до такої ініціативи і на 200-річчя Адольфа Сакса зорганізувати виступ одразу 200 саксофоністів. 
Тож уже  6 листопада о 16.00 біля літнього клубу “Поліграф”, що на вул. Лесі Українки, 45, відбудеться святковий флешмоб саксофоністів. Музиканти разом виконають найвідоміші джазові хіти на прославу винахідника саксофона.  А ввечері цього ж дня о 21.00 в “ДжазКлубі. Львів”, що на другому поверсі “Дзиґи” (вул. Вірменська, 35), відбудеться саксофонний джем-сейшн. 
Святкування 200-річчя Адольфа Сакса продовжаться на концертах XV Фестивалю Jazz Bez. Винахідникові саксофона присвятять 12 концертів у Львові, Києві, Луцьку і Тернополі.
       Довідка       
Адольф Сакс народився 6 листопада 1814 року в м. Ди­нан у Бельгії. Майструванню духових інструментів навчився у батька Жозефа-Шарля Сакса, придворного музиканта. 1836 року Адольф Сакс емігрував до Франції та відкрив у Парижі фабрику духових інструментів, де здобув широку популярність як винахідник та проектувальник.
Найвідомішим винаходом Адольфа Сакса став саксофон, запатентований 1846 року. Інструмент отримав визнання серед провідних композиторів Франції, і в 1857-ому Адольфа Сакса запросили викладати гру на саксофоні в Паризькій консерваторії. Проте конкуренти звинувачували маестро в плагіаті, і постійні судові витрати розорили винахідника. Він помер у бідності і був похований на кладовищі Монмартра в Парижі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8799 / 1.54MB / SQL:{query_count}