Хочете писати? Тоді вам на “Творчопис”!

Упродовж двох днів – 1 і 2 листопада у Львові триватиме перша українська програма з творчого писання

Чи знаєте ви що таке сreative writing? Творче писання. Це найпоширеніша світова практика освіти для письменників. Ледь не всі успішні західні автори вивчали creative writing в університетах або на спеціальних курсах. 
Тож не дивно, що і в Україні з’явилася така програма. Кажу про “Творчопис”, розроблений українською мовою спеціально для українських авторів. Ця програма успішно дебютувала в рамках цьогорічного “Гогольфесту”, що відбувався 19 – 21 вересня у Києві. А вже 1 і 2 листопада ми прийматимемо її у Львові, в Першій Львівській Медіатеці (вул. Мулярська, 2-а).
В програмі передбачені внутрішня робота над усвідомленням власного “письменницького голосу”, трохи теорії, багато обговорень і вправлянь (виконання творчих письмових завдань) у красному письменстві в групі з 15 осіб.
Курс складається з двох чотиригодинних занять. За 8 годин активної роботи ви отримаєте відповіді на свої запитання, позбудетеся страхів, дізнаєтеся про теоретичні засади написання короткої прози, поділитеся власними міркуваннями щодо авторської інтуїції, натхнення, конструювання сюжету та інших важливих речей, а головне – багато вправлятиметесь практично, розвиваючи свої письмові навички та (за умови виконання домашнього завдання) матимете готове оповідання усього за два дні! 
Крім того, організатори запланували вихід електронної антології оповідань учасників “Творчопису”, яку презентують на масштабних літературних подіях України (“Форум Видавців” у Львові, “Книжковий Арсенал” у Києві та ін.).
Організатори запланували вихід електронної антології оповідань учасників “Творчопису”, яку презентують на масштабних літературних подіях України
Курс розробила і проводить менеджер культури і промоутер літератури Ірина Вікирчак, яка була виконавчим директором Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz (фестиваль, видавництво, резиденція) у 2010-2013 роках, видавцем та організатором промо-подій, працювала з О. Забужко, Ю. Андрухови­чем, Т. Прохаськом, Ю. Іздриком, А. Любкою та іншими відомими українськими авторами, в різний час отримувала стипендії на навчання у США та Німеччині, останні півроку працювала у Варшаві як учасниця програми міністра культури Польщі Gaude Polonia, авторка двох поетичних книжок, гостя літературних фестивалів у Німеччині, Швейцарії, Колумбії, Греції.
Окрім неї, з учасниками програми у Львові працюватимуть запрошені лектори Вікторія Амеліна і Олексій Чупа.
Львів’янці Вікторії Аме­ліній двадцять вісім, вона ще не має помітної літературної біографії, але вже зуміла зробити кар’єру в галузі інформаційних технологій – від програміста до керівника. На зароблені гроші встигла помандрувати світом – від Сполучених Штатів до Камбоджі. Народила сина, спілкування з яким вважає найцікавішою зі своїх мандрівок. 
Писати взялася тільки тоді, коли усвідомила: в її голові уже живуть історії та характери, які вона просто зобов’язана перетворити на тексти. Тож у 2014 році Вікторія тихо, але впевнено прийшла у літературу: в червні 2014 року молода авторка стала лауреатом премії “Коронація Слова” за свою лірику, а у вересні цього ж року у видавництві “Дискурсус” вийшов її дебютний роман “Синдром листопаду”, який заслужив схвальну передмову Юрія Іздрика, а отже, має шанси стати однією з найяскравіших новинок цієї осені.
Олексій Чупа народився 1986 року в Макіївці Донецької області. Зараз живе у Львові. Прозаїк, дво­мовний поет. За першою освітою – філолог, за другою – хімік-технолог. До 2014 ро­ку працював на металургійному заводі. Засновник Донецького слему. Учасник великої кількості мистецьких заходів, що відбулись у 2008 – 2014 рр. у Львові, Києві, Донецьку, Кривому Розі, Харкові, Гуляйполі, Бахмуті, Ужгороді, Івано-Франківську, Чернів­цях. Друкувався у альмана­хах “Березневі коти”, “Молода Республіка поетів”, Meri­dian Czernowitz, в часописі “ШО”. Самвидавні збір­ки поезії: “Українсько-російський словник” (2010 р.) та “69” (2011 р.). Проза: “Десять слів про вітчизну” КСД (2014 р.), “Бомжі Донбасу” Discursus (2014 р.).
Щоб взяти участь у курсі потрібно заповнити реєстраційну анкету. Прийом заявок триває до 27 жовтня включно. Кількість місць обмежена. Кожен учасник сплачує організаційний внесок у розмірі 300 гривень (у вартість входить навчання, сертифікат учасника, роздаткові матеріали тощо).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8229 / 1.56MB / SQL:{query_count}