Культурні події у нашому місті


Цього тижня у львівських кінотеатрах можна буде побачити чотири прем’єри.
Трилер “Назустріч шторму” (реж. Стівен Куейл; у гол. ролях: Сара Вейн-Келліс, Річард Армітедж, Джеремі Самптер, Нейтан Кресс) змальовує події одного дня, впродовж якого містечко Сільверстоун практично було стерте з лиця землі численними смерчами. І хоч для деяких штатів США торнадо не є несподіванкою, метеорологи запевняють, що події у Сільверстоуні – лише початок. У той час коли більшість американців шукають нового притулку, є й чимало сміливців, які будь-що прагнуть потрапити в епіцентр шторму. Як далеко може зайти мисливець на торнадо, щоби зробити одне фото?..
Головний герой драми “Ласкаво просимо до Нью-Йорка” (реж. Абель Феррера; у гол. ролях: Жерар Депардьє, Жаклін Біссет, Дрена Де Ніро, Еммі Фергюссон) – один з найбільш впливових людей на планеті, голова Міжнародного валютного фонду та лідер виборчих перегонів на пост президента Франції. Він може дозволити собі чимало і рідко відмовляється від чогось. Прибувши до Нью-Йорка, політик за звичкою влаштовує галасливу вечірку, яка змінить усе його життя…
В основу фільму покладені реальні події, що сталися навесні 2011 року. Тоді голову МВФ та головного кандидата на пост президента Франції Домініка Стросс-Кана звинуватили у сексуальному домаганні покоївки готелю. Арешт і судовий процес набули такого розголосу, що, здається, назавжди зруйнували Стросс-Кану кар’єру політика. До речі, стрічка може мати продовження: після її світової прем’єри екс-політик подав на творців фільму судовий позов, звинувативши їх у наклепі.

Фантастичний бойовик “Підлітки мутанти черепашки-ніндзя” (реж. Джош Аппелбаум; у гол. ролях: Меган Фокс, Вілл Арнетт, Алан Річсон) є новою екранізацією коміксів. Нью-Йорк потребує героїв. Місто перебуває під тотальним контролем злісного Шредера та його армії з Клану Футів. Вони стоять за усіма – від поліцейських до політиків. Майбутнє виглядає доволі похмурим, але тільки доти, поки з каналізації не вилазять четверо знедолених братів. Аби розгадати диявольський план Шредера і врятувати місто, черепашки-ніндзя мають добре постаратися, заручившись підтримкою безстрашного репортера Ейпріл О’Нілл та її веселого оператора.
Комедійна індійська мелодрама “Зворотний бік шлюбу” (реж. Сакет Чаудхарі; у гол. ролях: Фархан Ахтар, Відья Балан, Вір Дас, Рем Капур) розповідає про двох закоханих. Сід – типовий герой-коханець, Тріша – типова сучасна дівчина. Тепер вони подружжя: Сід поборов свій страх перед шлюбом і нарешті знайшов час заприсягтися Тріші три рази поспіль. Спочатку в них усе добре, та невдов­зі з’являється біль – побічний ефект солодкого препарату під назвою “шлюб”.
З 8 по 10 серпня в селі Родатичі на Львівщині на території відпочинкового комплексу “Чарівна долина” триватиме один із найбільших фестивалів країни “ЗАХІД-2014”
В цей час усі автобани, повітряні коридори, польові та лісові стежки, судноплавні річки, навіть карпатський блуд, “змовляться” і всі шляхи вестимуть не до Рима, а на ЗАХІДФест. Це локація і вектор руху водночас. Це спрямування наших громадянських переживань, побоювань і бажань. Це місце ініціації врешті-решт. Бо коли твоє серце рок-н-ролить, то ти точно знаєш, що вірний шлях обрав, що саме в той бік на автостоп вийшов.
Впродовж трьох днів відвідувачам фестивалю організатори обіцяють запальний коктейль із улюбленої музики, красот ландшафту відпочинкового комплексу “Чарівна долина”, дружньої та позитивної енергетики людей, і все це залите квітковим медом сонячних променів! Ніяких сірих бетонних коробок і дротів над головами на милі навколо – лише щирі усмішки й відверті емоції, лише добро, лише хардкор!

У перший день фесту, 8 серпня, з 15.40 до глибокої ночі на чотирьох сценах відриватимуться гурти “Петрос”, “Кораллі”, ”Серцевий напад”, Maiak, Rocky Leon, Ratbite, “Плесо”, “Тартак”, Sciana, “Один в каное”, “Скрябін”, Jinjer, Retuses, Ektomorf, “the Вйо”, Clawfinger, llusions і “DrumТиатр”. 
Наступного дня естафету від них підхоплять “Триста8ісім”, Blood Brothers, My Atlas, “Перкалаба”, Latur, “Фіолет”, ТНМК, “Тостер”, Qarpa, Lumen, “Тінь Сонця”, IWFYLS, “Брати Гадюкіни”, Caliban, “Крихітка”, “Ляпис Трубецкой”, Dakh Daughters і Zapaska. 
А у фінальний день “ЗАХІД-2014” “запалюватимуть” музичні команди the Crawls, Dimicandum, “Мольфа”, Bandurband, Lakeway, “Карна”, “Фліт”, Vivienne Mort, Zdob Si Zdub, Skinhate, “Гич Оркестр”, “Воплі Відоплясова”, “Роллікс”, Flunk і Anti-Flag.
Цьогорічний фестиваль буде п’ятим за ліком та обіцяє вразити не лише рівнем проведення і унікальним лайн-апом, а й серйозною соціальною складовою. Під час фестивалю будуть присутні представники А21 з правозахисною програмою боротьби із торгівлею людьми та представники Amnesty International із правозахисною програмою. 
Варто зазначити, що про свою присутність на фестивалі оголосили бійці батальйону “Азов” – кожен учасник події зможе зробити добровільну пожертву на його підтримку.
У мистецькій галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) щойно відкрилась виставка Сергія Резніченка “Чоловічий погляд”. 
Кілька десятків вишуканих акварельних ню представлені в супроводі кількох живописних костюмованих портретів представників чоловічої статі різної географічної, історичної та соціальної приналежності. Натяк автора прозорий і недвозначний – ким би за фахом, вихованням, статусом не був чоловік, у жінці він шукає найперше спокусницю.
Від моменту створення світу художники (переважно чоловічої статі) намагаються затримати нетривку красу оголеної жіночої плоті, балансуючи між ідеалом і гріхом, вишуканістю і брутальністю, романтикою і хтивістю... Сьогодні, коли інтернет за секунди відкриває нам усі таємниці людського тіла, його фізіології, мистецтво є останньою територією романтики, де нюанси оголеного тіла – привід до поетичних і філософських асоціацій. Де глядач вільний від однозначності реальності, від примітивності суспільних штампів, від тенет соціальних табу і фальші міщанських норм.
В арт-галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) ще кілька днів триватиме проект Сергія Міхновського “Пан Трюфель” у стилі пост-поп-арт, над яким він працював більш ніж два роки.
“Пан Трюфель” містить філософсько-соціальну концепцію, яка що більше автор її розвиває, то багатошаровішою вона стає. До прикладу, сприйняття шоколадної цукерки набуло ще одного підтексту через вибір нового президента України.
Основою проекту є серія живописних і графічних робіт, інсталяції у виставковому просторі галереї та фотофіксовані інсталяції у супроводі друкованого буклету, а також асортимент оригінальної сувенірної продукції на тему “Пан Трюфель”.
Хто ж такий той пан Трюфель? “Це персонаж, що об’єктивно присутній у будь-якому суспільному середовищі. Йому притаманні всі риси характеру та ситуативної поведінки відповідного соціуму, – каже автор проекту Сергій Міхновський. – Пан Трюфель – це радше психофізичний стан натури, так би мовити, “сам у собі”. Тож було б помилкою вирізняти його лише за зовнішніми ознаками. За таких умов процес ідентичності нескінченний, враховуючи зміну поколінь і постійну здатність до адаптації та еволюціонування як обов’язковий чинник самозбереження”.
Сьогодні в подвір’ї “Музею ідей” (вул. Валова, 8) з 19.00 по 21.00 триватиме майстерня “Від ідеї до матерії. 3D-друк пам’ятника Франца Йосифа”.
Відвідувачі заходу зможуть не лише послухати оглядову лекцію про 3D-друк і його використання у різних галузях культури та мистецтва, а й побачити процес створення  3D-моделі на власні очі. Олесь Дзиндра розповість публіці про Франца Йосифа, ідею створення нерукотворного пам’ятника, а також про його значення у контексті Львова. 
Проект “Пам’ятник пам’яті”, в рамках якого відбудеться цей захід, заснували ще 2012 року, але коштів на створення нерукотворного пам’ятника зібрати так і не вдалося.
За задумом ініціаторів проекту це буде погруддя молодого Франца Йосифа, що стоятиме в центральній частині міста. Кожен його елемент матиме символічне значення: постаментом стане відреставрований артефакт ХІХ століття з мармуру, а протомоделлю погруддя – мармуровий оригінал роботи львівського скульптора Павла Еутеля, що зберігається у Львівському історичному музеї.
Під час майстерні Василь Рибак і Дмитро Кияниця розповідатимуть про те, як технології 3D-друку змінюють наше життя. Глядачі матимуть змогу поспостерігати, як відбуваються 3D-сканування, реконструкції та друк зменшеної копії пам’ятника, а також взяти участь у обговоренні.
Крім того, відбудеться благодійна акція зі збору коштів на створення пам’ятника.
Завтра, 8 серпня, у Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) з 16.00 до 20.00 відбудеться “Перший гаражний розпродаж”. Вторговані гроші витратять на потреби 24-ої механізованої і 80-ої аеромобільної бригад зі Львова. Всю допомогу активісти передадуть з рук в руки силовикам у зоні АТО.
Після четвертої поїздки з гуманітарною допомогою активістів ГО “Автосотня” та ГФ “Рабів до раю не пускають” став зрозумілим масштаб потреб наших військових. Тепловізори, прилади нічного бачення, біноклі, засоби індивідуального бачення коштують чимало.
Всіх охочих просять приносити цінні речі, які лежать без потреби, або ж купити щось цікаве. Окрім “гаражного розпродажу”, відбудеться аукціон речей від зірок шоу-бізнесу. Серед тих, що дали лоти, Лілія Ваврін, Назар Савко, “Піккардійська терція”, Софія Федина, Віктор Павлік, Павло Табаков і Руслана. Організатори чекають на лоти від Оксани Білозір, Вови зі Львова, Юрія Журавля, Олександра Божика і Оксани Мухи. Всі артисти під час розпродажу залишать свої автографи на 10-ти ексклюзивних футболках, які також продаватимуть з аукціону. Аукціоністом буде знаний ведучий Роман Метельський.
Пункт збору речей влаштують на вул. Коперника, 46 (1 поверх) або ж у Палаці мистецтв у день розпродажу (до 16.00). 
У неділю, 10 серпня, о 10.00 у антикафе CoMMuna (вул. Галицька, 1, 2 пов.) розпочнеться другий “YogaDень: серпень”

Його організатори поєднають традиційні йогічні практики аштанги-віньяси-йоги, якими поділиться з усіма учасниками Вероніка Кулачко, з лекцією про здорове аюрведичне харчування від Едуарда Голяка. Гості “YogaDень серпень” зможуть переглянути дуже позитивний мультик про відкриття чакр і скуштувати чаїв з Піднебесної.
Під час занять у сусідньому залі триватиме розпис мехенді Інга Frekensnork. А завершиться все перфомансом сеансу йога-нідри (йогічний сон, суть якого полягає в балансі свідомості на межі усвідомлення реального в стані сну), який проведе Лілія Сас.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7704 / 1.65MB / SQL:{query_count}