Відчуйте історію “на дотик”

У Львові презентували інтерактивну виставку в цифрових гаджетах

Vitaliy Hrabar/LUFA (3)
Новий мультимедійний формат історичного проекту запропонували львів’янам дослідники Центру міської історії. 
Оцифровані поштові листівки, фотографії, відео різних жанрів про життя міст і містечок Центрально-Східної Європи, давні карти та унікальні історичні архіви розміщені у вільному доступі на виставці “Минуле у “цифрі”: місто, історія та цифрові технології”. Експозиція розрахована на людей різного віку та інтересів. Виставку можна відвідати щодня до кінця жовтня з 11.00 до 17.30. Вхід вільний. Функціонує постійна екскурсійна програма.
Проект розглядає питання ролі нових медіа і ІТ-технологій в осмисленні та переосмисленні минулого.  Виставка спонукає до міркувань над перевагами та викликами формату публічної історії як співпережиття в сприйнятті минулого, над проблематикою оцифрування історичних матеріалів та нових форм документування подій, якими стали, наприклад, Instagram, стріми тощо. 
Інтерактивність – ключова особливість нової виставки Центру міської історії. Цифрові історичні проекти, які становлять ідею експозиції, представлені на мультимедійних пристроях із сенсорними дисплеями та дозволяють максимально ознайомитися з напрацюваннями дослідників, відчути історію “на дотик”. Поруч із цифровими гаджетами розміщені звичні інструменти історичних досліджень, наприклад, картковий каталог з бібліотеки чи давні мапи міст. 
Виставка створена на перетині “традиційної” та “цифрової” історії і є прикладом публічної історії, покликаної популяризувати минуле, підвищувати зацікавлення широкої громадськості історичними фактами та подіями, зміцнювати усвідомлення важливості історичних контекстів минулого. 
 

фото: Vitaliy Hrabar/LUFA

Складовими експозиції є чотири дослідницькі проекти Центру міської історії:  “Карти міст” – пошук, оцифрування та публікація старовинних мап міст Центрально-Східної Європи з архівних, музейних та приватних колекцій. Проект представляє карти із семи країн, 37 міст. Загалом це 160 мап із 17 колекцій, майже половина з яких – карти Львова (найстаріша датована 1635 роком). Кожен відвідувач виставки має можливість зіставити сучасну карту Львова і п’ять давніх на великій мультимедійній панелі, оцінити метаморфози простору і назв міських локацій.
“Урбаністичні образи” – пошук, оцифрування та дослідження зображень:  фотографій, поштових листівок, літографій, які відображають особливі моменти та звичне життя міст і містечок Центрально-Східної Європи різних історичних періодів. Загалом це понад 5 тисяч світлин (від 200-річної давності до сучасних, 3,5 тисячі з яких – фотографії Львова). На виставці представлена великомасштабна оцифрована давня фотографія, складена з частин, розміщених на магнітній стрічці. Відвідувачі можуть самостійно варіювати розміщення елементів і складати пазл цілісної світлини.
“Міське відео” – архівування й дослідження міського медіаландшафту на основі кінематографічних та аудіовізуальних матеріалів з державних і приватних збірок. Колекція включає кіноновини, телевізійні сюжети, аматорське відео, зняте на 8-міліметрову плівку чи VHS-касети тощо. Відві­дувачі можуть переглянути приклади матеріалів добірки, які допомагають краще зрозуміти події минулого та є цінним історичним джерелом.
“Інтерактивний Львів” – дослідження змін міського простору та суспільних трансформацій нашого міста за допомоги цифрової карти, на яку нанесені майже дві тисячі об’єктів (будинки, вулиці, спогади, фотографії), об’єднані різними темами. На виставці можна прослухати інтерв’ю з жителями Кастелівки, ознайомитися з проектами, присвяченими вивченню історії районів Львова. 
Окрім представлення дослідницьких проектів Центру, виставка порушує питання ролі публічної історії для сучасників: індивідуальне сприйняття історичних фактів, загальна доступність архівів, можливість використання візуальних даних, формування нових підходів і методологій в дослідженні минулого. Експозиція заохочує осмислити  можливості програмного забезпечення в систематизації історичних досліджень та функцію хронікерів, яку виконують активісти-неісторики, документуючи певні події історичного значення.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8099 / 1.57MB / SQL:{query_count}