Літературна магія Андруховича

У Львові в незвичному форматі медіавистави представлять постановку “Альберт, або Найвища форма страти”

Сьогодні, 29 травня, о 21.30 на Музейній площі (біля Домініканського собору) відбудеться вулична медіавистава “Альберт, або Найвища форма страти”, створена за мотивами однойменного оповідання Юрія Андруховича. Події, описані в ньому, розгортаються у Львові 1641 року. 
Прем'єри “Альберта” з великим аншлагом відбулися на фестивалях “АртПоле”, Meridian Czernowitz та “Гогольфест”. У лютому 2014 року вистава з успіхом пройшла в п’яти містах України:  Києві, Одесі, Івано-Франківську, Тернополі, Запоріжжі.
Львів’янам довелося трохи зачекати, аби побачити цю постановку. Але в місті Лева “Альберт” оживе у справжніх історичних декораціях! “Про таке я міг лише мріяти – зіграти “Альберта” в його реальній топографії посеред старого Львова! Я впевнений, що місце під'єднається всіма своїми енергіями, явними та прихованими. Буде несподівано й незабутньо”, – каже письменник Юрій Андрухович.
Варто зазначити, що до оповіді, крім автора, долучаться саме львівські музиканти – контрабасист Марк Токар і співачка Уляна Горбачевська. Виставу доповнять тонка графіка Анатолія Бєлова, що оживе під час вистави завдяки роботі vj-group “CUBE”, та дивовижний виступ театру вогню “ПротиНочі”.
“В центрі нашого дійства – історія Альберта Вироземського, шахрая і злодія, – веде далі  Юрій Андрухович. – Щоб уникнути смертної кари, він погодився віддати душу дияволу, але підписана кров'ю угода чомусь не спрацювала, і певного осіннього дня року 1641-го його було привселюдно спалено посеред львівської площі Ринок”.
Цієї вистави у нашому місті чекають з нетерпінням. Начальник управління культури Львівської міської ради Ірина Подоляк сподівається побачити “синергію, енергію і катарсис”. “Намагаємося вдихнути більше життя у ще одну знакову для Львова локацію – площу Музейну. Цей проект стане ще одним важливим акцентом генію місця”, – зауважує вона.
Вхід на виставу вільний, однак можна придбати квиток за 100 гривень у спеціально обладнану партерну зону. Зібрані кошти використають для втілення серії вуличних мистецьких подій, створених спеціально для Львова.  Усі, хто долучиться до благодійної справи, отримають подарунок – ексклюзивні листівки авторства Анатолія Бєлова з автографами усіх учасників проекту “Альберт, або Найвища форма страти”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7587 / 1.54MB / SQL:{query_count}