Класика, доступна всім

Оркестр “Віртуози Львова” їздить із концертами у найвіддаленіші куточки Львівщини

Камерний оркестр “Віртуози Львова” з нагоди свого 20-річчя  має серію концертних виступів у найвіддаленіших куточках Львівської області. Музиканти впродовж року доноситимуть до слухача краще з української, європейської та світової класики. 
Перші такі виступи відбулися в містах Турка і Добромиль. Унікальність звучання прекрасних мелодій привабила слухачів. Оркестр виконував музичні твори на скрипці, альті, віолончелі та контрабасі,  виготовлених  “українським Страдіварі”, відомим у світі майстром Мирославом Пуцентелою, який перейняв секрет давнього ремесла в італійському місті Кремона. На інструментах Пуцентели грають кращі скрипалі, альтисти та віолончелісти в цілому світі.
Оркестр за свою 20-річну історію побував з концертами не лише у багатьох країнах Європи, а й у Південній та Центральній Америці (Колумбія, Коста-Рика, Гватемала, Еквадор, Гондурас, Нікарагуа, Перу), що додало вишуканості репертуару. Відомим в Україні та за її межами є засновник, мистецький керівник та головний диригент академічного камерного оркестру “Віртуози Львова” Сергій Бурко, знаний і як музичний продюсер та організатор багатьох резонансних міжнародних мистецьких проектів.
У Турці “Віртуози Львова” виконали найвідоміший твір барокового майстра Антоніо Вівальді – концерт “Весна” із циклу “Пори року” та уривок із концерту “Гроза”, твір італійського композитора Каччіні “Аве Марія”, віртуозну п’єсу “Бразилійський скрипаль” в аранжуванні Володимира Дуди, аргентинські танго “Ель чокло” та “Уна кабеза”, “Гуцульський танок” Мирослава Скорика. 
Міський голова Турки Юрій Касюхнич називає класичну музику надзвичайно святою, душевною, мелодійною. “Ця музика вічна і буде передаватися з покоління до покоління. Тому такі концерти дуже потрібні в районних центрах і  селах”. Перший концерт у рамках концертного туру “Віртуозів Львова” з нагоди 20-річчя завершився твором на біс – “Старовинною піснею” Станіслава Людкевича. 
У Добромилі виступ “Віртуозів” відбувся у один день із відкриттям футбольного сезону для місцевої команди “Сонак”. Міський голова Добромиля Михайло Матіяш розповідає, що “виконавці такого високого професійного рівня, як оркестр “Віртуози Львова”, на добромильській сцені виступають чи не вперше. Такі культурні контакти актуальні для міста зі славною 640-літньою історією, яке розвиватиме рекреаційно-оздоровчу діяльність і туризм, оскільки місцевість має лікувальний соляний мікроклімат і розташована неподалік кордону з Польщею”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7675 / 1.54MB / SQL:{query_count}