Культурні події у нашому місті


Сьогодні, 22 травня, у львівських кінотеатрах відбудуться прем’єри трьох фільмів.
Фантастичний бойовик “Люди Ікс: дні минулого майбутнього” (реж. Браян Сінгер; у гол. ролях: Майкл Фассбендер, Джеймс МакЕвой, Г’ю Джекман) є продовженням попередніх частин стрічки – “Останньої битви” та “Першого класу”. 
Дія фільму розгортається в недалекому майбутньому, коли мутанти і люди стають майже повністю знищеними Вартовими – роботами, що мали захищати людей від мутантів. Аби запобігти  всесвітню катастрофу, Професор Ікс у теперішньому вмовляє Росомаху (Г’ю Джекман) здійснити мандрівку в минуле. Тоді він зможе поспілкуватися з молодим професором Ікс та змінити його світогляд таким чином, щоб унеможливити знищення людей в майбутньому…
Російська пригодницька комедія “Подарунок з характером” (реж. Карен Оганесян; у гол. ролях: Михайло Галустян, Артем Фадєєв, Федір Бондарчук, Микола Валуєв). Головний герой (Михайло Галустян) підробляє тим, що працює Пандою на дитячих святах. Для нього це єдиний можливий спосіб заробітку. Але все може змінитися після того, як його запросять на свято до сина олігарха… 
У дев’ятирічного хлопчика визрів план, який можна втілити тільки з допомогою Панди. Головний герой не має вибору, а тому змушений стати живою іграшкою. Хлопчик і Панда вирушають у подорож через всю країну, потрапляючи на кожному кроці у халепи.
Події біографічного фільму “Жорстокий ринг” (реж. Жак Уаніш; у гол. ролях Брахім Аслум, Стів Суїсс, Ізабелла Орсіні) ґрунтуються на реальній історії життя Віктора Переса – чемпіона світу з боксу початку 1930-их. У 17 років він укладає свій перший контракт, згодом одружується з відомою французькою актрисою... Аж тут починається Друга світова війна, і його, єврейського хлопця, депортують в Освенцим…

Крім того, сьогодні, 22 травня, у Львівському палаці мистецтв – вечір балканських короткометражок. 
“Балавіца” (реж. Ігор Міркович). На даху хмарочоса – двоє дітей на краю світу з видом на море. Він – Том Сойєр, вона – Аліса в Країні чудес, що йдуть по краю прірви. Вона провела літо в бабусі та вперше закохалася…
“Ботев – ідіот” (реж. Деян Барарев). Васко написав есе, в якому ображає і паплюжить Христо Ботева – болгарського національного героя. І коли директор школи сама допитує Васко перед усім класом, той пояснює, що хотів сказати щось зовсім інше…
“Балкони” (реж. Лендіта Зегірай). Десятирічний хлопчик Єтон сидить на краю балкона на четвертому поверсі. Нажахані цією ситуацією сусіди і перехожі викликають на допомогу поліцію та пожежників. Однак дуже швидко ситуація стає некерованою…
“45 градусів” (реж. Георгіс Грегоракіс). Афіни, серпень 2012 року… 45 градусів… Холодильник порожній… Ситуація дуже напружена… Під тягарем економічної кризи з батьком відбуваються зміни… Столиця на межі вибуху…
В галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) щойно відкрили нову виставку Ольги Погрібної-Кох “Колекція бажань”. Цей малярський проект є фіксованим переліком локальних явищ та подій, котрі відбуваються з особистістю як наслідок її власних бажань. 
“Я працюю в жанрі малярства, вдаючись до класичних його методів, аби передати поставлене завдання, і використовую мову як рівноправний засіб творення  циклу своїх нових творів. Глядачеві пропонується виміряти дистанцію до самого себе: застосувати “терапію” асоціативної гри слів задля вдоволення інтелектуальних амбіцій розуму та для відпочинку індивідуальної душі, – пояснює мисткиня. – Шляхи досягнення насолоди я пропоную довільні: від загравання свідомості з підсвідомістю на межі сну/реальності до банальних “дитинних” реакцій першого враження”.
У Artefakt galereЯ (вул. К. Левицького, 17) триває колективна виставка живопису “2014”. Якщо вам бракує різнобарв’я та яскравих емоцій – огляньте цю експозицію. Тут кожен знайде щось для себе! А все тому, що на виставці представлені дуже різні роботи п’ятьох львівських митців – Тетяни Тарасенко, Ірини Щербатенко, Івана Твердуна, Ігоря Голікова і Анни Атоян.
“Ця виставка представляє нам цікавих, неординарних авторів, молодих душею і своїми творчими поривами та водночас зрілих за своїм творчим станом, – ділиться враженнями від побаченого мистецтвознавець, член Національної спілки художників України Ярослав Кравченко. – Тут є дуже різні роботи, інколи навіть протилежні за спрямуванням і баченням світу. Але тим, мабуть, і цікавіше, що один навпроти другого ми бачимо такі різні настрої!”

картина Ольги Погрібної-Кох
А от у галереї “Дзиґа” (вул. Вірменська, 35) в суботу, 24 травня, о 17.00 відбудеться відкриття мистецького проекту “Сакральний простір ІІІ” за участі Терези і Михайла Барабашів, Влодка Костирка, Антона Логова, Данила Мовчана, Альбіни Ялози.
За допомоги широкої творчої співпраці з різними митцями та тіснішої взаємодії з іншими видами мистецтва (музика, мультимедіа) проект має намір стимулювати розширення пласту релігійного мистецтва через пошук нового погляду на саму суть мистецтва і, зокрема, на сакральне мистецтво. 
Координатор проекту, співзасновник МО “НУРТ” Михайло Барабаш пояснює: “Для нас важливим є показати можливості пошуку й експериментів у сучасному сакральному мистецтві через звернення уваги художників до нових тенденцій в актуальному секулярному мистецтві, зокрема відеоарту та мультимедій. І в цьому аспекті чи не найголовнішим є те, щоб, залишаючись у полі традиційних релігійних ідеалів, через творчий експеримент розширювати межі представлення та сприйняття духовної проблематики, змінювати погляд на саму суть сакрального”.
Сьогодні, 22 травня, о 19.00 кав’ярня “Кавалерка” (вул. Братів Рогатинців, 45) запрошує усіх львівських кавоманів на презентацію нового номера журналу “Люблю каву”! Команда видання розповість про нові рубрики, про те, як готувався номер, і про свою любов до кави. 
Після презентації бариста кав’ярні “Кавалерка” розкаже про альтернативні способи приготування кави  – “Аеропрес”, “Кемікс” та “Пур-овер”. 
Кожен з відвідувачів заходу на бажання зможе сам спробувати приготувати каву такими нестандартними способами. Тож не пропустіть можливості дізнатися про свій улюблений напій щось цікаве та нове!
Попри сепаратистів та “зелених чоловічків” схід і захід таки разом! Не вірите? Тоді завітайте у п’ятницю, 23 травня, о 22.00 до нічного клубу Picasso (вул. Зелена, 88). Саме в цей час тут розпочнеться вечірка “РАЗОМ” за участі кращих діджеїв Донецька, Криму та Львова. 
З 22.00 до 5.00 свої сети відіграють Shock, Paul Wheaten, Chukoff, Юра Кекс і Van Gogh. Під час вечірки ви зможете побачити (чи навіть скуштувати) найбільшу у Львові карту України із… сала. Ну і, звісно ж, збираючись на паті, не забудьте про національні кольори – на “РАЗОМ” у тренді буде жовто-блакитний.
У ресторані імпровізацій “Грушевський cinema jazz” в п’ятницю, 23 травня, о 20.30 розпочнеться сольний концерт Тоні Матвієнко.
З народження її виховували творчість і музика. Ще маленькою вона усвідомлювала, що буде співачкою. Перші гастролі Тоні відбулися у США разом із мамою Ніною Матвієнко. З того часу в її житті було чимало перемог у всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсах. Що й не дивно, адже співачка  майстерно та вишукано поєднала у своїй творчості сучасні авторські та автентичні українські пісні. Її неповторний, самобутній голос ввібрав усі барви та відтінки рідної країни. Коли вона співає, на сцені наче оживає казкова мавка з давніх українських легенд. 
Кожен, хто хоч раз чув її голос, назавжди залишиться заворожений казковим співом. Тож не втратьте і ви свого шансу потрапити на свято якісної музики, де буде море щирих почуттів і позитивних емоцій!
А вже у суботу, 24 травня, о 19.00 в клубі Picasso (вул. Зелена, 88) розпочнеться “сольник” популярного рок-гурту O.Torvald. Музиканти виконають як старі хіти, так і новинки зі свіжого альбому. Після тривалої перерви гурт готовий постати перед львівською публікою та запалити її енергією і драйвом. Хлопці зараз перебувають у найкращій формі, тож обіцяють викластись на сцені на всі сто.
О.Torvald – це український рок-гурт, який складається з п’яти учасників. Був заснований в 2005 році у Полтаві. У 2012-ому вийшли їхні третій та четвертий альбоми  – “Акустичний” і “Примат”.
Окремої уваги заслуговують концерти, які відбуватимуться цього тижня в рамках ХХХІІІ Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози”.
Отож, сьогодні, о 19.00 у Львівській філармонії 55-річчя святкуватиме камерний оркестр “Академія”. Ювіляри разом із Костянтином Віленським (фортепіано), Пйотром Біскупським (ударні), Назаром Новаковичем (контрабас) та скрипалями Мартою Турянською і Ярославом Бронзеєм покажуть цікаву програму, в якій органічно поєднані джаз і класика.  
А в п’ятницю, 23 травня, о 19.00 тут відбудеться вечір “Зірки майбутнього”. Цей концерт продемонструє єдність та неподільність України, адже об’єднає молодих віртуозів з тієї частини нашої держави, за яку ми наразі переживаємо. З Донецька приїде молодий піаніст – 12-річний Микита Бурзаниця, а із Сум – 11-річний Дмитро Семикрас. Вони покажуть своє мистецтво як майбутні зірки України разом із академічним молодіжним симфонічним оркестром “INSO-Львів” під батутою диригента з Дніпропетровська Наталії Пономарчук. 
“Ми трактуємо фестиваль “Віртуози” як музику, що об’єднує, що здатна об’єднати на духовному рівні і на виконавському”, – каже генеральний директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп.
Які емоції та асоціації викликає у вас назва “Романтичні експресії”? Якщо вона вас заінтригувала, то завітайте до Львівської філармонії в суботу, 24 травня, о 18.00. Саме в цей час там відбудеться львівська прем’єра твору британського композитора Бенджаміна Бріттена “Варіації на тему Френка Бріджа”. Окрім “Варіацій”, ви зможете почути всесвітньо відому Камерну симфонію №3 Євгена Станковича для флейти та 11 струнних, а також інші твори маестро. Загалом програма концерту не є складною для сприйняття, але досить драматична і надзвичайно актуальна. 
В неділю, 25 травня, починаючи з 18.00 у Концертному залі ім. С. Людкевича свої таланти покажуть молоді віртуози. Юна німецька скрипалька Аніт Штрох, відомий польський саксофоніст Павел Гусар, львів’яни Михайло Закопець (гобой) і Данило Саєнко (фортепіано) разом із львівським камерним оркестром “Академія” виконають цікаву й непересічну концертну програму. Цього вечора ви зможете почути Концерт для скрипки з оркестром №4 Вольфганга-Амадея Моцарта, Концерт для саксофона з оркестром Олександра Глазунова і Капричо для гобоя і струнних Амількаре Понк’єллі.
Сьогодні, 22 травня, о 18.00 в арт-кав’ярні “Квартира 35” Мистецького об’єднання “Дзиґа” відбудеться друга зустріч Darker Music Talks. 
Вони збирають незалежних музикантів, експертів та інсайдерів музичної індустрії для обміну досвідом і знаннями в сферах маркетингу, онлайн-медіа, PR, бізнес-моделей, співробітництва та спілкування в дружній атмосфері. Темою сьогоднішньої зустрічі буде “Мистецтво в період революцій та змін”, на якій ви матимете змогу поспілкуватися із Соломією Чубай.
А в іншому залі кав’ярні у цей час триватиме розмова з інтелектуалом, підприємцем та громадським діячем Ярославом Рущишиним, який був одним з організаторів студентського голодування на майдані Незалежності (Революція на граніті). Гість разом із уже традиційним модератором Юрієм Кучерявим та всіма охочими говоритиме про цінності, європейськість, сенс Євромайдану, пріоритети, гідність, гуманізм і культуру.
У той же час, але в другому місці, а саме в книгарні “Є” літературна агенція “Піраміда” і Володимир Даниленко презентують книжку “Грози над Туровцем”.
До хронік “Гроз над Туровцем” увійшли роман “Клітка для вивільги” – про геніальну співачку, якій радянська система не дала зробити кар’єру через зв’язки з дисидентами, повість “Сповідь Джури Самойловича” – про борця, який за Гетьманщини заробляв гроші на містечкових базарах, та оповідан­ня туровецького циклу, в яких родинні історії об’єднані у регіональний міф, що відтворює найважливіші духовні проблеми та пошуки сучасної людини.
“Володимир Даниленко не вміє писати упівсили, – каже про цього автора письменник, журналіст, редактор літературного часопису “Кур’єр Кривбасу”, член Національної спілки письменників України Григорій Гусейнов. – Щоразу це колосальна концентрація енергії та почуттів. Водночас розуміння і відчуття слова дозволяють йому писати прозоро й глибоко. Ми десятиліттями чекали на таку літературу – і нарешті її маємо”.
В цій же книгарні, але вже у п’ятницю, 23 травня, о 18.30 нову поетичну книжку представить Юлія Мусаковська. До збірки “Полювання на тишу” ввійшли вірші, написані протягом останніх чотирьох років. Книжка була видана за результатами поетичного конкурсу DICTUM, уперше проведеного видавництвом “Крок” 2013 року. 
Авторка розкаже про подвійну концепцію книжки, основні тематичні лінії та свої взаємини з тишею, читатиме вірші та відповість на запитання слухачів. Редактор видавництва “Крок” Юрій Матевощук поділиться враженнями від конкурсу DICTUM та очікуваннями щодо його майбутнього. Ілля Стронговський розкаже про концепцію дизайну книжки та всієї серії сучасної української поезії, до якої вона ввійшла.
“В “Полюванні на тишу” Юлія Мусаковська ловить свого читача на голос, який виловлює з усього цього довколишнього галасу, і веде за собою, підбираючи слова, як хлібні крихти, щоби знайти дорогу до себе, – висловлює свою думку про збірку Галина Крук, яка модеруватиме презентацію.– Ловіть її на слові, доки воно підійшло так близько, доки воно довірилося вам, доки тиша не вполювала його…”
А от Василь Махно про вірші збірки сказав: “…у своїй серцевині вони метафізичні, а їх конкретика і реальність розмиті до тої міри, яку може собі дозволити сучасний поет, зберігаючи свій голос і мовчання в амфорах силаботоніки”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7981 / 1.69MB / SQL:{query_count}