Культурні події у нашому місті


Сьогодні, 8 травня, в кінотеатрах Львова відбудуться прем’єри чотирьох фільмів.
Комедія “Блондинка в ефірі” (реж. Стівен Брілл; у ролях: Елізабет Бенкс, Джеймс Марсден, Джилліан Джейкобс) розповість про телеведучу, яка звикла постійно перебувати в центрі уваги. Але одного разу вона залишається без роботи, а тут ще й подруги вмовляють її вирушити на галасливу вечірку. Провівши бурхливу ніч, дівчина приходить до тями в неспокійному районі міста, не маючи при собі ні грошей, ні паспорта, ні авта... Залишився тільки мобільний, у якому вона читає есемеску: “Вітаємо! Ви прийняті на роботу. Сьогодні перший ефір”...
Кримінальний бойовик “13-й район: цегляні маєтки” (реж. Каміль Деламарр; у рол.: Пол Вокер, Давід Белль, RZA, Роберт Мейллет). Події стрічки розгортаються у відділеному від решти світу районі міста. Тут панують свої закони, тож вижити  зможе не кожен. Детектив Деміен Томасо (Пол Вокер) отримує завдання знайти в цій частині міста зброю масового знищення та зробити усе, аби її знешкодити. Навіть знаючи, кого і де шукати, Деміен не наважується діяти сам і звертається до знавця району Ліно (Давід Белль) – єдиного в цьому місті, хто не боїться злочинців… 
Із часу виходу на екрани оригіналу минуло вже десять років, тепер французи вирішили перезняти стрічку разом із канадцями. Як і в оригіналі, одну з головних ролей у ній зіграв засновник паркуру Давід Белль. Сценарій – за Люком Бессоном.

Французька комедія “Холостяки у відриві” (реж. Ентоні Марсіано; у рол.: Ален Шаба, Макс Бубліль, Сандрін Кіберлен). Головний герой фільму – Жильбер (Ален Шаба). Йому давно вже за п’ятдесят, і життя видається нудним та позбавленим змісту. Схиблена на здоровому способі життя дружина не соромиться вказувати своєму чоловікові, що він повинен робити. І ось у розміреному житті сімейства намічається важлива подія: донька вирішує вийти заміж. 
Але Жильбера це зовсім не тішить. Він упевнений, що саме дружина зробила його життя нудним… Адже якби він не одружився, то міг би прожити яскраве й насичене життя! Жильбер вмовляє хлопця своєї доньки відмовитися від весілля і не повторювати його помилок. Та й сам вирішує розлучитися. І ось два холостяки, забувши про жінок, йдуть у відрив...
Головним героєм норвезького мультфільму “Лісовий патруль” (реж. Расмус А. Сівертсен) є… поліцейське авто Плодді. Якось він допомагав протягти містом лінії електропередач, що обірвалися під час бурі, та отримав удар струмом. Відтоді Плодді – електромобіль! Його нове місце роботи – нещодавно відкритий національний заповідник. 
Але стається біда: із заповідника викрадають рідкісного та найкрасивішого птаха – білохвосту орлицю. Порятунок птахи стає головним завданням відважного патрульного автомобіля. До того ж пташеня орлиці, яке вилупилося на очах у Плодді, вирішує, що саме патрульна машина є його матусею. Цей мультфільм – продовження історії, що вийшла на екрани у 2009 році.
До понеділка, 12 травня, у Львові триватиме ХІІІ Lviv Fashion Week. Зважаючи на події в Україні, Львівський тиждень моди максимально сприятиме українським дизайнерам, які змогли підготувати колекції в складних політичних та економічних умовах, і забезпечує їм різноманітні можливості представлення.
Відучора й до суботи, 10 травня, покази, презентації та проекти ХІІІ Lviv Fashion Week відбуватимуться на різних майданчиках в центрі Львова. Роботи молодих дизайнерів у рамках OFF SCHEDULE ви зможете побачити  сьогодні з 18.00 у внутрішньому дворику “Львівської копальні кави”. Цього вечора на розсуд публіки представлять чотири колекції з України (Юлія Гайдай / Анастасія Михайлова / Антоніна Мельник / Людмила Гром) і дві з Білорусі (Надін Кузнецова / Катаріна і Барбара Билевські). 
А 9 травня о 16.00 в галереї Гері Боумена мистецтвознавець і блогер Мирослав Мельник прочитає лекцію про найбільш актуальні підходи до маркетингу в фешн-бізнесі, охоплюючи проблематику основних тенденцій розвитку індустрії моди та фенш-ринку, дослідження потреб споживачів (Cool Hunting & Research), питання прогнозів, трендів і тенденцій, проблематику сучасних фешн-медіа та специфіки фешн-бізнесу в Україні.
Але основною локацією Lviv Fashion Week стане Міжнародний аеропорт “Львів” імені Данила Галицького, де проходитимуть покази основного розкладу 10 – 11 травня. Саме там нові пропозиції на Осінь – зиму 2014 продемонструють MARTA WACHHOLZ, MYKYTYUK&YATSENTYUK, NOVANA Studio, Ivanna Yukhymchuk (Луцьк), LIDIYA YANITSKA (Тернопіль), GOLDA VYNOGRADSKAYA (Київ), DOMANOFF (Одеса), переможці конкурсу САБОТАЖ Тетяна Каліта і РИСИЧ. Серед міжнародних гостей – білоруський дизайнер Natasha TSU RAN та організатори Belarus Fashion Week, які покажуть колекції учасників Білоруського тижня моди.
В неділю, 11 травня, о 21.00 в Міжнародному аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького відбудеться благодійний показ нової колекції “Символізм”, Осінь – зима 2014 відомого київського дизайнера Олени Голець. 
У рамках співпраці Навчально-реабілітаційного центру “Джерело” із Lviv Fashion Week такі проекти вже стали хорошою традицією для обох сторін. Цього разу благодійний проект підтримав і Ukrainian Fashion Week. Всі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть спрямовані на підтримку транспортної програми центру “Джерело”. 
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує львів’ян і гостей міста на виставку “Ігор Янович. Інтервал”, яку до нас привіз арт-центр Павла Гудімова “Я Галерея”.
Уперше за останні п’ять років Ігор Янович збирає свої роботи у Львові – місті, що з трьох років стало домівкою художника, у місті, чия непорушна архітектура залишала впевнений відбиток чи не на кожному його полотні. Як ретельний дослідник станів матерії, у проекті “Інтервал” автор представив чотири експозиції, що, так би мовити, попарно демонструють основні теми творчості. “Діалог” і “Контекст” кожен по-своєму розглядають зіставлення абстрактного живопису та певного контексту, який підсилює звучання полотна. Тоді як “Течія” і “Суб’єктивний простір” безпосередньо розкривають тему трансформації та зміни матерії. Деякі з робіт були вперше представлені в однойменних експозиціях художника в “Я Галерея”.
У кав’ярні-галереї “Штука” триває виставка живопису Альберта Щіткова “Кримські розповіді”. Кожна робота в цій експозиції – свідчення любові автора до рідного Криму. Всі полотна просякнуті легкістю та щирістю. Багатство живописних засобів та експериментів з композицією і світлом доповнює діалог автора з глядачем, якому довіряють дуже особисте – таке, що важко передати словами, але відкрите чуттєвому серцю.
Альберт Щітков народився в 1966 році у Північному Казахстані. Освіту здобув у Московському державному академічному художньому інституті ім. В.І. Сурикова. Тривалий час жив у Криму, де став відомим художником. Пише портрети, пейзажі, натюрморти… Ранні роботи тяжіють до реалізму, останніми роками окреслились тенденції імпресіонізму та експресіонізму. Для полотен характерні яскраві барви, етюдна свіжість, легкість і невимушеність мазка у поєднанні з професійним підходом до композиції та колориту.
А якщо вам забракне живописних вражень, завітайте до Арт-галереї Мадам Пальмгрен (вул. Федорова, 8). У ній представлена виставка Віктора Стогнута “Світе тихий, краю милий, моя Україно!”.
Віктор Стогнут – живописець-пленерист, життєве кредо якого – пізнавати природу через барви. Творчість художника одразу ж проникає в душу, адже у кожній його картині так багато любові, лірики, світла, кольору. Та найважливіше, що митцеві вдається через зовнішню красу природи показати її глибинну духовну сутність. Можливо, саме за це його роботи так цінують колекціонери. 
Чимало картин Віктора Стогнута перебувають у приватних збірках Нью-Йорка, Торонто, Кракова, Аузбурга (Німеччина), Лінкопінга (Швеція), в постійно діючій експозиції Кімнати-музею Тараса Шевченка при Львівському палаці мистецтв.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8485 / 1.61MB / SQL:{query_count}