Їм аплодує весь світ

У рамках туру Україною до Львова із сольним виступом їде знаменитий Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. П. Вірського

Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. П. Вірського вирушає у всеукраїнський концертний тур. Артисти всесвітньо відомого колективу підготували нову програму “Їм аплодує весь світ”. 
У гастрольному графіку ансамблю – Луцьк, Львів, Ужгород, Хмельницький, Рівне, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці, Харків, Чернігів, Біла Церква… У Львові артисти, які багато десятиліть поспіль є гордістю України, виступлять 28 квітня на сцені Львівської опери (початок – о 19.00).  Вартість квитків –  80 – 400 грн (їх можна придбати у касі оперного театру). 
Нова програма Ансамблю ім. П. Вірського триває близько двох годин. Акцент у ній зробили на українських танцях, які сповна розкривають образи, характери і традиції нашого народу. Відбудеться кілька прем’єр – постановок останнього року. У все­український тур “Їм аплодує весь світ” їде 80 артистів ансамблю.  
„Гастролі Україною, виступи для свого народу – найкращі і найцікавіші для нас! На жаль, такі гастролі відбуваються не так уже й часто… У Львові з подібним сольним виступом ми були давно – років п’ять тому. А загалом за 23 роки незалежності України мали лиш кілька схожих гастрольних виїздів, які не охоплювали всю Україну. Для порівняння: у США ми були вже 11 разів, по три місяці щоразу. І щоразу у залах не було де яблуку впасти. Тому цей тур Україною для нас – дуже бажаний та унікальний, – каже генеральний директор, художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. Вірського, Герой України, народний артист, лауреат Шевченківської премії, професор, академік Мирослав Вантух.
– Тим паче що він відбуватиметься в такі непрості для Украї­ни, для її єдності часи. Зараз як ніколи важливо підтримувати все українське, зокрема українську культуру, духовність, традиції. І хоч наш колектив робить це протягом всього свого професійного життя, відчуваю, що в ці дні наша національна патріотична місія набула ще більшої актуальності. Коли їздимо світом, то завдяки нам світ дізнається, що таке Украї­на. А зараз я звернуся до українців: “Хто не знає, що таке Україна, – подивіться концерт Ансамблю імені Павла Вірського!”   
 До теми                                  
Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. П. Вірського відлічує свою історію з 1937 року. Його засновниками були Павло Вірський та Микола Болотов. 
З 1980-го колективом керує Герой України, народний артист, лауреат Шевченківської премії, професор, академік Мирослав Вантух. У репертуарі ансамблю – старовинні та сучасні танці різних областей України, а також танці народів світу. 
Ще за радянських часів колектив успішно гастролював по всьому світу. Бував у Китаї, В’єтнамі, Польщі, Великобританії, Франції, Австрії… Свою світову гастрольну традицію продовжив і в роки незалежної України. Артисти відвідали 75 країн світу. Їх майстерності та унікальному національному колориту стоячи аплодували у США і на Кубі, в Італії і Греції, в Швейцарії і Японії. 
Ці слова не є свідченням зіркової хвороби чи завищеної самооцінки, бо відгуки про цей ансамбль у світовій пресі неймовірні. “Мені просто не вистачає слів, щоби передати свої почуття та емоції. Не можу знайти слів для опису їх майстерності. Людство ще не придумало таких слів захоплення і задоволення, які дарує цей ансамбль глядачам у всьому світі”, – каже Анна Кисельгоф із The New York Times.
Кореспондент Тhе Washington Роst Ліза Трамер дивується: “То досить складно зрозуміти, як вони це роблять і не падають, та ще й під музику. Легше сказати: робота цього колективу – це робота часового механізму “Ролекс” без права на помилку чи збій”. А на шпальтах Le Figaro взагалі з’явився просто вражаючий відгук щодо виступу ансамблю: “У фіналі зал стоячи влаштував овацію 150 артистам Національного ансамблю танцю України, а кожен попередній танець супроводжувався громом гучних тривалих оплесків. Ми були присутні на чудовому, ідеальному фольклорному спектаклі виключного рівня, який можна побачити тільки раз за 10 або 20 років”. 
Тож не пропустіть цього видовищного дійства у рідному місті! Перша частина графіка всеукраїнського туру Ансамблю ім. П. Вірського “Їм аплодує весь світ” виглядає так: 27 квітня – Луцьк; 28 квітня – Львів; 29 квітня – Ужгород; 30 квітня – Хмельницький; 5 травня – Рівне; 6 травня – Тернопіль; 7 травня – Івано-Франківськ; 8 травня – Чернівці; 9 травня – Харків; 12 травня – Чернігів; 13 травня – Біла Церква. 
Крім України, цього року Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. П. Вірського гастролюватиме в Польщі, Франції, Грузії.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7973 / 1.57MB / SQL:{query_count}