Джаз ... із Техасу

Mack Goldsbury Quartet і Мацей Фортуна підкорили Львів

Вчора у Львівській обласній філармонії слухачі могли насолоджуватись якісною джазовою музикою у виконанні польсько-американського ансамблю, згуртованого довкола особливої музичної атмосфери міста на кордоні США і Мексики, міста, де музиканти вперше зустрілись, де розпочалась їхня співпраця.
Ель-Пасо, Техас – одне місто, п’ять музичних особистостей – Мек Ґолдсбері, Рікі Малічі, Ерік Ансворт, Шон Магоні, Мацей Фортуна. Дехто з них там живе змалечку, дехто повернувся після багатьох років, дехто просто приїхав як гість на кілька днів… Джаз – це пасія, яка їх поєднала і привела до серії музичних зустрічей, результатом яких став альбом Live at CoCo’s. Його випустила престижна американська компанія звукозапису New York Cadence Jazz Records. 
Така творча спілка виявилась міцною, і тепер музиканти побували у Львові, щоб подарувати публіці неповторну джазову інтерпретацію особливої мультикультурної атмосфери, яка народилась ще під час першої зустрічі у Ель-Пасо – на півдні Сполучених Штатів. 
Що ж таке є на межі американського і мексиканського світів, розділених річкою Ріо-Гранде, на якій впродовж століть перехрещуються цілком різні культурні площини?.. На це питання музичною мовою імпровізації дають свою відповідь музиканти, чиє мистецтво увібрало магію пустельного “сонячного міста” Ель-Пасо.
Трубач, композитор і аранжувальник Мацей Фортуна виступає з різноманітними колективами, а також із власними проектами у всьому світі. Спів­працює з найвизначнішими джазовими виконавцями польської сцени, з багатьма артистами зі США та Європи. Викладає в Музичній академії міста Познань, є кандидатом мистецтва, магістром юридичних наук, видає компакт-диски.
У його доробку – вісім повністю авторських компакт-дисків: Maciej Fortuna Quartet “Lost Keys” (номінований на нагороду Fryderyk-2011), Maciej Fortuna Trio: “Solar Ring”, “Sahjia”, “At Home”, Fortuna Acoustic Quartet “Jazz From Poland”, а також три компакт-диски з використанням live electronics – “In The Small Hours”, “1”, “LIVE”. Крім того, Мацей Фортуна записав кількадесят компакт-дисків із різними ансамблями, часто за межами Польщі, в міжнародних складах – як, наприклад, Mack Goldsbury Quartet “Live At CoCo’s”.
Оля Максим’як
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7708 / 1.54MB / SQL:{query_count}