Новинки від українців

Чим дивуватимуть читачів кращі видавництва нашої країни під час 20 книжкового форуму

yoganonymous.com
Форум видавців – це подія, до якої літературний світ України готується впродовж цілого року. До ювілейного свята книги, яке відбудеться у нашому місті 10-15 вересня, найбільші видавництва країни готують чимало приємних і цікавих подарунків. Про деякі з них “Пошта” вже розповідала у попередніх номерах.
Сьогодні ж ділимось із вами останньою інформацією про новинки, які поціновувачі української книги зможуть побачити і придбати під час 20 Форуму видавців. 

Люко Дашвар “На запах м’яса”

Нова книжка Люко Дашвар носитиме провокаційну назву “На запах м’яса”. Роман презентують читачам 13 вересня на Форумі видавців у Львові. Перший наклад роману, який вийде друком у видавництві “Клуб Сімейного Дозвілля”, становитиме 20 000 тисяч примірників. 
Людина – хижак. Але, на відміну від тваринного світу, наше сучасне життя має своє “м’ясо”. Жага до багатства, влади, примарного благополуччя, бажання мати більше, ніж тобі потрібно, – все це м’ясо. Потяг до нього йде з самого людського єства. Сюжет нового роману “На запах м’яса” розгортається навколо дівчини Майі, яка хотіла втекти від гонитви за химерним, залишити щоденний “тваринний” світ та знайти забуття. Покинутий хутір, що загубився серед лісів, – саме те, що треба.
Це хороша можливість закінчити своє життя, чи, може, почати нове? Саме тут, серед щирих почуттів і давніх легенд, вона знову повірила в себе. Повірила, що можна жити не заради себе чи якоїсь примхи, а жити заради життя. Але чи надовго це? Адже потяг до м’яса неможливо заглушити, і спрага до “красивого життя”, наче голод, висотує з тебе всі сили, вмовляє повернутися до міста і забрати те, що тобі належить.
Люко Дашвар як завжди влучно описує реалії нашого сучасного життя, викликає у читачів непідробні емоції, не залишає їх байдужими, говорить до них через слова своїх героїв. Відома шанувальниця книжок Люко Дашвар, телеведуча Ольга Фреймут, яка прочитала роман однією з перших, поділилася  своїми думками: “На запах м’яса” вразить. Продемонструє браковану долю дівчини, яка погидила свободою. Приміряла чужі мрії. Люко Дашвар вбрала твір у найошатнішу українську. Вважайте: авторка заходить у серце на правах ґаздині, чинить гармидер, викидає зайве. Спершу дратуєшся від того, що душу скуйовджено, але коришся, бо моментом ліпшаєш…”. 
Письменниця й сценаристка Люко Дашвар – унікальне явище у сучасній українській літературі. Її перший роман “Село не люди” став лауреатом премії конкурсу “Коронація слова-2007”. Наступний роман – “Молоко з кров’ю” – став дипломантом “Коронації слова-2008” та переможцем конкурсу “Книжка року Бі-Бі-Сі-2008”. Загальний наклад книжок письменниці, яка друкується винятково у видавництві “Клуб Сімейного Дозвілля”, становить уже понад 400 тисяч примірників. У 2010 році конкурс “Коронація слова” надав письменниці офіційний статус “Золотого автора”,  а 2012 року Люко Дашвар удостоїли почесного звання “Золотий письменник України”.

Любко Дереш “Миротворець”

Нова книжка Любка Дереша – “Миротворець” – складається з двох повістей та оповідання. Це дуже дивна історія, сумна та загадкова. Вона не має ані свідків, ані спостерігачів, але ж звідкись ми її знаємо. Що насправді стало причиною дивовижного перетворення молодого аспіранта Віденського університету, лінгвіста, безтурботного молодика Стефана Лянґе, що занурило його у чужу долю, піднесло аж до самого Бога, а тоді привело до його кінця чи то початку?
“… Сім, шість, п’ять…” – зворотний відлік. За якусь мить світ розколеться на “до” й “після”. І тієї ж самої миті, після грандіозного спалаху, на який так довго чекала купка науковців і військових, розколеться навпіл світогляд Роберта Оппенгеймера – творця та руйнівника. Хто він – містер Оппенгеймер? Геніальний науковець? Філософ-спостерігач? Миротворець чи той, хто несе смерть?
Що у нього було? Та все, що потрібне віндсерферові, – вітер, ідеальні хвилі на Акабській затоці, невблаганне єгипетське сонце та черговий косяк, що забезпечить неперевершений кайф. Ну й, звісна річ, дошка та вітрила. Тож що трапилося, друже, звідки з’явився той внутрішній голос із його прямими запитаннями, що, здається, йде з самого серця? І ось тут виникає страх, а з ним –  боягузливе бажання втекти. Тримайся, герою, якщо ти дійсно герой. Може, саме час зустрітись із собою, справжнім собою у власному серці.
Генії та герої завжди самотні. Любко Дереш – український письменник. Народився у Львові, закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка за фахом бухгалтера. Дебютував у віці 17 років романом “Культ”, що вийшов друком у видавництві “Кальварія”. Мешкає та працює там, куди заносить його доля. За останні роки Дереш мандрував російським Заполяр’ям, Калмикією, Киргизстаном, побував у Індії, мешкав на Південному Синаї в Єгипті. Вивчає духовні традиції світу, є членом Всесвітньої ліги “Розум поза наркотиком”, входить до складу журі Національного грантового конкурсу “Інтелектуальний капітал України”. 
Автор двох книжок для дітей молодшого віку, оповідань та есе, семи романів: “Культ”, “Поклоніння ящірці” , “АРХЕ”, “Намір!”, “Трохи пітьми”, “Голова Якова” та “Остання любов Асури Махараджа”. Твори Любка Дереша виходили перекладом у Польщі, Німеччині, Франції та Італії.

Руслан Горовий “Гагарін і Барселона”

Керівник всеукраїнського проекту “Служба розшуку дітей” Руслан Горовий презентуватиме на 20 Форумі видавців свою книжку “Гагарін і Барселона”. Збірка, до якої увійшли дві повісті та вісім оповідань, є четвертою книгою Горового. Усі описані історії – реальні, а повість “Дев’яноста хвиля міграції” – майже автобіографічна.
Відомий політолог Кость Бондаренко назвав книжку “Гагарін і Барселона” ілюстрацією епохи через відчуття її сучасників: “Руслан Горовий робить спробу дати кілька ілюстрацій до літопису сучасності – ілюстрацій яскравих і чесних, які у майбутньому допоможуть не стільки побачити, скільки відчути нашу епоху”.
“Книжка – бомба! – говорить лідер гурту “Скрябін” Кузьма Скрябін. – Сила інтелекту і слова автора робить наш примітив родзинкою літературного твору. Книжка про життя наше, така страшна, що аж смішна, як не парадоксально”.
Видання і промоція книжки здійснюються за ініціативи засновника видавництва “Кальварія” і керівника PR-консалтингової компанії PR-Prime Петра Мацкевича. “Режисерський досвід надає розповідям Руслана Горового дивовижної ясності деталей і справжньої кінематографічності, – ділиться своїми враженнями від книжки пан Мацкевич. – “Картинки” з книжки ще довго стоять перед очима після прочитання”.
Презентація книжки “Гагарін і Барселона” відбудеться 13 вересня у Львівській Копальні кави. Тоді ж стартують продажі видання. Руслан Горовий – голов­ний режисер “Магнолія-ТВ”, заслужений журналіст України, режисер низки короткометражних фільмів, письменник і автор пісенних текстів. Є автором і керівником відомого проекту “Служба розшуку дітей”, завдяки якому з 2001 року по серпень 2013 знайшли близько 800 дітей. Мешкає у Києві. Одружений, виховує двох дітей. Бібліографія: “Таран” (2002), “Країна “У” (2008), “Buenos dias, chica” (2011), “Гагарін і Барселона” (2013)

Юрій Макаров “За чверть десята”

Самотній викладач іноземних мов, поліглот і бонвіван, раптом помічає, що всі його машинальні й ненавмисні прокльони матеріалізуються з дивовижною буквальністю. Ця обставина, як і поява у його житті юної розкутої жінки, змушують головного героя роману проаналізувати своє минуле і спробувати підбити попередні підсумки життя. Дія відбувається у впізнаваних декораціях сучасної столиці України.
Саме з такою анотацією вийде новий роман Юрія Макарова “За чверть десята”, який автор презентуватиме у вересні на 20 Форумі видавців. Хочете отримати його безкоштовно та ще й з автографом? Для цього потрібно відповісти всього на одне питання з цієї книжки!
Контекст: кінець 70-х, один з київських вищих навчальних закладів. Головного героя, викладача, звуть Микола Павлович, а завкафедрою – Макарович.
Уривок з роману:
“Макарович увірвався до нього в аудиторію посеред лабораторної. Дивитися на начальника було боляче, щоки у нього трусилися ще більше, ніж зазвичай, голос тремтів:
– Миколо Павловичу, згортайте заняття, зараз негайно збираємося партосередком. У нашому колективі зрадник!
...Доки вони йшли на кафедру, Макарович спробував намацати слабку ланку:
– Ви знаєте, що товариш… громадянин Бойко [зробив]?”
Отже, запитання: що такого зробив “товариш Бойко”, що став зрадником? Свої версії надсилайте через повідомлення на сторінці видавництва “Нора-Друк” у Фейсбуці. Відповіді прийматимуться до 24.00 24 серпня 2013 року.
Переможцем стане перший за часом відправлення правильний варіант. Книжку можна буде отримати після виходу в світ (у вересні) під час Форуму видавців у Львові або ж згодом – у Києві.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8991 / 1.62MB / SQL:{query_count}