Наш іронічний “ЛУВР”

До 26 липня в Палаці мистецтв можна буде оглянути роботи Євгена Равського та Володимира Костирка, які обіцяють спричинити культурний шок

фото: Львівський палац мистецтв
Київський арт-центр “Я Галерея” спільно з Львівським палацом мистецтв (вул. Коперника, 17) презентують проект відомих львівських художників, найяскравіших представників напряму “нові старі майстри” Євгена Равського та Володимира Костирка. В творчості обох авторів це перша за останні майже десять років спроба спільної ретроспекції та репрезентації абсолютно нових творів. 
До проекту ввійшли й уже відомі твори, деякі з яких востаннє були представлені у проекті “Нові старі майстри” у Львівській національній галереї мистецтв влітку 2011 року. А останній спільний проект цих авторів “I don’t like fish”, присвячений субкультурам футбольних фанатів і байкерів, відбувся у київському арт-центрі “Я Галерея” в 2010-му.
 
 фото: Львівський палац мистецтв
Євген Равський та Володимир Костирко кажуть, що хоч задум “ЛУВР” визрівав досить довго, результат став для них обох абсолютною несподіванкою. “Проект розрахований на широку аудиторію і обіцяє справжній емоційний вибух. Чому “ЛУВР”? Це ж очевидно!” – пояснює куратор Павло Гудімов. З його слів, центральною ідеєю, що об’єднує всі роботи, є спроба іронічного перегляду мистецької спадщини – світової та власної. Це експеримент зі сприйняттям класичних творів, який починається з назви і свідомо епатує традиції великих колективних зібрань. І якщо в деяких колах до подібних витівок “нових старих майстрів” уже звикли, масового глядача чекає щонайменше культурний шок. Адже звичка відстороненого споглядання просто не матиме місця –  надто вже великим є контраст між художньою манерою та сучасними сюжетами, що підсилюють враження тотального обігрування історії мистецтва, до якого більшість аудиторії ще не готова.
Центральною ідеєю, що об’єднує всі роботи, є спроба іронічного перегляду мистецької спадщини – світової та власної. Це експеримент зі сприйняттям класичних творів, який починається з назви і свідомо епатує традиції великих колективних зібрань
Ще один культурний шок чекає глядачів у просторі нових інсталяцій авторів, де перенесення минулого в сучасне показує зворотний бік захоплення “великою” класикою. “ЛУВР” підриває беззаперечний авторитет старої музейної моделі, в якій нагромадження “прекрасного” викликає протилежний ефект незугарного й ретроградного. Смислові та предметні авторські інтервенції в історію мистецтва насичують весь виставковий простір, де герої полотен виявляються звичайними глядачами, знайомими чи друзями художника.
Особлива відповідальність – в представленні львівських художників у Львові. Такі виставки організовують нечасто, а своїх героїв потрібно знати не лише особисто, а й завдяки їхній героїчній творчій праці. Після доволі успішних проектів за участі авторів у Києві, Дніпропетровську, Одесі, Москві та інших містах нарешті львів’яни та гості міста зможуть побачити це на власні очі. “ЛУВР” виставлятимуть по 26 липня, а 12 числа цього місяця його можна буде побачити й у рамках фестивалю “Ніч у Львові” до 3.00.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8040 / 1.56MB / SQL:{query_count}