Музичний літопис міста Лева

У рамках святкування Дня Львова реалізували новий незвичний проект

Ним стала “Музика, народжена Львовом”. Програма заходу була напрочуд насиченою та різноманітною: організатори відкрили меморіальну дошку знаного українського композитора Анатоля Кос-Анатольського, пригощали гостей улюбленими стравами відомих львівських композиторів і представили на розсуд численної публіки давні міські шлягери в сучасній обробці.
Розпочалася “Музика, народжена Львовом” встановленням меморіальної дошки, що увічнює пам’ять професора Львівської консерваторії Анатоля Кос-Анатольського. Відомий композитор мешкав тут упродовж сорока років – з 1943-го  до 1983-го. Урочисте відкриття відбулося в суботу, 11 травня, за участі дружини Анатоля Кос-Анатольського Надії Кос. Над створенням меморіальної дошки працювали скульптор Володимир Цісарик та архітектор Максим Швець. Ініціатором її встановлення стала заслужена артистка України Ірина Мазур. 
“Мене переповнює хвилювання, – каже Надія Кос. – Цей барельєф мав з’явитися на цьому будинку раніше… А з’явився лише тепер – і то завдяки ТМ “Львівське”. Дякую вам, що повернули Анатоля додому. Він завжди поспішав сюди, у свою кімнату, до свого столу. Саме в цьому домі Анатоль написав багато пісень про Львів та львів’ян”.
Наступним заходом проекту стало частування від колоритних львівських ресторацій – “Віденської кав’ярні”, “Вежі крамарів”, “Хмільного Дому Роберта Домса”, “Білого Лева” та “Першої кляси”. У цих знаних закладах під виступи “живих” колективів шеф-кухарі розкрили всі секрети львівської кухні. Гостям свята подавали страви, приготовлені за переписами знаменитих музичних родин Львова, які найкраще смакували до львівського пива, – біґос “Богема” від Кос-Анатольських, шніцель “При ватрі” від Білозорів, картопляники “Львівські” з грибною начинкою від Івасюків та ін. Всі ресторани, що взяли участь у проекті, отримали спеціальні сертифікати “Львівське” рекомендує”. А “Віденська кав’ярня” перемогла у конкурсі львівської канапки, яка найкраще смакує до пива, – ресторація вразила гурманів смакотою під назвою “Пивний дует”.
Завершився музичний літопис “Музика, народжена Львовом” на площі Міцкевича п’ятигодинним святковим концертом. У ньому відомі львівські шлягери (пісні Кос-Анатольського, Весоловського, Івасюка, Білозора, Морозова, “Братів Гадюкіних” та ін.) перед багатотисячною публікою виконали “Піккардійська терція”, Павло Табаков, Назар Савко, Владислав Левицький, Олена Корнєєва і гурт Green Silence. Однією з родзинок дійства стала гра на раритетному акордеоні Анатоля Кос-Анатольського. Цей інструмент вперше прозвучав у руках маестро в 1932 році. Хореографічне оформлення здійснив балет “Життя”. А режисером-постановником свята стала заслужена артистка України Ірина Мазур.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7766 / 1.55MB / SQL:{query_count}