Джаз-коннекшн

У Львові виступив інтернаціональний джаз-квінтет

У Львові виступив інтернаціональний джаз-квінтет

Очікування найбільшої джазової події року у Львові - фестивалю "Джаз без...", який уже традиційно відбудеться на початку грудня, - вирішила прикрасити меломанам Львів­ська філармонія. Саме на її сцені, більше відомій завдяки академічним концертам, відбувся у вівторок виступ одного із найкращих сучасних джазових музикантів США Мека Голдсбері.

До нашого міста мультиінструменталіст (Голдсбері грає на теноровому та сопрановому саксофонах, а також флейті та флейті-пікколо) приїхав разом із польськими колегами - квартетом "The Рolish Connection", з яким співпрацює вже третій рік. До речі, польські джазмени у Львові виступали не вперше: як розповів басист колективу Кшиштоф Чесєльскі, кіль­ка років тому він та його колеги концертували тут у складі тріо. Тепер же концерт у філармонії відбувся  в межах великого турне з Меком Голдсбері, яке охопить 11 міст Польщі та Львів. Наше місто стало третім "пунктом" на гастрольній карті інтернаціонального квінтету.

Приємно, що львівська публіка зустріла музикантів належним чином - у залі не було жодного вільного місця, сиділи навіть на додаткових стільцях. За словами директора філармонії Володимира Сивохопа, всі квитки розкупили задовго до початку концерту. А це - незаперечне свідчення, що львів'яни таки спраглі доброї музики й передусім джазу.

Півторагодинний виступ американсько-польського колективу аж ніяк не розчарував. Від блюзу до джайву, від стандартів до імпровізацій на теми народних пісень - Мек Голдсбері з легкістю змінював стилі, жанри й інструменти. Схоже, багатолітній досвід у поп-музиці таки справді став джазмену в пригоді. Отримав нагоду продемонструвати свою майстерність і кожен із учасників "The Рolish Connection":  трубач-віртуоз Мачей Фортуна, фантазер-піаніст Давід Трочевскі, закоханий у свій інструмент басист Кшиштоф Чесєльскі, емоційний ударник Іринеуш Будни. "The Рolish Connection" вже записав один диск із американським музикантом (до речі, перед концертом його можна було придбати у фойє філармонії), уже майже готовий наступний.

Невипадково в розмові із журналістом "Пошти" Кшиштоф Чесєльскі наголосив, що кожен із учасників колективу є незалежною індивідуальністю, кожен вносить у стиль щось нове, впливає на звучання цілого колективу. Деколи складалось враження, що за рівнем польські музиканти аж ніяк не поступаються американському метру. Зрештою, не приховував свого захоплення і Мек Голдсбері.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8790 / 1.54MB / SQL:{query_count}