Хранитель українського духу

Днями у Львівській філармонії відбулася урочиста академія з нагоди 125-річчя з дня народження геніального українського композитора і піаніста Василя Барвінського.

Днями у Львівській філармонії відбулася урочиста академія з нагоди 125-річчя з дня народження геніального українського композитора і піаніста Василя Барвінського.

Завдяки Львівській національній академії імені Миколи Лисенка цінителі класичної музики мали змогу насолодитися найкращими творами композитора. 
На початку урочистої академії прозвучали фортепіанні прелюдії, написані Василем Барвінським у Празі. Їх віртуозно виконала заслужена артистка України Оксана Рапіта. Серед камерно-вокальних творів композитора були представлені такі: “Вечором в хаті” на слова Богдана Лепкого у виконанні соліста Назара Тацишина (партія фортепіано – Олена Аливаєва), “Місяцю-князю” на слова Івана Франка у виконанні солістки Ксенії Бахрітдінової (партія фортепіано – Любомира Пашук), “Щаслива будь” на слова Богдана Лепкого у виконанні Дмитра Кальмучина (партія фортепіано – Леся Лемах). 
Овації публіки зірвав секстет для фортепіано, двох скрипок, альта, віолончелі та контрабаса, який виконували Мирослав Драган, Василь Заціха, Олег Лучанко, Тарас Менцинський, Назарій Пилатюк та Устим Жук. 
Цього року Василя Барвінського вшановували не лише як композитора, але й як патріота рідної землі, мови та культури. Зокрема, у вступному слові Любов Кияновська, український музикознавець, професор Львівської національної музичної академії
ім. М. Лисенка, зазначила: “Василь Барвінський був справжнім українським аристократом, відчував дух свого народу, дух своєї традиції. Він розумів, що потрібно українській нації. Навіть сьогодні ми не до кінця усвідомили і оцінили роль цього унікального музиканта у нашій культурній традиції”.
На завершення львівський камерний оркестр “Академія” під диригуванням Ігоря Пилатюка виконав музичний твір “Молитва”, яким композитор з великою любов’ю до тієї землі, котрій він служив, закінчив свій творчий шлях.
Генеральний директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп анонсував: академія – перша із низки цьогорічних подій, під час яких виконуватимуться твори Василя Барвінського. Зокрема у вересні на відкритті міжнародного фестивалю “Контрасти” разом із музичними перлами видатних композиторів ХХ ст. Пауля Гіндеміта, Бенджаміна Брітена, Валентина Бібіка прозвучить фортепіанний концерт Василя Барвінського.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8101 / 1.54MB / SQL:{query_count}