Кіноспогади на папері

“Укрпошта” і центр Довженка випустили серію кінематографічних марок

“Укрпошта” і центр Довженка випустили серію кінематографічних марок

Національний центр Олександра Довженка спільно з Українським державним підприємством поштового зв’язку “Укрпошта” ініціювали випуск поштових марок на кінематографічну тематику. Перші дві марки присвячені програмному документальному фільму “Людина з кіноапаратом” (1929). Вони вже з’явилися і навіть були презентовані на міжнародному кінофестивалі “Берлінале”. Йдеться про марки №1268 “Фільм “Людина з кіноапаратом”. 1929” (Man with a movie camera. 1929) та

№1269 “Фільм “Людина з кіноапаратом”. 1929” (Man with a movie camera. 1929). Вони надруковані зчіпкою з двох марок, які уже введені в обіг та вважаються дійсними для оплати послуг поштового зв’язку в усіх відділеннях “Укрпошти”. Формат кожної з них – 33х30 мм, номінал –2 грн, кількість зчіпок –8 (16 марок), тираж зчіпки – 109 тис. примірників.

 “Людина з кіноапаратом” – німий експериментальний кінофільм Дзиґи Вертова, один із найголовніших маніфестів світового кіноавангарду. Вплив цієї короткометражки на документальне кіно як жанр був просто феноменальним. У списку 12 найвизначніших документальних фільмів, укладеному американським часописом “Entertainment Weekly”, “Людина з кіноапаратом” посіла 11-те місце. Під час XIII Міжнародного фестивалю у Мангеймі (Німеччина) кінокритики з 24 країн “Людину з кіноапаратом” назвали одним із 20-ти найкращих документальних фільмів усіх часів і народів. У фільмі, зйомки якого проходили в Києві, Одесі та Харкові, було використано практично всі спеціальні кінематографічні засоби, що існували тоді, – від подвійної експозиції до прискореної зйомки. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7506 / 1.53MB / SQL:{query_count}