Краса поруч

До 10 березня в галереї “Яровіт” триватиме персональна виставка живопису Олександри Білобран

До 10 березня в галереї “Яровіт” триватиме персональна виставка живопису Олександри Білобран

Краса поруч, її потрібно лише побачити і відчути. Це красива людина, з якою приємно спілкуватися, квітка в городі, ніжний шепіт поля, запах гірських трав, карпатські краєвиди, симфонії гірських водоспадів…

Галерея “Яровіт” (вул. Героїв УПА, 72) та її керівник Олександра Білобран запрошують львів’ян та гостей міста оглянути нову виставку. Йдеться про експозицію “Краса поруч”, яка триватиме до 10 березня. До неї увійшло близько 20 живописних робіт, об’єднаних темою української краси. Презентована Олександрою Білобран малярська виставка ”Краса поруч” є першою спробою молодої художниці вийти за рамки своєї майстерні, показати свої твори львівському глядачу та широкому колу поціновувачів мистецтва.

Отримавши фахову художню освіту у стінах ЛАМ, Олександра Білобран не відразу взялася за малярство. Довгий час її життя минало у різнопланових роздумах та в пошуку власної мистецької дороги у такому багатому на  художні здобутки світі ХХ століття.

Урешті-решт, опираючись на досвід своїх попередників, авторка звернулася до невичерпних джерел творчого натхнення – світу природи, а насамперед до українських краєвидів із їх неймовірним багатством форм та барв (дерев, квітів, трав, озер, водоспадів тощо) – тобто всього того що було і є первинною основою української краси, на яку в сьогоднішньому світі “технічної суєти” залишається все менше й менше часу.

Стилістичні вияви творінь художниці є дуже різними та не мають чіткої прив’язки до жодного з відомих сьогодні художніх напрямків. Швидше за все її художню манеру можна охарактеризувати як індивідуальні художні пошуки у рамках еклектики із більшим чи меншим використанням прийомів імпресіонізму, експресіонізму тощо. 

Для художниці Олександри Білобран важливим постулатом є намагання не просто самовиразитися та ствердитися у світі малярства, а бажання створити художні речі позитивного змісту, які ”грітимуть і надихатимуть” не тільки їх творця, а й усіх тих, хто побажає доторкнутися до мистецьких творінь Олександри Білобран.

Олександр Нога, кандидат мистецтвознавства, член Спілки художників Україн 

ПРО АВТОРА

Олександра Білобран народилася у Львові. У 1995 р. закінчила Львівську академію мистецтв (моделювання костюма). Учасниця різноманітних конкурсів, фестивалів та мистецьких акцій, таких як міжнародні конкурси “Альта-мода–96”, “Леополіс”, “Русский силуэт”, національний конкурс молодих дизайнерів “Cезони моди – погляд у майбутнє”, фестивалі моди в Лодзі і “Львівські сезони”. У 2011–2012 рр. вона – співорганізатор виставок у галереї МО ”Леміш”, а упродовж останніх шести років – керівник галереї ”Яровіт”. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7457 / 1.55MB / SQL:{query_count}