Життя в орнаменті

У галереї “Зелена канапа” представили виставку графіки та живопису художниці Оксани Андрущенко “В орнаменті”

У галереї “Зелена канапа” представили виставку графіки та живопису художниці Оксани Андрущенко “В орнаменті”

Вона завжди шукала легшого шляху. Проте тільки у мистецтві. Спочатку, як розповіла сама Оксана Андрущенко, вона ткала свої “картини”, пізніше – малювала їх на склі. А згодом вирішила, що найоптимальніший варіант – малювати на полотні.
Оксана Андрущенко – захоплена шанувальниця етнічної спадщини України. Виконані нею орнаменти на полотнах, склі, предметах інтер’єру вражають своєю гармонійністю. А ще – безліччю деталей. Їх не багато й не мало, а саме стільки, скільки потребує глядач. А відтак, і сама авторка. Хоча львівська художниця зізнається: іноді хочеться якогось простору та порожнечі на полотнах, тож бажання деталізувати своє творіння доводиться стримувати.  
Оксана Андрущенко розповіла “Пошті”, що їй цікаво прикрашати й “орнаментувати” буденне життя – від предметів побуту до сприйняття світу загалом. “Інтер’єр – це те середовище, в якому людина постійно перебуває. І хочеться надати ужитковим речам милішого та кращого вигляду”, – розповіла художниця.

ДОВІДКА

Оксана Андрущенко народилася у Львові. Закінчила ЛДІПДМ (нині – Львівська національна академія мистецтв), відділення художнього текстилю. Активно працює і бере участь у виставках в Україні та за кордоном. З 1994-го – член Спілки художників України. Викладає на кафедрі графічного дизайну ЛНАМ. 

Виставка “В орнаменті” має свою особливість: до кожного представленого у галереї полотна мисткиня розписала дерев’яний стілець. Популяризувати мистецтво орнаменту – те, чим художниця займається постійно, адже вона не тільки пише картини, але й розписує меблі, стіни й навіть підлоги! Багато своїх творінь створює спеціально для друзів та знайомих. Відтак, у домівці самої майстрині розписаних нею предметів інтер’єру не так уже й багато. 
“Ця експозиція – логічне продов­ження виставки Ігоря Романка, де все теж було кольоровим, однак дещо лаконічним. Живопис Оксани Андрущенко більш жіночний, її полотна наче розквітають”, – розповіла куратор виставки Олеся Домарадзька.
Експозиція живопису Оксани Андрущенко “В орнаменті” діятиме до 19 лютого в галереї “Зелена канапа” (Вірменська, 7).
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7615 / 1.55MB / SQL:{query_count}