Новини культури: телеграф

Престижна фотопремія для України 

Український художник і фотограф Борис Михайлов отримав ганноверівську премію “Спектрум”. Митець став її восьмим лауреатом. Премія присуджується Фондом Нижньої Саксонії і музеєм Шпренгеля у Ганновері за видатні досягнення в галузі фотографії. Грошова частина премії становить 15 тисяч євро. До Бориса Михайлова її отримували представники Німеччини, США, Ірану та Франції. До речі, геній соціальної документальної фотографії, як називають Бориса Михайлова, визнаний не тільки на пострадянському просторі, але й у всьому світі, зокрема у Німеччині, де він довгий час живе та працює.

SMS-роман від українських авторів

Перша українська sms-книга отримала назву “Поштаментальний роман”. Участь у проекті взяв 31 автор з різних міст України та з-за кордону. Кожен писав щось своє, а згодом увесь доробок склали докупи. Читати це спільне творіння можна цілком чи частинками, із середини чи з кінця. Авторами роману, зокрема, стали Мирослав Дочинець, Лариса Денисенко, Галина Вдовиченко, Анна Багряна, Євген Положій, Ірен Роздобудько та інші.

Лувр – найпопулярніший музей світу

У 2011 році музей відвідали 8,8 мільйона осіб, що робить цей культурний заклад найбільш ві­двідуваним у світі. 66% відвідувачів Лувру становили іноземні туристи, зокрема, зі США, Бразилії, Італії, Австралії та Китаю. “Ми з радістю констатуємо повернення інтересу до нашого музею з боку американців, а також збільшення кількості туристів з країн, що розвиваються”, – йдеться у заяві музейної адміністрації. Протягом останніх кількох років Лувр упевнено очолює список найбільш відвідуваних музеїв світу, який складає впливовий британський журнал “The Art Newspaper”. 

Почесний “Ведмідь” для Меріл Стріп 

Оргкомітет 62-го Берлінського міжнародного кінофестивалю (Берлінале) відзначив видатну американську акторку Меріл Стріп почесним “Золотим ведмедем” за внесок у розвиток кіномистецтва. Церемонія нагородження відбудеться 14 лютого у Берліні з нагоди показу на Берлінале нової стрічки “Залізна леді”, де американська акторка зіграла британського прем’єра Маргарет Тетчер. Також на фестивалі покажуть й інші фільми за участю Стріп: “Крамер проти Крамера”, “Вибір Софі”, “Потойбіч Африки”, “Мости Медісона” та “Компаньйони”. 62-й Берлінале відбуватиметься 9 – 19 лютого у столиці Німеччини. 

Втрачена скрипка генія

У Будапешті презентували втрачену скрипку Антоніо Страдіварі. На неї випадково натрапили серед старовинних інструментів одного угорського колекціонера. Цей інструмент вважався втраченим після закінчення Другої світової війни. Попри те, що “Сесілії” (так називають цю скрипку) понад 300 років, її звучання, на думку експертів, майже казкове. Інструмент пройшов ґрунтовну фахову експертизу у Відні й Лондоні, де отримав сертифікат, який засвідчує оригінальність виробу майстерні Страдіварі. “Цей інструмент виготовлений 1697-го. До Угорщини він потрапив після того, як його придбав для одного струнного квартету еґерський єпископ Янош Піркер”, – розповів фундатор приватного “Золотого музею” Іштван Зелнік, який купив “Сесілію” для своєї колекції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8045 / 1.55MB / SQL:{query_count}