Новини культури: телеграф

У філармонії –   інтернаціонал 

Цієї п’ятниці, 9 грудня, о 19.00, у Львівській філармонії відбудеться концерт Олега Криси у супроводі Академічного симфонічного оркестру філармонії. До програми увійдуть такі твори: “Українська танцювальна сюїта №1”, “Румунська рапсодія №1”, “Угорська рапсодія №2”, “Шотландська фантазія” та інші.

Різдво в “Зеленій канапі” 

П’ять років поспіль галерея “Зелена канапа” збирає авторів, аби спільно творити зимове свято. Цьогоріч у проекті візьмуть участь майже 35 живописців, графіків, скульпторів, лялькарів, художників, які працюють з гутним склом, вітражем, текстилем, керамікою. Різдвяну виставку в “Зеленій канапі” щороку відвідують близько трьох тисяч глядачів з України та з-за кордону. За словами Олесі Домарадзької, куратора виставок, експозиція настільки доречна, відбувається саме в тому місці і в належний час, що неправильно було б порушувати усталену традицію. Триватиме святковий проект до восьмого січня.

SMS-роман  

Кілька десятків українських письменників почали творити спільний роман. Ідея виникла в поета, барда Олександра Смика та письменниці Галини Вдовиченко. “Сашко запропонував: давайте усім кагалом напишемо роман в есемесках!” – розповіла Галина Вдовиченко. І вже незабаром Олександр скинув Галині на мобільний перше речення. Вона відправила SMS із поясненнями, що відбувається, на протилежний кінець України – у місто Суми – до Євгена Положія. Того ж дня нитку розповіді підхопила киянка Лариса Денисенко, а відтак текст із продовженням опинився на електронній скриньці Ірен Роздобудько. Так почав складатися текст роману (а може, повісті), фінал якого має бути дописаний до кінця року. За словами організаторів проекту, на черзі – Львів, Ужгород, Харків, Івано-Франківськ, Вінниця. Дехто з письменників живе за кордоном, але їх також обіцяють залучити. Чим закінчиться SMS-роман, наразі нікому не відомо.

Фестиваль імені Олеся Бердника

У Житомирі відбувся VII Міжнародний мистецький благодійний фестиваль “Зоряна Україна” ім. Олеся Бердника, що приурочений до 85-річчя від дня народження визначного українського письменника, поета, правозахисника і громадського діяча. У рамках фестивалю відкрили виставку “Зорі і терни Олеся Бердника”. В експозиції, яка триватиме до 10 грудня, представлені фото письменника, його особисті речі, рукописи творів, публікації у пресі 1950 – 1960-х років, перші видання книг. Особливу увагу привертають мистецькі роботи Бердника, виготовлені під час його перебування у таборах: картини, вироби з дерева, а також листування з дружиною і тюремні щоденники.

Найгірші музичні кліпи всіх часів

Британський музичний журнал “New Musical Express” обрав найгірші відео­кліпи всіх часів. Перше місце в антирейтингу посіла 14-річна співачка Ребека Блек з піснею “Friday”. Її дебютний кліп був розміщений на “YouTube” на початку 2011-го і незабаром став “вірусним” хітом. Кліп зібрав більш як 160 мільйонів переглядів, однак користувачі в основному залишали на нього негативні відгуки. Друге місце дісталося кліпу на пісню “Radioactive” американської рок-групи “Kings Of Leon”, випущеному у вересні 2010-го. Трійку лідерів замикає Сьюзан Бойл з кавер-версією пісні Лу Ріда “Perfect Day”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8480 / 1.55MB / SQL:{query_count}