Обличчя людини – цілий світ

До Львова зі своїми роботами завітала одеська художниця Катерина Білетіна

До Львова зі своїми роботами завітала одеська художниця Катерина Білетіна 

До мистецтва її привело… кохання. В 11-му класі юна Катерина закохалася в хлопця, який був художником. Хоча сама дівчина малювала ще з дитинства, однак саме це почуття надихнуло її на творчість. 
З того часу Катерина Білетіна почала професійно займатися живописом – вступила до Одеського художнього училища ім. Грекова, де п’ять років навчалася у майстерні знаменитого Віталія Алікберова, пізніше – у Національній академії образотворчого мистецтва й архітектури в Києві. Зараз художниця живе в Одесі і, як каже вона сама, перебуває на шляху вільного творчого буття. 
“Український портрет початку ХХІ століття” – виставка живописних робіт, яку мисткиня привезла до Львова. На полотнах – наші сучасники. Картини створені не на замовлення, а тільки з власного внутрішнього бажання. Катерина Білетіна зображає своїх друзів, знайомих у національному одязі й не тільки. “Коли я малюю, то зовсім забуваю про сум, нудьгу. Це заняття викликає в мене почуття постійного інтересу, великого захоплення”, – розповіла авторка “Пошті”. Найбільше задоволення вона дістає від малювання портретів: “Немає нічого цікавішого, ніж людське обличчя. Саме це у мистецтві мене приваблює найбільше. Мені цікаві люди, їхні емоції, душевна ритміка”.
А ще Катерина переконана, що українська тематика у живописі, та й у мистецтві загалом, є дуже цікавою та самобутньою. Художниці подобається одягати своїх героїв у національний одяг, хоча зізнається, що малювати в етнічному стилі – справа аж ніяк не прибуткова.
Роботи, що представлені на цій виставці, мисткиня створювала у різні роки. Кілька намальовані ще у час навчання у Києві, а є картина, яку художниця створила незадовго до представлення експозиції. Загалом проект “Український портрет початку ХХІ століття” вона створювала впродовж п’яти-шести років.
Катерина Білетіна розповіла, що працювати у живописному напрямку їй хочеться щодня. Була б її воля, малювала б постійно. “Люблю працювати в ідеальній тиші, тому в майстерні залишаюся сама, навіть кішку прошу вийти”, – жартує художниця. Вікно на даху, ліхтар, світло – важливі деталі, що створюють особливий настрій для творіння. Також Білетіна працює й в інших жанрах живопису – малює пейзажі, фігуративні композиції. А ще – ілюструє книжки для маленьких діток. Серед них, зокрема, книга Ірен Роздобудько, а також російських авторів. “Це заняття – казкове сприйняття світу. Воно мені дуже близьке”, – каже Катерина Білетіна.
Виставка, що представлена львівській публіці, звертає увагу саме на портрет у його реалістичному виконанні: “Зараз в усіх галереях пропагують сучасне мистецтво, яке не потребує особливої підготовки, школи. Мені хотілося показати, що мистецтво у класичному вигляді теж цікаве й має право на існування”.
Таке зібрання портретів художниця показала вперше. Та й узагалі ця експозиція – її дебют у Львові. Тож львів’яни та гості нашого міста мають гарну нагоду ознайомитися із творчістю одеської авторки. Виставка робіт Катерини Білетіної триватиме до 31 грудня у кав’ярні-галереї “Штука”
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7788 / 1.56MB / SQL:{query_count}