Орнаменти життя

Індивідуальні вишивки Тетяни Чев’юк. Особливістю персональної виставки “Вишиванка” Тетяни Чев’юк у Музеї етнографії та художнього промислу є те, що до експозиції увійшли не лише вишиванки авторства майстрині, а й тематичні світлини. Як наголосила на відкритті виставки заслужений майстер народної творчості України Зеновія Краковецька, саме завдяки традиціям українці зберегли свою націю.

Індивідуальні вишивки Тетяни Чев’юк
Особливістю персональної виставки “Вишиванка” Тетяни Чев’юк у Музеї етнографії та художнього промислу є те, що до експозиції увійшли не лише вишиванки авторства майстрині, а й тематичні світлини. Як наголосила на відкритті виставки заслужений майстер народної творчості України Зеновія Краковецька, саме завдяки традиціям українці зберегли свою націю. А традиція вишивання українцям характерна споконвіку: такого багатства кольору та знакового різноманіття немає ніде у світі.

За словами доктора мистецтвознавства Раїси Захарчук-Чугай, найголовніше у вишивці – формотворення. А неповторність і є невід’ємною рисою творчої праці Тетяни. Адже для кожної своєї вишивки майстриня вигадує унікальний орнамент, який спершу малює на папері, а тільки потім переносить на тканину. “Кожна сорочка Тетяни Чев’юк – індивідуальна, – акцентувала Раїса Захарчук-Чугай. – Ніхто не шиє так, як шиє вона. І я щаслива, що дожила, аби побачити таку вишивку”.

Тетяна Чев’юк живе у Львові. За плечима – праця на Львівській фабриці художніх виробів ім. Лесі Українки спершу творчим майстром, а згодом головним художником. А з 1997 року її творчість демонструвалася на виставках. Сьогодні вишивальниця – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, що показувала свої творіння в колишній Югославії, Польщі, Канаді, Угорщині, Франції, Японії, Америці, Англії та інших країнах.
Навчившись вишивати ще у дитячому садочку, сьогодні Тетяна Чев’юк без вишивки просто не може. Каже, що коли бачить чужу хорошу роботу, то думає: “Я теж так можу”. Або й по-іншому: “Я можу ще краще”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8548 / 1.54MB / SQL:{query_count}