Ближче до Європи

У вересні Львів відзначатиме Дні європейської спадщини. 10 вересня львів’ян та гостей міста запрошують на незвичну мандрівку Львовом. Цього дня у рамках Днів європейської спадщини охочі зможуть безкоштовно відвідати цікаві пам’ятки, музеї і навіть потрапити у ті приміщення, які зазвичай зачинені для відвідувачів.

У вересні Львів відзначатиме Дні європейської спадщини
10 вересня львів’ян та гостей міста запрошують на незвичну мандрівку Львовом. Цього дня у рамках Днів європейської спадщини охочі зможуть безкоштовно відвідати цікаві пам’ятки, музеї і навіть потрапити у ті приміщення, які зазвичай зачинені для відвідувачів.
– Головними особливостями заходів під час Днів європейської спадщини є те, що для відвідувачів стануть доступними ті пам’ятки та об’єкти історичної спадщини, які зазвичай зачинені протягом року, а ті, які працюють, готують спеціальні програми. Так, у Львові буде проведено екскурсії у відреставрованій Вірменській церкві, а також таємними кімнатами та підземеллями інших львівських церков. Оскільки таку акцію ми проводимо вперше, то обмежимося лише одним днем. Але вже наступного року плануємо виділити для цього два, а може, й три дні, як це практикують у Європі, – розповіла “Пошті” Галина Малець, начальник відділу промоції міста Львівської міської ради.
Екскурсії проводитимуть двома мовами – українською та англійською. Відвідини визначних місць будуть безкоштовними, однак всім охочим варто завчасно зареєструватися на сайті www.lviv.travel та обрати одну або кілька екскурсій. Реєстрація розпочнеться 1вересня і триватиме вісім днів. За словами Галини Малець, відкладати її до останнього дня не варто, адже кількість осіб, які можуть взяти участь в екскурсії, обмежена – загалом акційними розповідями про Львів зможуть скористатися до 500 осіб. Най­масштабнішою буде нічна екскурсія у музей “Арсенал” – одночасно її зможуть відвідати понад сто туристів.
До їхньої уваги запропонують не лише оглядову екскурсію музеєм, відвідувачів розважатимуть реконструкцією бою,  майстер-класами з середньовічного танцю, а також вогняним шоу.
Ініціатором Днів європейської спадщини у Львові є міська рада за підтримки спільного українсько-німецького проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини м. Львова”, що втілюється завдяки співпраці Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
– У Німеччині також святкують Дні європейської спадщини. Заходи відбуваються щороку в багатьох містах Німеччини і збирають велику аудиторію. Тематика таких заходів щоразу інша. Цікавою є практика, коли мешканці долучаються до святкування та запрошують відвідати власні відреставровані помешкання. Я вважаю, що власне Львів має всі можливості та великий потенціал для промоції своїх пам’яток таким способом. Це чудовий шанс для мешканців та гостей міста оглянути цікаві об’єкти та будівлі, – зазначила керівник проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини м. Львова” (GIZ) Іріс Ґляйхманн.
Традиційно щороку у вересні близько 50 європейських країн, що приєдналися до Європейської культурної конвенції, святкують Дні європейської спадщини.  Ця традиція офіційно започаткована 1991 року Радою Європи, а з 1999 року проводиться під спільним патронатом Ради Європи та Європейської комісії і покликана привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7976 / 1.56MB / SQL:{query_count}